ویزای کار در هلند

راهنمایی های لازم در خصوص ویزای کار در هلند، اطلاعات مورد نیاز در خصوص بازار کار هلندی، فرصت های شغلی، مجوز کار و یافتن شغل مناسب در این کشور. یافتن شغل مناسب در این کشور به معنای ترجمه کردن رزومه خود خواهد بود. این در حالیست که شما بایستی آگاهی کافی نسبت به شرایط مورد نیاز جهت اخذ مشاغل بین المللی (نظیر: مقررات ویزای هلندی و مجوز ویزای کار در هلند)، کار کردن در هلند و … داشته باشید. در اینجا منابع و فهرست مشاغل موجود در این کشور آورده شده است و به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

ویزای کار در هلند

راهنمای مشاغل هلندی موارد ذکر شده در ذیل را پوشش خواهد داد:

مشاغل در این کشور: وب سایت کار، آژانس های استخدام و شرکت
بازار کار هلندی: بیکاری و حداقل دستمزد
مشاغل موجود و مشاغل کمیاب در این کشور
فرهنگ کسب و کار هلندی و محیط کار
ویزای کار در هلند و مجوز
زبان و شرایط مورد نیاز
نوشتن یک رزومه و مصاحبه در خصوص تکنیک های هلندی

 

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در هلند

یکی از راه های مهاجرت به این کشور از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در این کشور و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت هلند از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار در هلند ، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص میتوانید با موسسات مهاجرتی مراجعه کنید.

قانون کار در هلند مختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط ویزای کار در هلند تحقیق کرد.

ویزای کار در هلند

کار دانشجویی در هلندامکان پذیر است اما باید قبل از شروع  اجازه کار هلندرا دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

پیدا کردن کار حقوقی در این کشور و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در این کشور نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

کار  و ویزای کار در هلند

بازار کار هلندی

فرصت های بسیاری برای افرادی که به دنبال مشاغل می باشند در نظر گرفته شده است. مشاغلی که با طیف گسترده ای از شرکت های بین المللی و چند ملیتی در آمیخته است. (شرکت های هلندی خود به تنهایی مواردی نظیر: گروه ING، گروه سلطنتی این کشور ، گروه شل، یونیلور، فیلیپس و Heineken را در بر خواهد گرفت). این درحالیست که بسیاری از سازمان های استخدامی با هدف استخدام کردن کارمندان خارجی وارد عرصه کار می شوند. کشور هلند بدلیل داشتن اقتصادی پایدار سرمایه گذاری های بسیاری بر بخش استخدام افراد داشته است و به علاوه جمعیت تحصیل کرده که 19 درصد آن را افراد خارجی شکل می دهد را در خود جای داده است. اگرچه نرخ بیکاری در سال های اخیر افزایش یافته است اما کشور هلند پایین ترین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا (6.4 درصد در ماه مارس 2016) را به خود اختصاص داده است نرخی که پایین تر از میانگین اتحادیه اروپا (8.8 درصد) خواهد بود. حداقل دستمزد دریافتی در هلند تا حد بسیاری بستگی به سن افراد خواهد داشت. این درحالیست که حداقل دستمزد در سال 2016 حدود 1524.60 یورو برای کسانی که زیر 23 سال سن دارند خواهد بود. آخرین نرخ حداقل دستمزد را در این مقاله مشاهده نمایید.

مشاغل موجود در هلند

کارگران بسیار ماهر (که کارگران با دانش خوانده می شوند) جمعیت گسترده ای را در هلند به خود اختصاص داده اند. این در حالیست که در سالهای اخیر روند مهاجرت در این کشور بسیار زیاد بوده است. این درحالیست که آنان از مزیت مالیاتی 30 درصدی برخوردار خواهند شد. این گروه مواردی نظیر: گروه مهندسان کسانی که مهارت های فنی دارند، متخصصین IT، کسانی که با امور مالی سر و کار دارند، کسانی که در خرید و فروش تجربه دارند، بازاریاب ها و ارائه دهنده خدمات را در بر خواهند گرفت. دیگر مشاغلی که تقاضای بسیاری دارند مواردی نظیر: اخذ مشاغل در مراکز سلامت و درمان، مدیریت داخلی و بخش های آموزشی را در بر خواهد گرفت. شما قادر به مشاهده مشاغل مورد نظر در صنایع، بخش های مرتبط با نشریه و بخش های مرتبط با آموزش خواهید بود.

محیط کار و فرهنگ مدیریت در هلند

ساعات کار در هلند حدود 36 تا 40 ساعت در هفته خواهد بود. این درحالیست که امکان کار کردن 4 روز بیش تر از ساعات کاری برای افراد وجود خواهد داشت. قوانین کار در این کشور بسیار سازمان یافته می باشد و براساس ساعت های کاری نرمال (مابیین 9 صبح تا 5 بعد از ظهر) خواهد بود. جدا از مدیریت، از فرد کارمند انتظار نمی رود که بیش از حد ساعات کاری مشخص شده فعالیت نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قراردادهای کاری هلند و قوانین استخدام مابقی مقاله را مطالعه نمایید.

جامعه هلند بسیار مساوات طلبانه می باشد و این امر در محیط کاری به وفور مشاهده خواهد شد. شرکت های هلندی معمولا ساختارهایی افقی دارند و اهداف خود را گام به گام پیش خواهند برد. این بدین معناست که تمامی تصمیمات پس از بحث های طولانی صورت خواهد گرفت. جلسات برگزار شده از قبل برنامه ریزی شده اند و هدف آنان مطرح کردن تمامی موارد مهم در اجماع خواهد بود. موارد بیشتر در خصوص فرهنگ تجارت در هلند خواهد بود.

شرایط مورد نیاز جهت کارکردن در هلند

کار و مجوز اقامت

اگر شما متعلق به اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، آیسلند، لیختن اشتاین، نروژ و یا سوئیس می باشید امکان کارکردن و زندگی در هلند بدون اخذ مجوز اقامت برای شما وجود خواهد داشت. این درحالیست که شما ملزم به اثبات اقامت قانونی خود در کشورهای ذکر شده خواهید بود. شهروندان کرواتی قادر به کارکردن با در اختیار داشتن مجوز اقامت کار در سال اول خواهند بود. این درحالیست که شما ملزم به ثبت ورود خود نزد مقام های هلندی خواهید بود. پیشنهاد می شود که اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت شهروندان اروپایی، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس به این کشور کسب نمایید.

اگر شما متعلق به کشورهای دیگری می باشید، جهت کارکردن در این کشور به مجوز اقامت که  tewerkstellingsvergunning or TWV خوانده می شود نیاز خواهید داشت. این درحالیست که شما ملزم به نگه داشتن مجوز اقامت نیز خواهید بود. اکثر کارمندان برای اخذ کارهای تک و اخذ مجوز اقامت وارد عرصه کار می شوند. باید بدانید که برخی از مردم نظیر: دانشجویان و یا کارکنان فصلی باز هم به اخذ مجوز اقامت نیاز خواهند داشت. دیگران یعنی کارکنان ماهر ملزم به در اختیار داشتن کارت آبی اروپایی، اخذ مجوز اقامت و نه مجوز کار خواهند بود. راهنمایی های بیشتر ما در خصوص مجوز ویزای کار در هلند را مطالعه نمایید.

شماره امنیت اجتماعی

باید بدانید که شما به شماره خدمات شهروندی که burgerservicenummer or BSN خوانده می شود نیاز خواهید داشت. تمامی افراد به این شماره مالیات شخصی و کد امنیت ملی نیاز خواهند داشت. شما قادر به دریافت این کد پس از ثبت نام در شهرداری و به محض ورود خواهید بود.

زبان

جهت اخذ مشاغل مورد نظر شما ملزم به صحبت کردن به زبان هلندی نخواهید بود. چرا که در حقیقت زبان انگلیسی مهم ترین زبان تجارت در اغلب شرکت ها خواهد بود، اما جهت افزایش فرصت های خود پیشنهاد می شود که این زبان را یاد بگیرید. این درحالیست که امکان همکاری با شرکت های بزرگ و بین المللی هلندی بدون دانستن زبان هلندی امکان پذیر نخواهد بود. اگر شما برای یک شرکت کوچک کار می کنید برای همکاری و حضور در جلسات به زبان هلندی نیاز خواهید داشت. باید بدانید که کسانی که به زبان های آلمانی، فرانسوی، فنلاندی و اسکاندیناوی مسلط می باشند در اولویت خواهند بود. اگر شما به فراگیری زبان هلندی علاقه مندید،مدارس بسیاری وجود دارند که شما را در این امر یاری خواهند کرد.

مدارک و مراجع

کسانی که حداقل مدرک کارشناسی را در اختیار دارند شانس بیشتری برای اخذ مشاغل خواهند داشت. برای اینکه بدانید صلاحیت شما به رسمیت شناخته می شود یا خیر به وب سایت Nuffic مراجعه نمایید (سازمانی بین المللی که با آموزش و پرورش در ارتباط است).

اگر شما قصد شرکت در مصاحبه شغلی را در سر دارید شما ملزم به ارائه شواهد و مدارک کافی، اظهارات کارفرمای قبلی و … خواهید بود. پیشنهاد می شود که برای اطمینان دیپلم خود و گواهی تحصیلی را در زمان عزیمت کردن به هلند به همراه داشته باشید.

یافتن شغل در هلند

این درحالیست که آگاهی از زبان انگلیسی و هلندی برای فروش، بخش IT  و دیگر صنایع در آمستردام، دیگر شهرهای اصلی این کشور و دیگر اماکن مهم در هلند برای افراد ضروری خواهد بود.

EURES (خدمات استخدام اروپایی)

اگر شما متعلق به اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس می باشید، شما قادر به یافتن شغل مورد نظر در در وب سایت خدمات استخدام اروپایی خواهید بود. EURES یک شبکه اینترنتی می باشد که توسط انجمن اروپایی محافظت می شود و به منظور دسترسی آسان به مشاغل مورد نظر طراحی شده است. در زمان تحقیق جهت اخذ مشاغل در هلند شما قادر به ارسال رزومه و مشاهده توصیه نامه کار در هلند خواهید بود.

UWV

UWV WERKbedrijf یک سازمان دولتی استخدام خواهد بود که شبکه های آن با دیگر شهرها و آژانس های استخدامی در ارتباط خواهند بود. این سازمان شعبه هایی در آمستردام جایی که اطلاعات کافی در خصوص مشاغل مورد نظر در اختیار افراد قرار می دهد خواهد داشت. تمامی داده های شغلی به صورت آنلاین در اختیار افراد قرار خواهد گرفت و تحت نظارت دولت هلند قرار خواهد داشت.

وب سایت های کاریابی هلند

فهرست بسیاری از شرکت ها که با آژانس های استخدام در ارتباط می باشند در زیر آورده شده است، مشاغلی که اطلاعات آنان در پایگاه داده ها آورده شده است و امکان استخدام در آنان بصورت آنلاین وجود دارد به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

همراه در خارج از کشور – مشاغل به زبان انگلیسی و چند زبانه
 Monsterboard –  تنها در هلندی
بانک ملی Vacature  – تنها در این کشور
Stepstone
زبان شغلی – شغل به زبان انگلیسی و چند زبانه
 Intermediair عمدتا هلندی
ارتباط براساس پایگاه داده کار

آژانس های استخدام

بسیاری از شرکت های هلندی به سازمان های استخدامی اعتماد می نمایند و افراد را از آن طریق استخدام می نمایند. شما قادر به بازدید از آژانس ها بصورت شخصی می باشید. همچنین امکان مشاهده فهرست آژانس های استدان در هلند نیز برای شما وجود خواهد داشت.

آنان دامنه گسترده ای از مشاغل را در اختیار شما قرار خواهند داد. این مشاغل مواردی نظیر: مدیریت، منشی گری، فروش، بازاریابی، امور مالی، ثبت جزئیات و اخذ مشاغل مورد نظر در گرایش خود را در بر خواهند گرفت. برخی از مشاغل ملزم به شرکت کردن در مصاحبه می باشد چرا که مهارت های زبانی شما مورد آزمایش قرار می گیرد. با ثبت نام در این مرکز فرصت اخذ مشاغل شما افزایش خواهد یافت. تمامی عناوین را در در سازمان های استخدام بخوانید.

Adams Multilingual Recruitment
Blue Lynx
Undutchables
Unique Multilingual

مشاغل تخصصی در سازمان های استخدام

Aquent – طراحی وب، استراتژی و محتوای آنان
 Ardekay – مربوط به سازمان IT
استخدام داروین – IT ارتباطات
استخدام – استخدام فناوری اطلاعات و ارتباطات

مشاغل آژانس های استخدامی برای افراد جویای کار

Hays
Madison Parker
Octagon Professionals
Page Personnel
Projob

وب سایت شرکت ها و برنامه های کاربردی سودگرانه

اگر هیچ جایی برای اخذ شغل مورد نظر پیدا نکردید، پیشنهاد می شود که درخواست خود را در وب سایت شرکت ها بنویسید. شرکت های هلندی با این نظریه بسیار موافق خواهند بود و اهمیت بسیاری به آن خواهند داد. این بسیار اهمیت دارد که شما با فردی مطمئن ارتباط برقرار نمایید. لذا پیشنهاد می شود که امکان برقراری ارتباط مستقیم با شرکت را بررسی نمایید.

مهاجرت و خدمات اعطای تابعیت (IND)، فهرست کارفرمایان به رسمیت شناخته شده / حامیان شرکت ها و یا سازمان ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. این درحالیست که این سازمان شرایط ترجیحی کارگران ماهر را ذکر می نماید. پیشنهاد می شود که جهت دسترسی به فرصت های شغلی با شرکت ها در ارتباط باشید.

روزنامه های هلندی

مشاغل بسیاری وجود دارند که نام آنان در روزنامه های کشور هلند آورده شده است، وقعیت های شغلی که با شرکت های بین المللی در ارتباط خواهند بود. اگر این همان چیزی است که شما بدنبال آن می باشید شما قادر به پیروی کردن و یا مشاهده مشاغل مورد نظر در روزنامه ها خواهید بود. اسامی این روزنامه ها به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

Telegraaf (vacatures)تلگراف
NRC (carrières)
Volkskrant (vacatures)
Ad آگهی
Metro مترو

شبکه ها

پیدا کردن کار از طریق تماس های شخصی و رسانه های اجتماعی در هلند امکان پذیر خواهد بود. بسیاری از افراد وجود دارند که از این  طریق ارتباط برقرار می نمایند و شغل مورد نظر خود را از طریق تماس های شخصی پیدا می نمایند. سایت های رسانه های اجتماعی همانند تماس شما را در این امر یاری خواهند کرد. پیشنهاد می شود که در سایت های شبکه اجتماعی و در خصوص یافتن کارفرمای آینده احتیاط لازم را به عمل آورید.

پیشنهاد می شود که در خصوص پیوستن به باشگاه های تجاری، انجمن های حرفه ای و یا گروه های شبکه ای  تفکر نمایید. این گروه ها مواردی نظیر: باشگاه تجاری آمستردام آمریکایی، KEA نیوزیلند، شبکه های اجتماعی برای زنان و یا SENSE (شبکه ای حرفه ای برای ویراشگران، نویسندگان، کپی رایترها، مترجمان، مفسران و معلمان زبان انگلیسی) را در بر خواهد گرفت.

بخاطر داشته باشید که امکان ملاقات کردن شما با صدها گروه همفکر در سراسر شهرستان ها برای شما وجود خواهد داشت. گروه های ملاقات کننده قادر به بهره مندی از تمامی موارد مرتبط با کار خواهند بود. ناگفته نماند که شما خود به تنهایی قادر به ایجاد یک گروه ملاقات خواهید بود.

نمایشگاه بین المللی کار

شما قادر به رفتن به نمایشگاه بین المللی سالانه کار خواهید بود. این نمایشگاه ها امکان برقراری ارتباط رو در رو را برای شما فراهم خواهند کرد. همچنین امکان برقراری ارتباط با استخدام کننده های چندزبانه، شرکت در کارگاه های آموزشی برای بهبود وضعیت شغلی و یا درخواست دادن برای اخذ شغل برای شما وجود خواهد داشت. در سال 2016 این نمایشگاه توسط Expatica سازماندهی شد و در مرکز تجارت های جهانی (ماه مه و نوامبر) به کار خود ادامه داد.

کارآموزی و یا کارآموزی داوطلبانه در هلند

فارغ التحصیلان دانشگاه های اروپا قادر به مراجعه کردن به کمیسیون کار آموزی اروپا خواهند بود. این درحالیست که این سازمان برای دانشجویان بیکار و یا دانشجویان تازه فارغ التحصیل وارد عرصه کار شده است. علاوه بر این سازمان IAESTE برای دانشجویان علوم، مهندسی و هنرهای کاربردی خواهد بود و در آخر سازمان Europlacement و interships که فرصت های کارآموزی در خارج از کشور را در اختیار افراد قرار خواهد داد.

اگر سن شما مابین 17 تا 30 سال می باشد شما قادر به شرکت داوطلبانه در برنامه ها خواهید بود که این امر با مراجعه به خدمات داوطلبانه اروپایی  (EVS) امکان پذیر خواهد بود. شما قادر به کارکردن بیش از 12 ماه در ازای داشتن بیمه و دیگر هزینه های کوچک خواهید بود.

راه اندازی تجارت خود

بخاطر داشته باشید که امکان راه اندازی تجارت برای افراد خارجی در هلند وجود خواهد اشت.

کار در آمستردام

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کارکردن در پایتخت کشور هلند به راهنمایی های ما در Expatica مراجعه نمایید .

درخواست جهت اخذ شغل مورد نظر در هلند

زمانی که شما متوجه شدید که شغلی ایده آل می باشد، پس از آن شما ملزم به آماده کردن درخواست خود خواهید بود. جهت آگاهی از چگونگی ارسال رزومه و ارسال نامه جهت اخذ شغل مورد نظر در هلند، چگونگی شرکت در مصاحبه، مقاله درخواست شغل در هلند را مطالعه نمایید.

 

 

ویزای کاری هلند

اقامت در هلند و اخذ تابعیت هلند از طریق اخذ ویزای کاری هلند متقاضیان بسیاری داشته است. راه های مختلفی جهت مهاجرت به هلند هم چون اخذ ویزای کاری هلند، ویزای تحصیلی هلند و ویزای ازدواج هلند وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تا ویزای کاری هلند ، شرایط اخذ ویزای کاری هلند و موانع و مشکلات اخذ ویزای کاری هلند را  بررسی نماییم.

همانطور که می دانیم هلند کشور گل و زیبایی و نقاشی و هنر می باشد، هلند بین دو کشور آلمان و بلژیک در اروپا واقع گردیده و طبیعت زیبای هلند ،توریسم را به یکی از منابع اصلی درآمد این کشور تبدیل نموده است. کشور هلند، کشوری دارای اقتصادی توسعه یافته می باشد و با توجه به وضعیت اقتصادی هلند،  وضعیت کاری در این کشور هم از لحاظ فرصت های شغلی و هم به لحاظ تجارت و سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد.

به طور کلی برای اخذ ویزای کاری هلند و به دست آوردن تابعیت هلند بدین صورت می توان اقدام نمود.

برای اخذ ویزای کاری هلند، فرد باید یک دعوت نامه کاری از شرکتی معتبر در هلند داشته باشد.  این نوع ویزا به افراد خارج از اتحادیه اروپا اجازه کار و اقامت موقت (کم تر از یک سال) را می دهد. روش کار بدین صورت می باشد که پس این که کارفرما ی یک شرکت معتبر در داخل کشور هلند شغل مورد نیاز شرکت خود را آگهی نمود و پس از طی بازه زمانی 3 ماهه متقاضی برای آن شغل از داخل کشور هلند پیدا نشد،  کارفرما این آگهی را در سطح اتحادیه اروپا انتشار می نماید و اگر در اتحادیه اروپا شخص مورد نظر پیدا نشد ؛ در این مرحله است که کارفرما اجازه می یابد که نیروی کار خود را از خارج از اتحادیه اروپا جذب نماید. بنابراین از شرایط اخذ این ویزا داشتن یک پیشنهاد شغلی و دعوت نامه از سوی کارفرما که دارای یک شرکت معتبر در هلند باشد الزامی است. اخذ ویزای کاری هلند از طریق کارفرما مراحل حقوقی و قانونی مخصوص به خود را داراست و در واقع کارفرما بایستی ادارات مربوطه در هلند را قانع نماید که اشتغال این فرد در سمت مربوطه مناسب و الزامی است. هم چنین فرد متقاضی نیز حداقل باید دارای مدرک لیسانس باشد. این پروسه حدود 2 تا 9 ماه به طول می انجامد که پس از ورود به هلند و 3 سال اشتغال و اقامت در هلند همراه با پرداخت مالیات، فرد می تواند درخواست خود را برای اخذ  اقامت دائم و تابعیت هلند ارسال نماید.

همانطور که مشهود است اخذ ویزای کار از طریق آگهی در هلند بسیار سخت می باشد . به خصوص که با وجود رکود اقتصادی در برخی از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و یونان،  متقاضیان این کشورها نیز در اولویت برای کار درکشورهای توسعه یافته قرار دارند. بنابراین اعضای اتحادیه اروپا، دانشجویان فارغ التحصیل در اروپا، پناهندگان اروپا که مجوز کار دارند، متقاضی این شغل آگهی شده می باشند و شانس آن ها برای دریافت ویزای کاری هلند همواره بیشتر است. بنابراین همواه توصیه می شود که افرادی که قصد اخذ تابعیت هلند و اقامت دائم در این کشور را دارند، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی هلند نمایند و پس از تمام تحصیل در یکی از دانشگاه های هلند و یا اتحادیه اروپا ، برای کار در هلند اقدام نمایند. بدیهی است که فرد در حین تحصیل نیز می تواند، آگهی های استخدامی در این کشور را پیگیری نماید و در صورت یافتن مورد مناسب و داشتن شرایط لازم برای آن اقدام نماید و بدین طریق ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری هلند نماید. شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید