ویزای کار در مالزی

کشور مالزی از جمله کشورهای آسیاییست که در سال های اخیر به رشد اقتصادی قابل توجهی دست یافته است و توجه علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده است. بسیاری از افراد به کار در کشور مالزی می اندیشند. جهت ورود برای کار به این کشور بایستی ویزای کار مالزی را اخذ نمایید. شرایط اخذ ویزای کار در مالزی چیست؟ مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار در مالزی چیست؟ نحوه ی آشنایی با کارفرمایان و یافتن شغل در کشور مالزی چگونه است؟ چنانچه تمایل دارید جواب سوالاتی از این قبیل را بدانید در نوشتار حاضر سعی بر آن است که شما متقاضی کار در کشور مالزی اطلاعات کامل و جامعی را در این رابطه کسب نمایید .

ویزای کار در مالزی

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در مالزی

یکی از راه های مهاجرت به مالزی از طریق کار در مالزی می باشد، که پس از اخذ اقامت مالزی از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی مالزی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به مالزی می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در مالزی و سرمایه گذاری در مالزی نیز وجود دارند. تابعیت مالزی از طریق تولد فرزند در مالزی در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص، حقوق کار در مالزی و شرایط ویزای کار به مالزی میتوانید با موسسات مهاجرت به ایتالیا مراجعه کنید.

ویزای کار در مالزی

درباره مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی قاره آسیا که بدلیل درآمد حاصل از فروش نفت به یکی از ثروتمندترین کشورهای جنوب شرق آسیا مبدل شده است.  این کشور در جهت جذب توریسم بسیار پر تلاش می باشد، هزینه ی گردشگران در این کشور پایین تر از کشور سنگاپور و تایلند و از لحاظ سرویس دهی بسیار با کیفیت می باشد. این کشور دارای جاذبه های توریستی بسیار جذابی چون هتل ها، موزه ها، سالن های تئاتر، رستوران های دیدنی است. کوآلالامپور پایتخت این کشور، کلان شهری با آسمان خراش های چشمگیر می باشد. مالزی کشوری چند زبانی و چند فرهنگی که دین رسمی مردم کشورش اسلام است.

ویزای کار در مالزی

شما برای کار در کشور مالزی نیازمند به یک job offer می باشید که اسپانسر شما گردد و دعوت نامه کاری را از شرکت ها یا کارنجات این کشور برای شما ارسال کند، مدت این ویزا دو ساله است و در صورت تمایل شما و نیاز کارفرما قابل تمدید شدن می باشد. خیلی از فارغ التحصیلان واجد شرایط برای دریافت کار در این کشور با هم رقابت شدیدی دارند و افرادی که دارای سابقه کار می باشند در اولویت قرار می گیرند. زبان مالایایی زبان رسمی مردم مالزیست که در بسیاری از ادارات دولتی از آن استفاده می شود.

زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان این کشور معمولا در تجارت و صنعت کاربرد دارد و تدریس آن در مدارس این کشور الزامی می باشد. میانگین ساعت های کاری در بیشتر اداره ها در کشور مالزی روزهای دوشنبه تا جمعه ساعت 9 تا 17 بعدازظهر است، اما برخی از ادارات دولتی تا ظهر های شنبه نیز مشغول به کار می باشند. افراد در حین کار اجازه یک ساعت استراحت را در ساعت 14 دارند که برای شخص مسلمان وقت نماز نیز جدا در نظر گرفته می شود. تعطیلات سالیانه ی شخص بستگی به میزان کار انجام شده برای شرکت مورد نظر را دارد و معمولا افراد سالیانه 10 روز کاری را می توانند به تعطیلات بروند. حال شما با حضور در این کشور و اجازه کار پاره وقت، نیمه وقت یا کار دانشجویی 20 ساعت در هفته بواسطه تحصیل، می توانید با جستجو در آگهی های اعلام شده یا در اداره کار آن کشور ثیت شده است کار مورد نیاز خود دست یابید و ویزای خود را تبدیل نمایید.

شایان ذکر است که اگر شخص متقاضی بیش از 182 روز در کشور مالزی ساکن باشد بایستی مالیات خویش را پرداخت کرده و این امر می تواند آنلاین انجام شود. همچنین متذکر میشوم که اگر شخصی با ویزای دانشجویی در کشور مالزی مشغول به تحصیل می باشد در حین تحصیل اجازه کار کردن نخواهد داشت، ولی هستند افرادی که مشغول یک سری شغل های آزاد چون آرایشگری، برنامه نویسی، تعمیرات قطعات کامپیوتر می باشند. کارهای سطح پایین در این کشور بسیار زیاد هست ولی با توجه به ارزانی کارگران درکشور مالزی، ایرانیان تمایلی به انجام این کارها نشان نمی دهند.

 روش درخواست کار در مالزی

روش های استخدام بستگی به شرکتی دارد که برایش درخواست را ارسال می کنید. کارفرمایان بزرگ و سرشناس معمولا تقاضاهای آنلاین را می پذیرند ولی کار فرمایان شرکت های کوچکتر اغلب cvرا پذیرش می کنند . که این رزومه بایستی شامل اطلاعات شخصی، میزان تحصیلات شخص، شایستگی های شما، سوابق شخصی، سوابق حرفه ای، مهارت های زبان و کامپیوتر باشد. حال در صورت نیاز کارفرما و عقد قرارداد فی مابین شما و وی می توانید در این کشور با ویزای کار مالزی مشغول به کار شوید. این کارفرمایان معمولا سوابق کاری اخیر شما را مورد برسی قرار می دهند. قبل از کامل نمودن cv اطلاعات کاملی نسبت به شرکتی که برایش رزومه را ارسال می کنید داشته باشید.

بسیاری از افراد با گمان به اینکه با ویزای توریستی می توان به کشور مالزی ورود پیدا کرد و سپس جویای کار شد وارد این کشور می شوند، این مورد امر نسبتا دشواری به نظر می رسد ولی غیر ممکن نیست. با توجه به آنکه کارفرمایان خارجی شغلی را به شما پیشنهاد نمیدهند ولی گاها در مورد شرکت های ایرانی این احتمال است- یکی از بهترین انواع سایت های کاریابی که می توانید از طریق آن هم اقدام کنید سایت jobstreet.com Jobs Malaysia.gov , careerjet.com , gradmalaysia.com می باشند. همچنین وب سایت GRADMalaysia.com لیست کاملی از کافرمایان در کشور مالزی را در اختیار شما قرار میدهد.

شرکت ها و موسساتی که شما می توانید در آنها جهت کار اقدام کنید شامل موارد زیر است:

صنایع اصلی: شامل لاستیک، روغن نخل، نفت و گاز طبیعی، تولید نور، داروسازی، فناوری پزشکی ، الکترونیک.
قسمت هایی که در حال توسعه هستند، چون صنایع تولید و خدمات.
مشاغلی که کمبود کارگران ماهر دارند.
شرکت های بزرگی چون Maxis،Axiata ، PBBank، Maybank.

هزینه های زندگی در کشور مالزی

 هزینه های زندگی در این کشور نسبت به برخی کشورهای آسیایی پایین تر است. اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان در شهر کوآلالامپور پایتخت این کشور معادل 1500 تا 2500 رینگت می باشد. این هزینه در شهر های مختلف متفاوت و حدودا از 800 تا 2000 رینگت است. هزینه های نوشیدنی و غذا در هر وعده حدودا 10 تا 20 رینگت می باشد و بطور کلی هزینه زندگی برای یک شخص مجرد حدودا 500 تا 600 دلار می باشد. دقت فرمایید هر رینگت حدودا معادل هزار تومان است.

قابل ذکر است تجربه ما در سایت تریپ ویزا حاکی از آن است که شانس بالایی در یافتن کار در مالزی در انتظار شما نیست، چون بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند نیروهای خود را از متخصصین این کشور و نیروهای کار محلی انتخاب کنند و خود را درگیر ویزای افراد خارجی و موارد مربوط به آنها نکنند. ولی بطور کلی نمیتوان نیاز به نیروی کار خارجی را در این کشور نادیده گرفت. شایان ذکر است اگر فردی با سابقه کار مناسب و تخصص کافی می باشید، اگر بدنبال پیشرفت و سکویی جهت زندگی بهتر هستید ورود به اروپا گزینه ای بهتر از کشورهای آسیایی برای شما متقاضی محترم می باشد.

حتی کشور مالزی با ویزای کار یا ویزای ثبت شرکت نیز به سختی اقامت دائم را به افراد اعطا می کند. در حال حاضر کشور آلمان، اتریش، دانمارک، آفریقای جنوبی شرایط کار مناسبی را برای افراد خارج از اتحادیه اروپا با در آمد های مکفی فراهم آورده است. ویزای شش ماهه کاریابی جهت این کشورها برای شما اخذ گردیده و شما شش ماه فرصت دارید که جستجوی کار داشته باشید و در صورت یافتن کار مناسب ویزای شما تمدید خواهد شد و پس از گذشت 3 سال موفق به اخذ اقامت دائم کشورهای ذکر شده چون کشور آلمان خواهید شد.

 

 


با سایت تریپ ویزا بهترین را و سریع ترین راه را برای مهاجرت قانونی خود انتخاب کنید.


تریپ ویزا سعی بر آن دارد که تمامی شرایط زندگی در کشور مورد نظر شما را چه از لحاظ حقوقی / تحصیلات / اجتماعی / کاری و هزینه های زندگی را در اطلاع شما عزیزان قرار دهد.
ما پیشنهاد میکنیم به شما برای مهاجرت هیچگاه عجله نکنید و با مطالعه و تحقیقات بهترین راه  را انتخاب کنید.

و شرایط خود را در نظر داشته باشید در امور مهاجرت لازم به ذکر است بعضی از قوانین کشور ها بروز رسانی می شود و تغییر می کند و ما سعی بر این امر داریم که بروز ترین قوانین مهاجرت را در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد میکنم قبل از مهاجرت از سایت تریپ ویزا تحقیق کنید و بهترین مقصد خود را انتخاب کنید.


 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.

 

 

 


http://tripvisa.ir
 

تریپ ویزا

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید