ویزا کار آمریکا

ویزای کار آمریکا ۲۰۱۸ 

 

ویزای کار آمریکا چگونه است؟ آیا با ویزای کار آمریکا ۲۰۱۸ آشنایی دارید؟ آیا مایل به اخذ اطلاعات در زمینه ویزای کار آمریکا هستید؟ شرایط ویزای کار آمریکا چیست؟ نکات ویزای کار آمریکا چیست؟ مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار آمریکا امکان پذیر است؟ هزینه های اخذ ویزای کاری آمریکا چه میزان محاسبه شده است؟ مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا چیست؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره ویزای کار آمریکا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با ویزای کار آمریکا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره ویزای کار آمریکا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 ویزا کار آمریکا

کشور آمریکا

 

کشور آمریکا کشور آمال و آرزوهای بسیاری از مردم جهان است. به خاطر شرایط جوی و اقتصادی و شرایط رفاه اجتماعی بالا خیلی ها به دنبال پیدا کردن بهترین راه مهاجرت به آمریکا هستند و همانطور که می دانید اخذ ویزای آمریکا بسیار دشوار است، حال با هر عنوانی که بخواهید وارد آمریکا بشوید باید دلیل موجهی داشته باشید که افسر ویزا به اقناع برسد و به شما ویزا بدهد. اعطای تابعیت از طریق خاک در کشور آمریکا این سخت گیری را توسط افسر ویزا افزون تر کرده است، چون هر خانم بارداری بتواند با هر عنوانی وارد خاک آمریکا شود و فرزند خود را به دنیا بیاورد نه تنها فرزندش تابعیت آمریکایی می گیرد بلکه همه ی افراد خانواده به تبع فرزند متولد شده تابعیت آمریکایی اخذ می کنند.

 

ویزای کارعموما برای آن دسته از شهروندان کشورهای دیگر است که بخواهند برای مدت زمان معلوم و موقت و با ویزای غیرمهاجرتی وارد امریکا شوند. کارفرمایی که قصد استخدام او را دارد می بایست از طرف متقاضی دراداره مهاجرت امریکا مراحل تشکیل پرونده را انجام دهد. شرکت های امریکایی در هنگام استخدام نیروی کار خارجی، انواع ویزاهای زیر را با توجه به تحصیلات و پیشینه متقاضی بررسی می کنند:

ویزای H-1B : این نوع ویزای کار،  ” تخصص شغلی” محسوب می شود، که در آن فردی با مدرک کارشناسی یا معادل آن در یک زمینه ی خاص مورد نیاز باشد. مثلا معلم، مهندسین و دانشمندان، و داروسازان. مهم است بدانیم که تنها 000,65 ویزای H-1B در سال صادر می شود و درخواست هزاران متقاضی با صلاحیت فقط به دلیل همین محدودیت رد می شود. همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال دارنده این نوع ویزا می توانند با دریافت ویزای H-4 او را همراهی کنند اما اجازه کار نخواهند داشت.

 

ویزای H-1B1 : این ویزا به عنوان بخشی از توافقات تجارت آزاد که با کشورهای شیلی و سنگاپور در سال 2003 امضا شد، بوجود آمد که طبق آن تعداد 800,6 ویزا برای شهروندان این دو کشور در هر سال مالی صادر می گردد. این ویزا جایگزین بسیار خوب ویزای H-1B برای شهروندان شیلی و سنگاپور می باشد.

 

ویزای H-2A: این ویزا به کارفرمایان حوزه کشاورزی این امکان را می دهد که کارگران خارجی که در زمینه کشاورزی کار می کنند را برای مدت زمان مشخص یا بصورت فصلی به امریکا بیاورند. برای دریافت این نوع ویزا کارفرما می بایست شرایط استخدام موقت کارگر و کارمند خارجی را داشته باشد و همچنین لازم است ارزیابی دقیق و منسجم صورت بگیرد.

 

ویزای H-2B: این نوع ویزا به کارفرمایان امریکایی اجازه استخدام کارگر خارجی در مورد خدمات غیر کشاورزی بصورت موقت ، فصلی و یا  متناوب را میدهد.

 

ویزای H-3 : این ویزا برای اهداف ” آموزش ضمن خدمت” و در زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که آموزش در حرفه متقاضی و در کشور خودش به کارگرفته شود. اداره مهاجرت امریکا شرایط ویژه ای را برای این ویزا درنظر گرفته و برنامه آموزشی مورد نظر می بایست در کشور متقاضی قابل ارائه و در دسترس نباشد. برای به حداکثر رساندن شانس دریافت این ویزا ، صلاحیت شرکت امریکایی و متقاضی باید به دقت ارزیابی شود.
ویزای O: این ویزا برای افراد نخبه با توانمندی یا دستاوردهای خاص در زمینه های علمی، هنری، آموزشی، تجارتی، یا ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کارگردانان، مجریان و … در این دسته قرار می گیرند. محدودیتی برای تعداد ویزای صادر شده در سال برای این نوع ویزا در نظر گرفته نشده و برخی از دارندگان ویزای O می توانند بدون نیاز به گواهی کار ، مراحل اخذ گرین کارتشان را دنبال کنند. همسران و فرزندان مجرد زیر 21 سال دارندگان ویزای O می توانند شرایط اخذ ویزای O-3 را داشته باشند اما اجازه کار نخواهند داشت. ویزای O، ویزای پیچیده ای است اما کارایی زیادی دارد و گاهی ممکن است برای دارندگان ویزای H-1B که از محدودیت 6 ساله ویزای خود خسته شده اند و یا هنگامیکه سهمیه سالیانه H-1B تکمیل شده است مورد استفاده قرار بگیرد.

 

ویزای P-1: قابل استفاده برای افرادی که عضو تیم ورزشی یا گروه های هنری هستند. به منظور صلاحیت داشتن برای اخذ این ویزا ، لازم است عضو و/یا گروه به صورت بین المللی برای اجرای خود شناخته شده باشند.

 

ویزای P-2: افرادی از گروه های هنری شناخته که بخواهند در گروه های هنری دیگری در امریکا اجرا داشته باشند.

 

ویزای P-3: افرادی که در زمینه های هنری و نمایشی ، به اجرا، آموزش و مربی گری اشتغال دارند و زمینه فعالیت آنها شامل فرهنگ ، موازین سنتی و بومی، موسیقی، تئاتر و اجرای هنری می باشد.

 

ویزای Q-1: افرادی که می خواهند در یک برنامه تبادل تمدن ها و مبادلات فرهنگی شرکت داشته باشند. این نوع ویزا برای آموزش و استخدام است که به فرد این اجازه را می دهد که تاریخچه ، فرهنگ و سنت های کشور خودش را معرفی کند.

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.



 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید