هزینه زندگی در روسیه

 

کشور روسیه با ۱۷،۰۷۵،۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت پهناورترین کشور جهان است. البته از لحاظ جمیعت هم با ۱۴۳ میلیون نفر جمیعت، نهمین کشور پر جمیعت است. به همین دلیل حدود ۱۶۰ قوم و ملیت در این کشور زندگی می کنند. در این مقاله شما به هزینه زندگی در روسیه به صورت دقیق آشنا خواهید شد.

زبان رسمی این کشور روسی است اما به دلیل تعدد قومیت ها زبان انگلیسی زبان دوم این کشور است. شایان ذکر است به دلیل وجود قومیت های متفاوت علاوه بر زبان های متفاوت، مذاهب بسیاری نیز در این کشور حضور دارند. از لحاظ اقتصادی این کشور وابسته به نفت و گاز است و از لحاظ هزینه زندگی مقرون به صرفه است به طوری که با ۷۵۰ دلار در ماه می توان زندگی مرفهی داشت.

آب و هوای کشور روسیه متغیر است به طوریکه گاهی به ۳۰ درجه زیر صفر می رسد و گاه تا ۴۰ درجه بالای سفر می رود. اما در کل به دلیل زیبایی خاص این کشور، و جاذبه های توریستی بسیار زیبا، افراد بسیاری خواهان مهاجرت به این کشور از طریق توریستی، تحصیل و کار هستند.

هزینه زندگی در روسیه

اطلاع از هزینه زندگی در روسیه  و هزینه اقامت از مواردی است که مورد سوال افرادی متقاضی مهاجرت به روسیه یا تحصیل در این کشور می باشد،

هزینه زندگی و هزینه تحصیل در روسیه امری است که برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل آن هم این است که اگر فرد با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کند.

جزییات و ریز هزینه زندگی در روسیه

در این قسمت به بررسی ریز هزینه ها و قیمت ها در کشور روسیه می پردازیم البته سوالاتی پیرامون قیمت و هزینه بلیط تا روسیه ، هزینه بهداشت و درمان درروسیه، هزینه دانشگاه، هزینه زندگی و تحصیل، هزینه مدرسه و هزینه ویزا روسیه مرتبط با این مقاله نمی شود و می توانید از آژانس های مسافرتی و همچنین سفارت روسیه سوال فرمایید ، امید است که مقاله هزینه زندگی در روسیه بتواند پاسخگوی سوالات شما باشد.

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه

هزینه خوراک و غذا در روسیه

فست فود و رستوران

هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان قیمت: ۷.۹۶ دلار
هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر): ۳۰ دلار
هزینه یک عدد مک دونالد: ۴.۶۲ دلار

کافه و بار

هزینه یک فنجان کاپوچینو : ۱.۹۸ دلار
هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه : ۰.۷۴ دلار
هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی : ۰.۵۰ دلار
هزینه یک بطری شراب : ۶.۰۹ دلار

 قیمت مواد غذایی سوپر مارکت

هزینه یک لیتر شیر: ۰.۸۳۰ دلار
هزینه یک قرص نان فرانسوی: ۰.۴۷ دلار
هزینه یک کیلو برنج : ۰.۹۵ دلار
هزینه یک شانه تخم مرغ : ۱.۱۲ دلار
هزینه یک کیلو پنیر محلی: ۶.۴۰ دلار
هزینه یکی کیلو گوشت سینه: ۳.۷۰ دلار
هزینه یک کیلو گوشت ران : ۶.۶۵ دلار
هزینه یک بسته سیگار : ۱.۴۵ دلار

میوه و سبزیجات

هزینه یک کیلو سیب: ۱.۳۱ دلار
هزینه یک کیلو موز : ۱.۰۸ دلار
هزینه یک کیلو پرتقال : ۱.۲۸دلار
هزینه یک کیلو گوجه : ۱.۹۶ دلار
هزینه یک کیلو سیب زمینی : ۰.۵۴دلار
هزینه یک کیلو پیاز : ۰.۵۱ دلار

هزینه ایاب و ذهاب و حمل و نقل در روسیه

بلیط مترو : ۰.۴۰ دلار
تاکسی: ۲.۰۷دلار
تاکسی تا یک کیلومتر: ۰.۲۵ دلار
تاکسی تا یک ساعت انتظار: ۵.۳۰ دلار

ورزش و تفریح

هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی: ۳۲.۹۴ دلار
بلیط سینما : ۵.۰۱ دلار

هزینه و قیمت پوشاک در روسیه

یک شلوار جین : ۶۵.۷۶ دلار
یک دست لباس ورزشی: ۳۷.۸۸ دلار
یک جفت کفش نایک : ۶۹.۶۷دلار
یک جفت کفش چرم مردانه: ۸۵.۸۴ دلار

قیمت یا هزینه اجاره خانه در روسیه

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر : ۴۹۶.۴۳ دلار
اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر : ۳۳۵.۵۶دلار
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر: ۹۱۳.۶۹ دلار
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر : ۵۸۳.۷۴ دلار
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر : ۱.۶۹۸.۸۷ دلار
قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر : ۱.۱۱۲.۶۵ دلار

سخن پایانی

کشور روسیه کشوری است که از لحاظ تحصیل بسیار پر مخاطب است و این فقط به دلیل کیفیت بالای تحصیل و اعتبار بالای دانشگاه ها و هزینه پایین تحصیل است. در کنار این سه گزینه، هزینه زندگی پایین نیز بسیار مهم است.

هزینه تحصیل در روسیه مانند بسیاری کشور ها مستلزم پرداخت شهریه است. این هزینه برای رشته های پزشکی ۱۰،۰۰۰ تا ۱۲،۰۰۰ دلار و در رشته های غیر پزشکی ۸،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار است که نسبت به بسیاری کشور ها چون انگلستان، امریکا، کانادا،… بسیار پایین است. اما مشکل اینجاست که این کشور به هیچ عنوان اقامت نمی دهد. اما جای نگرانی نیست، فرد می تواند پس از بازگشت به ایران، پس از ۶ تا ۸ ماه برای ادامه تحصیل در کشور های اروپایی اقدام کند، حتی گاهی نیاز به بازگشت نیست و فرد متقاضی از همان کشور روسیه اقدامات لازم را انجام می دهد.

سخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل در کشور روسیه یا اقامت در این کشور و دیگر کشورهای اروپائی و آمریکائی است و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا جهت ورود به کشور روسیه را در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد. تقاضا داریم با توجه به آنکه بسیاری از موسسات، بدون مجوز رسمی اقدام جهت اخذ ویزا برای افراد مینمایند و متاسفانه مسائل بسیاری اهم از بی اعتمادی نسبت به صحت خدمات، حقایق گفتار، انجام قول ها صورت میگیرد، قبل از هر گونه اقدامی و منعقد کردن قرارداد با موسسات از دارا بودن مجوز رسمی برای انجام امور اعزام دانشجو به دیگر کشور ها، از سوی وزارت علوم و فناوری اطمینان حاصل فرمایید.


با سایت تریپ ویزا بهترین را و سریع ترین راه را برای مهاجرت قانونی خود انتخاب کنید.


تریپ ویزا سعی بر آن دارد که تمامی شرایط زندگی در کشور مورد نظر شما را چه از لحاظ حقوقی / تحصیلات / اجتماعی / کاری و هزینه های زندگی را در اطلاع شما عزیزان قرار دهد.
ما پیشنهاد میکنیم به شما برای مهاجرت هیچگاه عجله نکنید و با مطالعه و تحقیقات بهترین راه  را انتخاب کنید.

و شرایط خود را در نظر داشته باشید در امور مهاجرت لازم به ذکر است بعضی از قوانین کشور ها بروز رسانی می شود و تغییر می کند و ما سعی بر این امر داریم که بروز ترین قوانین مهاجرت را در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد میکنم قبل از مهاجرت از سایت تریپ ویزا تحقیق کنید و بهترین مقصد خود را انتخاب کنید.


 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.

 

 

 


http://tripvisa.ir
 

تریپ ویزا

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید