هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا: یکی از مهم ترین دغدغه های اشخاصی که مایل به مهاجرت به کشور آمریکا را هستند، برآورد خرج و مخارج در یک کشور جدید است. ما در این مطلب، هزینه های زندگی در آمریکا را برای شما بررسی می کنیم.
با فرض این که ماهیانه ۶۵۰۰ دلار به طور خالص درآمد داشته باشید، به نظر می رسد می‌توانید زندگی خوبی داشته باشید. هزینه‌های درمانی در آمریکا بالا است، اما شما وقتی کار می‌کنید بیمه بسیار خوبی هم خواهید داشت و اگر چه مثلاً هزینه یک سرم وصل کردن ممکن است تا ۱۰۰۰ دلار باشد، اما چیزی که شما پرداخت می‌کنید بیشتر از ۵۰ دلار نمی باشد.

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

یکی از هزینه های سنگین برای ساکنین آمریکا، هزینه مسکن می باشد که در بیشتر شهرهای آمریکا به طور معمول مردم، آپارتمان را برای زندگی انتخاب می کنند. هزینه اجاره آپارتمان ها بسته به مدت زمان اجاره و همچنین محل آپارتمان و متراژ آن متغیر است.
در اکثرمناطق آمریکا، اجاره یک آپارتمان یک خوابه بین ۵۰۰ دلار تا ۸۰۰ دلار در ماه است. هزینه اجاره آپارتمان در یکی از شهر های بزرگ نظیر نیویورک، بوستون، سانفرانسیسکو، لس آنجلس و … به مراتب بیشتر است به عنوان مثال اجاره یک آپارتمان دو خوابه در داخل و یا خونه شهر های نیویورک و نیوجرسی بین ۱۱۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه است.
آپارتمان ها معمولاً دارای امکاناتی نظیر سیستم تهویه هوا، ماشین ظرفشویی، مایکروویو و دیگر امکانات لازم برای زندگی می باشند. البته تمام آپارتمان ها دارای امکانات نیستند و یا این که برای در اختیار گذاشتن برخی از امکانات هزینه را به طور ماهیانه دریافت می کنند. بعضی اوقات چنانچه قرارداد بلند مدت برای اجاره آپارتمان ببندید امکان استفاده از اینترنت رایگان نیز دراختیار شما قرار می گیرد.
آپارتمان ها در آمریکا معمولا مبله نمی باشند. چرا که در صورت مبله بودن هزینه اجاره آنها بسیاربالا می رود. به عنوان مثال اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه مبله ماهیانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار است. البته همانطور که قبلاً هم به آن اشاره شد اجاره آپارتمان های مبله در شهر های بزرگ بیشتر از قیمت گفته شده خواهد بود.
میانگین درآمد یک نفر پس از کسر مالیات و به صورت خالص ۲۷۷۰ دلار است.
میانگین هزینه های زندگی در کشور آمریکا نیز به شرح زیر است :
هزینه مسکن)
اجاره بها

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۸۹۶ دلار
آپارتمان یک خوابه خارج از شهر ۷۰۰ دلار
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۵۵۰ دلار
آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر ۱۲۰۰ دلار

خرید خانه در آمریکا

یک متر مربع در مرکز شهر ۱۹۰۰ دلار
یک متر مربع خارج از شهر ۱۲۰۰ دلار

هزینه غذا در آمریکا
رستوران:

هزینه غذا برای یک نفر در یک رستوران گران در حدود ۱۵ دلار
کمبو 1 نفره در فست فود در حدود ۶ دلار
کاپوچینو در حدود ۱٫۵ دلار
پپسی 1 نفره در حدود ۱٫۵ دلار
آب معدنی 1 نفره در حدود ۱٫۵ دلار

سوپر مارکت در آمریکا

شیر بطری یک لیتری ۱٫۲ دلار
نان سفید ۵۰۰ گرمی دانه ای ۲٫۳ دلار
تخم مرغ بسته 12 تایی ۲ دلار
1 کیلوگرم پنیر ۷٫۲ دلار
1 کیلوگرم مرغ ۲ دلار
1 کیلوگرم پرتقال ۳٫۲ دلار
1 بوته کاهو ۱٫۵ دلار
1 کیلوگرم سیب زمینی ۲ دلار
1 کیلوگرم سیب ۳٫۱ دلار

حمل و نقلدر آمریکا

بلیط یک طرفه داخلی در حدود ۱٫۹ دلار
ورودی تاکسی در حدود ۲٫۷ دلار
یک ساعت انتظار تاکسی در حدود ۲۶٫۸ دلار
یک کیلومتر مسافت با تاکسی در حدود ۱٫۴ دلار
گازوئیل ۰٫۹ دلار

پوشاک رد آمریکا

کتانی ۷۲٫۵ دلار
شلوار ۳۹٫۹ دلار
پیراهن تابستانی ۳۸٫۷ دلار
کفش چرم ۸۱٫۷ دلار

ورزش و فراغت در آمریکا

باشگاه ورزشی ماهیانه ۴۱ دلار
1 بلیط سینما ۹٫۵ دلار
1 ساعت کرایه زمین تنیس ۲۱ دلار

 

 

هزینه زندگی در آمریکا: قضاوت کنید زندگی در ایران راحتر است یا آمریکا ؟

 قیمت بالای محصول طبیعی در آمریکا
پرتقال پوست کنده شده در جعبه پلاستیکی. کیلویی ۱۲ دلار (۵۰،۰۰۰ تومان) 
کامنت این خانم: “کاش طبیعت یک جلدی به جای پلاستیک برای این میوه ها درست میکرد “

 

بله درست است این فقط نمونه ای از برخی هزینه های سنگین در آمریکا است و البته می پذیریم که همه کالا ها اینچنین نیستند. اما در یک نگاه جامع و مستند باید نسبت هزینه ها و درآمدهای کشورها را با هم ملاحظه کرد تا قضاوت صحیحی از سطح زندگی در آنها داشت.
 یکبار برای همیشه تکلیف درآمد در آمریکا را مشخص کنید!
بعد از انتشار تصویر قیمت پرتقال (مثلا طبیعی) در آمریکا، رفقای زیادی با ما تماس گرفتند و به طور کاملا منطقی درخواست داشتند که ما  آمار دقیق متوسط درآمد در آمریکا و اروپا و استرالیا و ایران را یکبار کامل منتشر کنیم تا بعد از آن دقیقا معلوم شود هزینه زندگی در  امریکا کمتر است یا ایران و دوستانی هم که قصد اقامت در خارج دارند نیز با واقعیت آنجا دقیق آشنا شوند.

در ادامه بخوانید  هزینه زندگی در نیویورک:روزی ۳ ساعت پیاده می روم،با اینکه کار دارم ولی پول مترو را ندارم

پس کمی صبر کنید تا خودتان به راحتی قضاوت کنید زندگی در ایران راحتر است یا آمریکا؟
 متوسط درآمد خانوار در آمریکا، انگلیس، استرالیا و ایران:
ما برای بررسی درآمدهای هر کشور به جای رجوع به مشاهدات مسافرین یا مهاجرین تحصیلی و غیر تحصیلی؛ به آمارهای منتشر شده در هر کشور مراجعه کردیم. و این بهترین راه برای یک بررسی علمی می باشد و الا همانطور که دانشگاه هاروارد در کلیپی منتشر کرده است، به عنوان نمونه یک درصد مردم آمریکا (که خودش 3 میلیون نفر خواهد شد) درآمدی دارند که اگر آن را معیار قرار دهید باید آنجا را بهترین کشور از نظر سطح درآمد بدانیم. در صورتیکه این یک روش کاریکاتوری خواهد بود و هرگز نمی تواند معیار تحلیلی صحیح جامعه باشد.
همانطور که در منابع ملاحظه می کنید، متوسط درآمد خانوار در 4 کشور اصلی هدف به شرح زیر است. (درآمد سایر کشورهای اروپای غربی هم با اندکی تفاوت در سطح میانگین همین اعداد می باشد)
آمریکا: ۴۵۰۰ دلار در ماه
انگلستان: ۱۷۰۰ پوند درماه
استرالیا: ۳۵۰۰ دلار در ماه
ایران: ۲ میلیون و 323 هزار تومان در ماه
 
خب کم کم شاید باور کنید که هندوانه را در انگلیس قاچ قاچ می فروشند و بسیاری میوه ها را دانه ای می خرند!!
این پست را جایی ذخیره کنید تا در آینده وقتی از سطح زندگی و رفاه در آمریکا و اروپا و استرالیا صحبت کردیم به راحتی بتوانید با ایران مقایسه کنید.
 جواب سوالات سطح درآمد و هزینه زندگی در آمریکا
1. این متوسط حقوق اعلامی شما در ایران از کجا آمده و چرا با درآمد ما و اطرافیان ما نمی سازد؟
جواب: ما در مورد ایران و آمریکا و سایر کشورها از منابع دسته اول رسمی خود آن کشورها استفاده کردیم و لینک هرکدام را هم بیان کردیم. ایران را هم از آخرین آمار سازمان آمار اعلام کردیم. 
نکته1: درآمدهای اعلام شده متوسط درآمد خانوار است نه یک نفر. هم در ایران و هم در آمریکا و بقیه کشورها. و منظور فقط حقوق ماهیانه نیست بلکه کلیه درآمدها اعم از عیدی و سنوات و یارانه و هدایا و هرآنچه یک شخص به دست می آورد را شامل می شود.
نکته2: آمارها در همه کشورها متوسط کل است نه پایین ترین درآمد. دقت بفرمایید دوستان آمریکا هم به ما اعتراض کردند که اینجا کسی حقوق 4500 دلار نمی گیرد و اصلا دروغ است. ما کلام دوستان را تایید می کنیم اما جدول زیر را می گذارم که ببینید حدود 40 درصد خانوارها در آمریکا درآمد زیر 3000 دلار دارند ولی چون تنها 3 درصد آنها درآمد بالای ماهی 100 هزار دلار (35 برابر) این متوسط به دست می آید.
البته چنین تفاوتی در ایران وجود ندارد (در روزهای آینده این نکته را دقیق توضیح می دهیم) ولی شما هم نباید با توجه حقوق دسته ای از جامعه سریع قضاوت کنید.
نکته3: حداقل در آمد ماهیانه برای تنها یک فرد (مجرد و نه متاهل) در ایران 890 هزار تومان نیست چرا؟ چون شما علاوه بر درآمد ماهیانه حقوق و سنوات آخر سال و یارانه و مزایای دیگر ماهیانه هم دارید که در نتیجه حداقل درآمد ماهیانه برای یک فرد حدود 1 میلیون و 100 هزار تومان در ماه می شود.
2. چرا درآمد ایران و آمریکا را با هزینه خرید میوه می سنجید؟چیزهای دیگری هم وجود دارد که در آنجا نسبت به حقوق ارزان تر هستند. مثل قیمت ماشین.
جواب: هدف از پست بالا این بود که یک بار برای همیشه شما درآمد یک خانوار را داشته باشید تا از این به بعد وقتی صحبت از هزینه های دیوانه کننده کشورهای دیگر شد عزیزان برای ما پیام نگذارند که اگر آنجا هزینه ها بالا است درآمدها هم بالا است. نه، شما هر کشور را با درآمد خودش مقایسه کنید. این طور به راحتی می توانید مقایسه کنید کدام کشور مردم رفاه بیشتری دارند.
بله کاملا روشن است ایران یکی از چند کشور محدود در تولید ماشین در جهان است و کشورهای مثلا عربی حوزه خلیج هنوز یک لاستیک ماشین را هم نمی توانند تولید کنند. خب ما وقتی رفتیم به سمت یکسری صنایع انحصاری در دنیا و آن را بومی کردیم کاملا بدیهی خواهد بود که قیمت تمام شده آن از نمونه چینی یا کره ای بالاتر خواهد شد. 
ما دراین باره بیشتر صحبت خواهیم کرد. ولی آنچه که در ایران اعجاب هر جهانگرد تازه را برمی انگیزد خودکفایی بسیار بالا در تولید مایحتاج زندگی و بسیار ی از خدمات و صنایع است به نحوی که شما می توانید یک ساختمان 6 طبقه طراز بین المللی در ایران بسازید بدون آنکه از صفر تا صد آن و دانش فنی آن را از خارج وارد کنید در حالیکه شما نه در استرالیا و نه در کانادا و نه در سوئد و نه انگلیس هرگز چنین چیزی ندارید.
البته کالاهای بسیار اندکی هستند مثل موبایل که آنجا نسبت به درآمد مردم ارزانتر می باشند، ولی اینها خرج دائمی زندگی نیست. و نکته ای هم که شیاد یادآوری آن خالی از لطف نباشد این است که در ابتدای زندگی مستقل در خانواده جدید، ایران مثل آمریکا نیست که شما هیچ کس را در کنار خودتان حس نکنید و زندگی در تنهایی مطلق را شروع کنید.
وجالب اینجاست: همانطور که می دانید بورس تعویض گوشی موبایل و به روز بودن آن در دست مردم و خرید و تعویض آن در ایران بسیار بیشتر از آمریکا است. دقت کنید!! (بیشتر درباره آن با شما سخن خواهیم گفت)
نسبت درآمد به جمعیت آمریکا:جدول درصد درآمد در جمعیت ۳۲۰ میلیونی آمریکا
۲۰ میلیون نفر ماهیانه زیر ۴۰۰ دلار
۱۳۴ میلیون نفر ماهیانه زیر ۲۰۰۰ دلار
و فقط ۲۰ میلیون نفرماهیانه بیش از۸۰۰۰ دلار
اتفاقی عجیب: اعتراض دکتر قاسمی از آمریکا
وقتی آمار درآمدی کشورهای مختلف را منتشر کردیم جناب آقای دکتر قاسمی (نفر اول سمت چپ در تصویر زیر در مطب خود در ایالت کانزاس آمریکا) پیامی برای ما فرستادند و ضمن انتقاد به ما که درآمد آمریکایی ها بسیار کمتر از عدد اعلامی ما است. دو نکته عجیب را فاش کردند:
۱. چرا تمام فیلم های منتشره از طوفان های آمریکا در شب یا از ارتفاع بالا فیلمبرداری شده؟
۲. چه اتفاقی برای ۲۰۰ هزار نفر که از طوفان وحشتناک آریزونا به استادیوم پناه آورده بودند افتاد؟

 

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.
 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید