مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

 

وکیل مهاجرت به آفریقای جنوبی– مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار– کار آفرینی در آفریقای جنوبی

 

اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی ۲۰۱۸ یکی از راه های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی میباشد. در حال حاضر، مهندسین، پزشکان، حسابدار ها و افراد متخصص بسیاری، اطلاعات مهاجرتی کشور آفریقای جنوبی را تحت عنوان عبارت های مختلف در وب سایت ها خصوصا وب سایت تریپ ویزا جست و جو می کنند. مانند:  مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی، شرایط کار در آفریقای جنوبی، امکان کار مهندسین در آفریقای جنوبی و راه های اقامت در کشور آفریقای جنوبی. دوستان زیادی هم به اشتباه وارد وبلاگ ها یا وب سایت موسساتی میشوند که غیر حقوقی بوده و خود را موسسه ی مهاجرتی و وکیل مهاجرت مینامند، در حالیکه حتی یک وکیل حقوق بین الملل نیز در آن موسسات فعالیت ندارد. در حقیقت نمیتوان به اطلاعات و سابقه ی آنها اعتماد کرد.
مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

لطفا خوب دقت فرمایید، اگر به دنبال پیدا کردن راه های مختلف مهاجرت به آفریقای جنوبی و اقامت در این کشور هستید، باید به عرض برسانیم به غیر از راه اقامت از طریق ازدواج در آفریقای جنوبی اکنون شرایط برای کار در آفریقای جنوبی، تحصیل در دانشگاه ههای آفریقای جنوبی، سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی و کار آفرینی در این کشور وجود دارد اما از میان این راه ها، طریقمهاجرت کاری و تحصیلی از شرایط سهل تر و امن تری بر خوردارند. سایت تریپ ویزا پورنیز راه کار در آفریقای جنوبی را  منطقی دانسته، و بیشتر به دنبال فراهم کردن شرایط کار در آفریقای جنوبی هستند زیرا از طریق کار میتوان به راحتی به اقامت دائم آفریقای جنوبی رسید. بر اساس آخرین قوانین سفارت آفریقای جنوبی میدانیم که مهاجرت کاری به کشور آفریقای جنوبی نیاز به اخذ ویزای کار دارد. سوال بسیاری از شما عزیزان اینست که آیا ما شرایط کار در کشور آفریقای جنوبی را داریم؟ چه مدارکی جهت اقامت کاری در آفریقای جنوبی مورد نیاز است؟ و اصلا آیا کار در آفریقای جنوبی موجب اخذ اقامت این کشور میشود یا خیر؟

 

از مهمترین کشورهای انگلیسی زبانی که تحت حمایت مستقیم قدرت های اقصادی جهان همچون آمریکا و انگلستان فعالیت میکند, کشور آفریقای جنوبی است. لذا اخذ ویزای کار کشور آفریقای جنوبی فرآیندی است تخصصی که فقط افرادی میتوانند این ویزا را برای شما اخذ کنند که آگاهی و اشراف کامل به قوانین مهاجرتی و کاری کشورهای مختلف از جمله کشور آفریقای جنوبی را داشته باشند. در حقیقت ، وجود یک زیربنای اقتصادی پیشرفته در کنار یک بازار بین المللی در حال ظهور در کشوری همچونآفریقای جنوبی موجب تشکیل فضایی قوی جهت رشد ایده های تجاری و نیز کارآفرینی و البته محیطی جوان با ظرفیت های بالای سرمایه گذاری شده است. بنابراین زندگی و کار در آفریقای جنوبی فرصتی طلایی برای مهندسین، حتی دانشجویان و نیز  کارآفرینی ایجاد می کند. کشور آفریقای جنوبی با توجه به بهره مندی از امکانات بهداشتی، آموزشی، ورزشی و تفریحی پیشرفته، همچنین با هزینه های پایین زندگی و سهولت دسترسی به کشورهای تراز اول، شیوه ای جذاب و مدرن از زندگی مهاجرین به این کشور را در معرض نمایش گذاشته است.

از اصلی ترین مزایای کشور آفریقای جنوبی که این کشور را از دید متقاضیان مهاجرت کاری از بهترین گزینه ها قرار داده است، دستیابی به بهترین خدمات مالی درسطح قاره آفریقا، دروازه ورود به قاره آفریقا، ثبات سیاسی و البته انگلیسی زبان بودن کشور آفریقای جنوبی میباشد. زبان انگلیسی‌ در تمامی مناطق آفریقای جنوبی محاوره میشود و این کمک بزرگی‌ به خارجیهای مقیم این کشور است. نکته ی حائض اهمیت این است که آیلتس جزء مدارک مورد نیاز برای ویزای کار آفریقای جنوبی نیست و این کمک بزرگی‌ به روال دریافت ویزا می‌کند. اگرچه دانستن سطح مورد نیاز زبان، کاملا توصیه میشود.

متقاضیان عزیز، در مورد آفریقای جنوبی باید به عرض برسانیم از دیگر راه های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی میتوانید راه سرمایه گذاری را نیز انتخاب فرمایید، چنانچه علاقمند راه اندازی یک کسب وکار یاسرمایه گذاری درآفریقای جنوبی هستید نسبت به درخواست مجوزکسب وکار باید اقدام نمایید. این کار مستلزم آن است که شما نسبت به راه اندازی یک واحد کسب وکار حداقل پنج نفر ازاتباع آفریقای جنوبی یا اشخاص مقیم دائمی این کشور را استخدام کنید و آموزش دهید.  همچنین این نوع تقاضا باید شامل حداقل سرمایه گذاری به میزان ۵/۲میلیون رند وفوایدی معین برایاقتصاد آفریقای جنوبی باشد.  همچنین نیاز است که یک حسابدارمجاز(Chartered Accountant) تایید نماید که شما توانایی تامین الزامات وزارت کشور درخصوص حداقل سرمایه گذاری را دارید. حال با کمی دقت میتوانید دریابید که این مسیر ها از میان طرق مهاجرت و اخذ اقامت در آفریقای جنوبی پیچیدگی و کمی دشواری خاص خود را دارد. لذا به شما توصیه میکنیم شما نیز برای انتخاب راه مهاجرت به آفریقای جنوبی با دید باز، ابتدا پیش از هر اقدامی با زکاوت خود تحقیق نموده و سپس مقدماتمهاجرت به آفریقای جنوبی را فراهم نمایید.

 

متقاضی محترم، قطعا اگر ویزای کار آفریقای جنوبی هم مانند سایر ویزاهای کار نیازمند مدرک زبان بود در حال حاضر یکی از پر طرفدار ترین ویزاهای کار نمیشد. اگر شما از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی مطلع نیستیداکنون ما با افتخار به این سوال شما عزیزان پاسخ میدهیم و شما را در راستای فراهم کردن مدارک مورد نیاز کار آفریقای جنوبیراهنمایی میکنیم.

مدارک کلی مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار برای آفریقای جنوبی:

 

شناسنامه ی متقاضی
پاسپورت متقاضی
کلیه مدارک تحصیلی شامل (مدرک دکترا و ریز نمرات ،مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات ،مدرک لیسانس و ریز نمرات )
رزومه معتبر
مدرک عدم سوء پیشینه متقاضی
نامه اشتغال به کار (لازم به ذکر است برای ترجمه اشتغال به کار در بسیاری از مواقع احتیاج به اساسنامه شرکت ،دفترچه بیمه، سابقه ی بیمه و …. می باشد )
سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)
مدارک شناسایی شامل پاسپورت و شناسنامه همراهان.
پرینت موجودی حساب ۱ماهه.

 

 

حال، گروه تریپ ویزا به شما این نوید را میدهد که اگر به دنبال کار در خارج از کشور هستید میتوانید با اخذ مشاوره از کارشناسان ما در خصوص مهاجرت کاری به کشورهای مختلف همچون آفریقای جنوبی, آلمان,اتریش ، دانمارک و سایر کشور های صنعتی اقدام فرمایید. شما میتوانید در بخش های مربوط به کشورهای مذکور، علاوه بر کشور آفریقای جنوبی اطلاعات تکمیلی و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار کشور های دیگر نیز را مطالعه فرمایید.

 

ما در این مقاله راهنمایی های لازم را در خصوص یافتن کار در آفریقای جنوبی، بازار کار فعلی، مجوز شغل در آفریقای جنوبی و مزایای کار در این کشور در اختیار شما نیز قرار خواهیم داد.
اگر شما در حال برنامه ریزی برای زندگی و شغل در آفریقای جنوبی می باشید، شما به طور کلی نیاز به یک پیشنهاد کار قبل از اینکه شما به کشور وارد شوید خواهید داشت. با این حال، اگر شما متقاضی کار کردن در مشاغلی که کمبود نیرو دارند هستید ، شما ملزم به ارائه مدارک رسمی و پنج سال تجربه مرتبط با کار خود خواهید بود، شما ممکن است واجد شرایط برای آمدن به این کشور و برای یافتن کار به مدت یک سال باشید. اگر چه نرخ بیکاری در این کشور وجود دارد، اما افراد قادر به اخذ مشاغل بسیار خوبی خواهند بود در صورتی که فرد دارای مهارت های مناسب باشند اخذ شغل مورد نظر راحت تر خواهد بود. بخاطر داشته باشید که هر چند شغل موقت کم درآمدتر نیز خواهد بود.
این راهنما به تشریح موارد مورد نیاز برای چگونگی پیدا کردن شغل در آفریقای جنوبی خواهد پراخت. علاوه بر این کسب اطلاعات بیشتر و صحبت کردن با مشاوره در مورد شغل های در دسترس در این کشور نیز امکان پذیر خواهد بود.

 

قوانین و شریط پیدا کردن کار و شغل در آفریقای جنوبی

یکی از راه های مهاجرت به این کشور از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در این کشور و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت آفریقای جنوبی از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص میتوانید با موسسات مهاجرتی مراجعه کنید.

قانون پیدا کردن کار و شغل در آفریقای جنوبی مختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط کار در آفریقای جنوبی تحقیق کرد. همچنین کار دانشجویی در این کشور امکان پذیر است اما باید قبل از شروع  اجازه کار در آفریقای جنوبی را دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

[یافتن شغل در آفریقای جنوبی]

بازار کار ، یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی

نرخ بیکاری در این کشور حدود 25 درصد (جولای 2015) خواهد بود که این نرخ بسیار بالا می باشد. بخاطر داشته باشید که یک گپ شغلی بزرگ مابین کارگران غیر ماهر و نیمه ماهر در آفریقای جنوبی مشاهده خواهد شد. بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند که شهروندان این کشور را بیش تر افراد خارجی به کار گیرند. کسانی که برای اولین بار استخدام می شوند بایستی کارکردن در خارج از کشور برای نخستین بار را به اثبات برسانند. ناگفته نماند که موقعیت های شغلی برای شهروندان این کشور بسیار زیاد خواهد بود.
خبر خوب اینکه دولت افراد خارجی را به ورود سریع به بازار شغل در آفریقای جنوبی (ASGI-SA) تشویق می کند. استخدام کارگران خارجی حرفه ای و با مهارت های بحران خاصی خواهد بود. بنابراین زمانی که آنها مدارک رسمی را ارائه دادند و حداقل پنج سال تجربه مرتبط با رشته خاص خود کسب کردند قادر به اخذ شغل مورد نظر نیز خواند بود.

مشاغل موجود در آفریقای جنوبی

دولت این کشور قصد جذب افراد خارجی بسیار ماهر و با مهارت های خاص را خواهد داشت. چرا که بسیاری از مشاغل در این کشور با کمبود نیروی کار ماهر مواجه خواهند بود. به گفته وزارت کار آفریقای جنوبی (DHA) در حدود 35000 شغل که در 53 دسته مختلف می باشند با کمبود نیروی ماهر مواجه خواهند بود، لذا شما می توانید برای اخذ مشاغل بسیار مهم ویزای مهارت های خود را صادر نمایید. این دسته بندی ها عبارتند از: کشاورزی، معماری، کسب و کار، اقتصاد و مدیریت، مهندسی، بهداشت و علوم پزشکی، اطلاعات، ارتباطات و فن آوری، زیست / زمین. علاوه بر این شما قادر به مشاهده فهرست مشاغلی که با کمبود  نیرو مواجه می باشند خواهید بود. علاوه بر موارد ذکر شده در فوق و با توجه به شرایط مورد نیاز امکان مراجعه به روزنامه دولت DHA نیز مقدور خواهد بود.
اگر شما تجربه و مهارت های وافری در آموزش علوم، ریاضیات و فن آوری دارید شما ممکن است قادر به اخذ حرفه آموزش در یک منطقه روستایی نیز باشید. کسب اطلاعات بیشتر از طریق مشاهده آموزش این کشور امکان پذیر خواهد بود.
اگر شما قصد ورود به آفریقای جنوبی برای یافتن کار را دارید پیشنهاد می شود که به لینک های مربوطه نیز مراجعه نمایید.

پیدا کردن کار حقوقی در این کشور و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در آفریقای جنوبی نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار یا تخصص وجود دارد. اما برای تخصص و رشته های مختلف شرایط متفاوت است.

محیط کار در آفریقای جنوبی و فرهنگ مدیریت

روزهای کاری بسیاری از کارکنان این کشور از دوشنبه تا جمعه و از ساعت 9:00-17:00 خواهد بود. خاطر داشته باشید که این فرایند تحت شرایط عمومی و قانون استخدام (BCEA) نیز می باشد. کارکنان می توانند تا 45 ساعت در هر هفته (بیش از 12 ساعت در روز) کار نمایند، علاوه بر این امکان انتخاب 10 ساعت کار در هفته و در وقت اضافه امکان پذیر می باشد. ناگفته نماند که 21 روز از تعطیلات سالانه به تعطیلات عمومی اختصاص داده خواهد شد. اتحادیه های کارگری در این کشور بسیار مهم خواهند بود و حدود یک چهارم از جمعیت فعال متعلق به این اتحادیه می باشند. کنگره اتحادیه های کارگری آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین کنگره ها خواهد بود. بخاطر داشته باشید که به اعضای اتحادیه اغلب حقوق بیشتری پرداخت خواهد شد.

اقامت کاری آفریقای جنوبی

اگر شما در حال برنامه ریزی برای حرکت به سمت آفریقای جنوبی می باشید، شما بایستی برای اخذ ویزای کار قبل از رسیدن نیز اقدام نمایید. این ویزا به عنوان ویزای اقامت موقت عمل می کند. شما قادر به آمدن به این کشور با ویزای گردشگری خواهید بود و پس از آن برای ویزای کار می توانید اقدام نمایید.
شما قادر به انجام تمامی فرایند ها در سفارت این کشور و یا کنسولگری کشور خود خواهید بود. درخواست شما بایستی حداقل شش هفته قبل از ترک کشور خود به آفریقای جنوبی نیز داده شود.
ویزای کار سالک و سهمیه کار دیگری نیز در دسترس خواهد بود. در حال حاضر انواع مختلفی از ویزای کار عبارتند از:

ویزای کار عمومی برای کسانی می باشد که ویزای آنان برای مدت زمانی که قرارداد کار عقد می شود معتبر خواهد بود. جهت اخذ این ویزا شما به یک پیشنهاد کاری از یک شرکت / انعقاد قرارداد کار و اثبات اینکه کارفرما به شما پیشنهاد کاری داده است خواهید بود. بخاطر داشته باشید که شما قادر به ارسال پیام و ارائه مدارک خود برای بررسی مقامات این کشور نیز خواهید بود.
ویزای انتقادی، ویزایی می باشد که برای کارگران بسیار ماهر نیز صادر خواهد شد. بخاطر داشته باشید که این ویزا کاملا به رسمیت شناخته خواهد بود و به حداقل 5 سال تجربه کاری در یک بخش نیاز خواهد داشت. که با کمبود مهارت وجود دارد؛ شما ممکن است برای دریافت این ویزا نیاز به ثبت نام از قبل نیز داشته باشید. این ویزا می تواند به یک ویزای کار پنج ساله و یا اقامت دائم نیز منجر شود.
ویزای انتقال کار داخلی آفریقای جنوبی؛ این ویزا برای کسانی که به دفاتر آفریقای جنوبی و یا یک شرکت چند ملیتی منتقل شده اند صادر خواهد شد.

زبان های رایج در آفریقای جنوبی

به طور کلی 11 زبان رسمی در آفریقای جنوبی وجود خواهد داشت، اما زبان انگلیسی به عنوان زبان کسب و کار، سیاست و رسانه ها نیز شناخته خواهد شد. برای اکثر مشاغل، شما نیاز به یک دانش خوب از زبان انگلیسی خواهید داشت و اغلب این فرایند تا حد بسیاری به درک درست آفریقایی ها بستگی خواهد داشت.

صلاحیت ها و شرایط

شما برای ارتباط با این کشور خودگردان (SAQA) نیاز به ارائه مدارک تحصیلی خود برای ارزیابی و برای پیدا کردن شغل به رسمیت شناخته شده ای در آفریقای جنوبی خواهید داشت. ممکن است که ما مدارک شما را به صورت آنلاین مورد ارزیابی قرار دهیم. اگر شما قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نمی باشید پیشنهاد می شود که تمامی موارد توسط یک مترجم قسم خورده ترجمه شود. اگر شما به عنوان یک کارمند در بخش های خاصی مانند دارو، معماری و یا خدمات مالی هستید، شما ممکن است به ثبت نام در سازمان های حرفه ای و یا تجارت آفریقای جنوبی نیاز داشته باشید. بخاطر داشته باشید که یک فهرست از برخی از انجمن های اصلی حرفه ای در پایان این مقاله وجود دارد.

یافتن شغل در آفریقای جنوبی

طبق قانون، همه شغل های ملی در آفریقای جنوبی بایستی تبلیغ شوند. با این حال، در عمل بسیاری از مشاغل به اصطلاح  دهان پر شده است، چرا که شبکه ها و یا افراد بسیاری در جهت ارسال برنامه های کاربردی سوداگرانه به شرکت ها و سازمان ها تلاش می نمایند.

وب سایت های کاریابی آفریقای جنوبی

اغلب مشاغل در وب سایت های کار و آگهی های استخدام نیز امکان پذیر خواهد بود. در اینجا برخی از بهترین وب سایت های کار در آفریقای جنوبی معرفی شده است و به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

وب سایت مشاغل دولتی

Best Jobs
Career Junction
Careers24
EmploySA
Find a job in Africa
Indeed
JobMail
Jobs South Africa
Lol Jobs
Zigo

آژانس های استخدام

آژانس های استخدام سازمان هایی می باشند که شغل مورد نظر را برای شما خواهند یافت.  برای آژانس های استخدام و مشاوران صفحات زرد جنوبی ویا Ananzi در نظر گرفته شده است.


روزنامه ها
تبلیغات در روزنامه آفریقای جنوبی محلی و ملی نیز طبقه بندی شده اند، پیشنهاد می شود که ایمیل و و سایت های استخدامی آفریقای جنوبی را بررسی کنید.

اتحادیه های کارگری و انجمن
جهت یافتن تخصص در زمینه های شغلی و اخذ فرصت های شغلی با اتحادیه های کارگری تماس برقرار نمایید. برخی از بزرگترین سازمان ها شامل کنگره اتحادیه های کارگری این کشور و فدراسیون اتحادیه های آفریقای جنوبی نیز خواهد بود. بخاطر داشته باشید که هر یک از آنها خود نشان دهنده 19 اتحادیه مختلف خواهد بود.

وب سایت آگهی های استخدام شرکت ها و برنامه های کاربردی سوداگرانه

بخاطر داشته باشید که مراجعه کردن به وب سایت های استخدام شرکت ها شما را در جهت اخذ مشاغل مورد نظر در شرکت های این کشور یاری خواهد کرد. در وب سایت شرکت ها موقعیت های خالی پیدا خواهد شد لذا پیشنهاد می شود که افراد در این زمینه اطلاعات لازم را بدست آورند. در اینجا لیستی از 10 کارفرمایان برتر در آفریقای جنوبی در سال 2015 آورده شده است.
شرکت های دولتی در این کشور آفریقای جنوبی بایستی با نام شرکت های معنوی و در کمیسیون املاک (CIPC) به ثبت برسند. شما می توانید برای کسب اطلاعات اولیه در خصوص شرکت های این کشور در اینجا کلیک نمایید. شما همچنین می توانید کار مورد نظر خود را از طریق دایرکتوری کسب و کار آنلاین مانند Ananzi، Brabys و SAYellow پیدا نمایید.

سفارتخانه ها و کنسولگری
در وب سایت های سفارتخانه ها و یا کنسولگری آفریقای جنوبی فرصت های شغلی در دسترس نیز آورده شده است.  بخاطر داشته باشید که لازم نیست که شما به یک سفارت ملی / کنسولگری حضورا مراجعه نمایید. بسته به ماموریت دیپلماتیک و نوع کار، شغل مورد نظر می تواند برای اتباع ، همسران و یا شرکای اتباع به صورت آزادانه باشد. ناگفته نماند که افراد با هر ملیت حق اقامت و یا حق قانونی یافتن کار در آفریقای جنوبی را خواهند داشت.

 

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.
 


 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید