مهاجرت و اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس

 

قوانین و شرایط سرمایه گذاری در قبرس

برای سرمایه گذاری €  5.0 میلیون در املاک و مستغلات در این کشور نیاز به یک درخواست مستقل برای دولت قبرس مورد نیاز است. با این حال، La Vida این توانایی را دارد که به شکل “جمعی” برای تعداد پنج یا بیشتر با هم درخواست را مشاهده کند و اخیرا دولت مبلغ حداقل سرمایه گذاری را به 2.5€  میلیون کاهش داده است. اموال می توانند مسکونی یا تجاری باشند ، و یا می تواند برای درآمد اجاره استفاده گردد. هر تعداد از خواص می توانید ترکیب 2.5 میلیون € حداقل سرمایه گذاری را تشکیل می دهند. سرمایه گذاری می تواند شخصا و یا از طریق یک شرکت که متقاضی در آن سهامدار است ساخته شده است. تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در این کشور بسیار حائز اهمیت می باشد. در برخی کشورها محدودیتی برای تعداد شرکا در ایجاد شرکت وجود دارد.
مهاجرت و اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور قبرس می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
ثبت شرکت های تضامنی شخصی
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت سهامی
ثبت شعبه شرکت
ثبت شعبه مستقل
ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)
دفتر نمایندگی

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور قبرس می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
ثبت شرکت های تضامنی شخصی
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت سهامی
ثبت شعبه شرکت
ثبت شعبه مستقل
ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)
دفتر نمایندگی

روند و مراحل

متقاضی سرمایه گذاری باید قبل از سرمایه گذاری درخواست خود را برای ویزای قبرس قبل از سرمایه گذاری ارسال کند. چنین بودجه­ای را می توان مطابق با برنامه پرداخت توافق شده برای اموال به خصوص در مورد مسائل خارج از برنامه پرداخت کرد. با این حال یک درخواست می تواند در عرض چند روز به از سرمایه گذاری ارسال شود. فرایند به دست آوردن گذرنامه این کشور در عرض 2 الی 3 روز قابل انجام است. بازپرداخت کامل مبلغ سرمایه گذاری املاک و مستغلات پس از اخذ شهروندی ارائه ممکن است.

برای شروع تجارت و کسب کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در قبرس باید موراد زیر را در نظر گرفت:

خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
انتظاراتی که از خدمات می رود
تعیین تیم مدیریت
نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
برآوردهای مالی و هزینه ها:
هزینه ثبت شرکت
شرایط خرید سهام شرکت در قبرس
میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
هزینه نگهداری سالانه شرکت

راههای مهاجرت و اقامت در قبرس

روشهای مختلفی برای اقامت و مهاجرت به قبرس اروپایی وجود دارد که شرح کامل آن در ادامه آمده است. اکثر روشهای مهاجرتی نیازمند داشتن سرمایه زیاد هستند که با توجه به نرخ یورو و دلار انجام آن برای هر کسی ممکن نیست. لیکن اخیرا ما موفق شده ایم از طریق روش تمکن مالی برای افراد متقاضی با هزینه کم اقامت قبرس بگیریم.
تقریبا تمام افرادی که قصد مهاجرت به قبرس را داشته باشند می توانند از این طریق، که کاملا هم قانونی می باشد، اقامت موقت قبرس را بگیرند و پس از مدتی اقامت آنها تبدیل به پاسپورت خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به قبرس با هزینه کم لطفا با ما تماس بگیرید: 88559925

پیش از ارایه توضیحات درباره راههای مهاجرت و اقامت در قبرس، پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید:

اطلاعات کلی و شهرهای مهم قبرس
 


مزایای مهاجرت و اقامت در قبرس

۱)  ویزای قبرس:

ویزا برگه ای است که در پاسپورت ایرانی متقاضی چسبانده می شود و عمدتا توسط سفارت قبرس در تهران برای مقاصد توریستی صادر می گردد. حداکثر مدتی که به ایرانی ها معمولا ویزای توریستی داده می شود ۱ ماه می باشد.

زمانی که شما ملکی را در قبرس خریداری می کنید، صرف نظر از قیمت آن، حق درخواست ویزای مالتیپل را دارید. این ویزا به شما اجازۀ ورود مکرر به قبرس را در هر زمان می دهد.

 

۲)   اقامت یا Residency :

اقامت قبرس به دو صورت دائم و موقت صادر می شود. افرادی که اقامت قبرس را دارند می توانند در قبرس زندگی کنند و هر چند بار که می خواهند به این کشور رفت و آمد داشته باشند. افرادی که اقامت دائم می گیرند به صورت مادام العمر از این حق بهره مند می گردند و افرادی که اقامت موقت کسب می کنند می توانند اقامت خود را تا زمانی که شرایط لازم را دارند تمدید کنند.

 

راه های کسب اقامت دائم:

ازدواج: اقامت دائم قبرس به افرادی که با اتباع قبرسی ازدواج نمایند داده خواهد شد.
خرید ملک: اقامت دائم قبرس به افرادی که حداقل ۳۰۰,۰۰۰ یورو در بخش املاک قبرس سرمایه گذاری کنند داده می شود که ۲۰۰,۰۰۰ یورو آن باید بصورت نقد باشد و الباقی آن میتواند بصورت تسهیلات و وام بانکی باشد. جزییات این روش در صفحه خرید ملک و اخذ اقامت در قبرس ارائه شده است. لزومی ندارد که این مبلغ فقط در یک واحد سرمایه گذاری شود و می توان به عنوان مثال یک ویلا و یک مغازه خرید. همچنین برای بعضی از ملک ها می توان تسهیلات گرفت ولی نکته ای که وجود دارد این است که طبق قانون شما باید حتما ۲۰۰,۰۰۰ یورو سرمایه داشته باشید و الباقی را میتوانید بصورت اقساط (وام و تسهیلات) پرداخت نمایید.

کارشناسان ما در قبرس، به صورت رایگان برای پیدا کردن مناسب ترین ملک به شما یاری خواهند کرد . لطفا با ما تماس بگیرید.

راه های کسب اقامت موقت:

تمکن مالی: چنانچه فرد بتواند اسنادی در ایران نشان دهد که اثبات کننده تمکن مالی وی باشد ما می توانیم اقامت موقت قبرس اروپایی را برای فرد بگیریم. تمکن مالی بهترین و کم هزینه ترین راه مهاجرت به قبرس می باشد که انجام آن تقریبا برای همه افرادی که قصد مهاجرت دارند به راحتی امکان پذیر است.
تحصیل: اقامت موقت قبرس به افرادی که در دانشگاه های قبرسی پذیرش بگیرند و تحصیل کنند داده می شود. این افراد تا هر زمانی که تحصیلشان طول بکشد می توانند اقامت خود را تمدید کنند. همچنین این افراد پس از پایان دوره تحصیل می توانند از روشهای دیگر برای تمدید اقامت خود اقدام نمایند.

 

تحصیل فرزندان: والدینی که فرزند خود را در یکی از مدارس قبرس ثبت نام کنند می توانند برای خود و فرزند خود اقامت موقت بگیرند. این افراد اجازه کار نخواهند داشت و باید نشان دهند که از جای دیگری تامین مالی هستند.
جهت تامین آینده فرزندان خود و ثبت نام آنها در بهترین مدارس قبرس لطفا با کارشناسان طرح و خبر صبا تماس حاصل نمایید. ما شما را در کلیه مراحل یاری خواهیم کرد.

افراد متخصص: اقامت موقت قبرس به افراد متخصصی که دارای پیشنهاد کار از شرکت های قبرسی باشند داده می شود. این افراد تا زمانی که قرارداد کاری داشته باشند می توانند اقامت خود را تمدید نمایند.

ثبت شرکت:  اقامت موقت قبرس به افرادی که در قبرس شرکت ثبت کنند و مقدار مشخصی سرمایه اولیه داشته باشند داده می شود. جزییات این روش به تفصیل در صفحه ثبت شرکت و اخذ اقامت در قبرس آمده است. این افراد تا زمانی که شرکت آنها دایر است می توانند اقامت خود را تمدید کنند و در قبرس کار کنند.
با توجه به وضع تحریم ها، بدون داشتن وکیل مجرب امکان اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت تقریبا نا ممکن شده است.

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم:

طبق قانون افرادی که اقامت موقت قبرس را از طریق ثبت شرکت کسب کرده باشند و ۳ سال شرکتشان در قبرس فعال بوده باشد ، می توانند برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم اقدام نمایند. برای گرفتن اقامت دائم ، باید نشان داده شود که افراد از نظر مالی مستقل هستند و سربار دولت قبرس نخواهند شد و همچنین تخصص یا سرمایه آنها در طول مدتی که در قبرس بوده اند به پیشرفت این کشور کمک کرده است. آنها باید در یک مصاحبه نیز شرکت کنند و نشان دهند که به فرهنگ و جامعه قبرس علاقه مندند.

روال اداری تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم ۶ الی ۱۲ ماه به طول می انجامد. لازم به ذکر است که در موارد خاص می توان قبل از ۳ سال و در شرایط استثنائی شاید بتوان در کمتر از ۶ ماه هم روال قانونی را طی کرد.

 

۳)   تابعیت قبرس یا Citizenship :

به افرادی که تابعیت قبرس را بگیرند ، پاسپورت قبرسی داده خواهد شد. طبق قانون اتحادیه اروپا ، افرادی که به هر روشی (قانونی) در هر یک از کشورهای اروپایی ۷ سال زندگی کرده باشند می توانند درخواست تابعیت از طریق Naturalization بدهند.
کارشناسان ما در قبرس آماده بررسی رایگان پرونده شما برای اخذ تابعیت هستند. لطفا با ما تماس حاصل نمایید.

۴)   قبرس و پیمان شینگن:

کسانی که اقامت دائم قبرس را دارند میتوانند بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای اروپایی سفر کنند.

به دلیل مشکلی که بین قبرس جنوبی و ترکیه بر سر قسمت های اشغالی وجود دارد قبرس تاکنون به طور کامل وارد پیمان شینگن نشده است. بنابراین کسانی که اقامت موقت قبرس را می گیرند همچنان برای سفر به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزا دارند ولی شرایط صدور ویزا و برخورد سفارتخانه ها قابل مقایسه با شرایط موجود در ایران نیست و به راحتی و با ارائه مدارکی که دارد می تواند در مدت ۱ هفته ویزای شینگن بگیرد. بدیهی است که این مشکل تا زمان وارد شدن قبرس به پیمان شینگن وجود خواهد داشت. شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.


 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید