مهاجرت به مالزیکشور مالـــزی

 

مهاجرت به مالزی

 

جهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید مطالب وب سایت تریپ ویزا را مطالعه و یا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

درباره ؛ مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیاو پایتخت آن کوالالامپورمی باشد. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا(پایتخت اداری) این کشور واقع است. این کشور عضو سازمان ملل متحدو اتحادیه کشورهای همسوداست. این فدراسیون شامل سیزده ایالت و در جنوب شرقی آسیا واقع شده است

 

اطلاعات کلی کشور مالزی

 

شهر کوالالامپور پایتخت ولی مقر دولت فدرال در پوتراجایا است

واحد پول رینگیت مالزی (MYR) است

کشور یک دموکراسی فدرال و دارای یک پادشاه تشریفاتی است

عمده صادرات شامل بنزین، تجهیزات الکترونیکی، گاز طبیعی، چوب و روغن نخل

زبان رسمی: مالایی (یا باهاسا ملایو) است، اما انگلیسی نیز به طور گسترده سخن گفته می شود

نیمه غربی و شرقی کشور، در دریای چین جنوبی از هم جدا شده ، در فاصله 640 کیلومتر از هم جدا و شناخته شده به ترتیب به عنوان شبه جزیره مالزی و مالزی بورنئو

این کشور به سیزده ایالت تقسیم شده است و دارای سه سرزمین فدرال: کوالالامپور، پوتراجایا و Labuan

در قانون اساسی اسلام را به عنوان دین رسمی به رسمیت می شناسد واقلیت های مسیحی و هندو قابل توجهی وجود دارد، تکثر مذهبی در این کشور وجود دارد

آب هوای کشور مالزی

آب و هوای گرمسیری معنی آب و هوا گرم و مرطوب در تمام طول سال

بخش قابل توجهی از خاک مالزی توسط جنگل های انبوه مناطق گرمسیری، پوشیده شده است

ویزای کار مالزی

مالزی کشوری توریستی با جاذبه های گردشگری زیاد در جنوب شرقی آسیا است، که دارای ۱۳ استان می باشد و استاندار هر استان را در اصطلاح «شاه» می‌نامند. پایتخت کشور مالزی شهر کوالالامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های اصلی کشور مالزی در شهر پوتراجایا یعنی پایتخت اداری این کشور واقع شده اند. دیگر شهرهای اصلی کشور مالزی عبارتند از پنانگ جرج تاون، ایپوه، باهرو،  جوهور الور ستار، کوتا کینابالو،  کوچینگ، کوتاباهارو و شهر مالاکا.  واحد پول کشور مالزی رینگیت و زبان  مردم این کشور زبان مالایی می باشد.

کشور مالزی عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای همسود است.

 

کشور مالزی یکی از بهترین رکوردهای اقتصادی در آسیا را از خود به جای گذاشته است و تولید ناخالص داخلی این کشور از سال ۱۹۵۷ تا سال ۲۰۰۵ به طور متوسط ۶٫۵ درصد رشد داشته است. اقتصاد کشور مالزی در سالهای ۲۰۱۴-۲۰۱۵ به یکی از رقابتی ترین اقتصادها با رتبه ۶ در آسیا و ۲۰ در جهان تبدیل شد که بالاتر از کشورهایی مانند استرالیا، فرانسه و کره جنوبی قرار داشت.

 

کشور مالزی صادر کننده محصولات و مواد منابع طبیعی و کشاورزی است و نفت از صادرات اصلی این کشور بشمار می آید. کشور مالزی بزرگترین تولید کننده قلع، لاستیک و روغن درخت خرما در جهان است. برجهای دوقلوی پتروناس در این کشور که بلندترین در نوع خود در دنیا به حساب می آیند، مقر شرکت نفتی ملی-تجاری پتروناس کشور مالزی هستند و همچنین جزء جاذبه های گردشگری این کشور به حساب می آیند.

از لحاظ پروژه های زیرساختی و تکنولوژی آن، کشور مالزی دارای رتبه ۸ در آسیا و ۲۵ در جهان می باشد. کشور مالزی در رتبه ۱۹ جهان در زمینه کیفیت جاده ها، زیرساخت های بندر و زیرساخت های حمل و نقل هوایی قرار دارد، ولی در رتبه ۳۹ ام جهان در زمینه کیفیت عرضه برق و الکتریسیته می باشد.

در سال ۱۹۹۱، ماهاتیر محمد، نخست وزیر سابق کشور مالزی، اهداف و آرمانهایش را در چشم انداز ۲۰۲۰ تعریف کرد که طبق آن کشور مالزی تا سال ۲۰۲۰، به یک کشور صنعتی پیشرفته متکی بر منافع خود تبدیل خواهد شد.

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید