سرمایه گذاری در آلمان

 

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

 

بهترین سرمایه گذاری در آلمان از دید بسیاری از افراد متفاوت می باشد برخی از افراد بهترین سرمایه گذاری در آلمان را خرید ملک می دانند و برخی دیگر ثبت شرکت و . . . را بهترین سرمایه گذاری در آلمان می دانند بنابراین باید گفت که از دید افراد بهترین سرمایه گذاری در آلمان متفاوت است و هر کس بر اساس تفکر و میزان سرمایه ای که دارد بهترین سرمایه گذاری در آلمان را انتخاب می نماید. شاید بتوان گفت بهترین سرمایه گذاری در آلمان از نوع ثبت شرکت باشد که افراد متقاضی بتوانند از این طریق به اقامت دائم آلمان نیز دست یابند. در این مقاله موسسه مشاوره ای سایت تریپ ویزا  قصد دارد بهترین سرمایه گذاری در آلمان را برای شما خوانندگان محترم بررسی نماییم.

سرمایه گذاری در آلمان

آیا می دانید بهترین سرمایه گذاری در آلمان چه نوع سرمایه گذاری می باشد؟ از چه روشی می توان بهترین سرمایه گذاری در آلمان را داشت؟

کشور آلمان از قطب های صنعتی اروپا و جهان محسوب می شود همانطور که میدانید رشته های مهندسی در این کشور شرایط خوبی را برای کسانی که قصد کار و سرمایه گذاری دارند ایجاد کرده است ، ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت و شرایط انجام این کار آشنا کنیم ، شرایط مختلفی وجود دارد که شما میبایست قبل از اقدام برای ثبت شرکت در این کشور از آن ها آگاه باشید ، مسائلی از قبیل هزینه ها زندگی در این کشور ، شرایط ثبت شرکت و هزینه های آن ، پایه حقوق یک کارمند و یا کارگر در این کشور ، هزینه های بیمه و مالیات بر ارزش افزوده و بسیاری موارد دیگر که لازم می باشد که قبل از هر اقدامی از آنها آگاهی داشت تا با اطلاعات بیشتر اقدام به ثبت شرکت در این کشور داشت .

کشور آلمان در منطقه اروپای مرکزی قرار دارد و پایتخیت این کشور برلین می باشد این کشور را با نام رسمی جمهوری فدرال میشناسند. نظام این کشور سیاسی می باشد و فدرالی دموکرات میباشد که ۱۶ ایالت دارد . البته لازم به ذکر می باشد که این ایالت ها هر کدام میتوانند به حالت جداگانه برای ایالت خود تصمیم گیری کنند و همانطور که گفته شد کشور آلمان از قطب های صنعتی اروپا و جهان بوده و از این حیث بسیار قدرتمند عمل میکند ، شرکت های زیمنس ، بنز، بی ام و ، فولکس واگن از شرکت های قدرتمند در کشور آلمان میباشد . که میتوان از شهر های مهم آلمان به هانوفر ، فرانکفورت ، برلین ، هامبورگ اشاره کرد

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

انواع سرمایه گذاری در آلمان

1:  فعالیت حرفه‌ ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)

2: ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر)

3: ثبت شرکت های تضامنی شخصی

4: ثبت شرکت با مسئولیت محدود

5: ثبت شرکت سهامی

6: ثبت شعبه شرکت

7: ثبت شعبه مستقل

8: ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)

9: دفتر نمایندگی

شرایط ثبت شرکت در حالت های مختلف وجود دارد به عنوان مثال شرایط ثبت شرکت در آلمان لازمه داشتن مدرک لیسانس می باشد و در صورت نداشتن مدرک تحصیلی فرد متقاضی می بایست مدرک زبان b2 آلمانی داشته باشد . در یکی از حالات ثبت شرکت لازم است ۲۵ هزار یورو برای افتتاح حساب شرکت خود پرداخت داشته باشد . شرایط سنی وجود ندارد ولی اگر فرد متقاضی زیر ۵۰ سال باشد از شانس ویزای بالایی برخودار میشود.

مدت زمانی که طول خواهد کشید تا ثبت شرکت انجام پذیرد از ابتدا کار تا اتمام آن ۶ تا ۸ ماه می باشد البته لازم به ذکر می باشد که این مبلغ برای شرکت های سهامی خاص ۵۰۰۰۰ هزار یورو میباشد . یکی از کارهایی که برای ثبت شرکت انجام میدهید اعلام طرح اقتصادی می باشد که شما باید مشخص کنید برنامه کاری شرکت در ۳ سال آینده به چه صورت خواهد بود . بعد از اعلام طرح اقتصادی و در صورت اخذ ویزا فرد ابتدا ویزای ۳ ماهه دریافت میکند و میبایست در این ۳ ماه کارهای شهروندی خود ، اسکان ، افتتاح حساب خود را با مراجعه به اداره مهاجرت و اداره پلیس آن کشور پیگیری نماید . بیشتر کسانی که در این پروسه سرمایه گذاری میکنند قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارند لازم به ذکر است که شرایط رسیدن به اقامت دائم از طریق ثبت شرکت متغیر می باشد ، منظور از متغیر بودن این است که در حال حاضر بعد از ۵ سال اداره شرکت و پرداخت بیمه و مالیات و گردش مالی بالای فرد میتواند به اقامت دائم منجر گردد در حال حاضر تمدید این ویزا به صورت ۲ تمدید یک ساله و یک تمدید ۳ ساله می باشد .

مراحل افزایش سرمایه گذاران خارجی در آلمان:

1: هر کس می تواند یک شرکت تجاری را در آلمان تأسیس کند، بدون توجه به ملیت و یا محل اقامت.

2: در آلمان قوانین خاصی برای سرمایه گذاری وجود ندارد، همچنین کمترین میزان سرمایه گذاری در آلمان برای مؤسسان خارجی شرکت ها نیاز می باشد که قصد شروع یک تجارت را دارند.

3: سرمایه گذاران خارجی می توانند از میان فرم های قانونی متفاوت برای شروع تجارت در آلمان، یک فرم را انتخاب کنند. شرکت های ثبت شده هم می توانند برای تأسیس یک دفتر کاری در آلمان اقدام کنند.

4: ویژگی های محکم و قطعی برای انتخاب فرم قانونی عموماً شامل عملکرد مورد نظر سرمایه گذاران، تعهد و شرایط مالیاتی می باشد.

5: ساختار اولیه همه فرم های شرکتی در قانون تصریح شده است که قابل پیش بینی بودن و اطمینان قانونی را ایجاد می نماید. در ضمن شرایط قانونی یکسانی برای سرمایه گذاران خارجی و بومی وجود دارد.

در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد:

1:نام شرکت

2: اقامتگاه اصلی شرکت

3: موضوع شرکت

4: نام کلیه شرکاء یا صاحبان سهم الشرکه یا مؤسسین شرکت با نشانی آنها

5: تعیین مدیر عامل برای شرکت

6: ثبت در دفتر ثبت شرکت ها

1: سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان و ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

هزینه  کامل  برای ثبت شرکت در آلمان بین  ۹۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰ یورو می باشد و این هزینه شامل هزینه های ثبت شرکت، تهیه اساسنامه، آگهی ها ، مشاوره حقوقی و گرفتن مجوز صنفی  و ترجمه های مدارک به زبان آلمانی است. این مبلغ شامل گرفتن مجوزهای خاص، افتتاح حساب بانکی در بانکهای آلمان  نمی باشد.

در بحث سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان این گونه است که شرکت نیاز به  یک مشاور مالیاتی جهت تنظیم دفاتر، سود و زیان و محاسبه ارزش افزوده یا مالیات بر مصرف  و ترازنامه و مالیات سالیانه  خواهد داشت. از موارد مهم دیگر در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان این است که شرکت باید دارای یک محل اقامتی یا نشانی باشد که برگه های قانونی و نامه ها به این آدرس پست شوند.

2: تاسیس شعبه  Niederlassung

اشخاص ایرانی می ‌توانند مبادرت به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان و تاسیس و ثبت شعبه اعم از مستقل و وابسته نمایند. اشخاص حقیقی یا حقوقی می ‌توانند اقدام به تاسیس شعبه نمایند که تاجر یا بازرگان کامل Vollkaufmann باشند به عنوان مثال  یک بقالی کوچک نمی‌ تواند شعبه در آلمان تاسیس کند ولی تولید کننده مواد غذائی یا تاجر بزرگ فعال در صادرات و واردات حق تاسیس و ثبت شعبه دارد. تمام شرکتهای تجاری با شخصیت حقوقی مستقل از نظر قانون آلمان تاجر کامل بوده و مجاز به تاسیس شعبه می ‌باشند. افراد دیگر که تاجر کامل نمی باشند می ‌توانند فقط شعبه غیر مستقل تاسیس نمایند.

شعبه می‌تواند به شکل تشکیل گردد:

1: شعبه مستقل ( Selbständige Niederlassung Zweigniederlassung)

2: شعبه وابسته : مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه  (Unselbständige Niederlassung Betriebsstätte)

تاسیس شود.

در این مقاله سعی داشتیم که شما خوانندگان عزیز را با بهترین سرمایه گذاری در آلمان آشنا نماییم تا در صورتی که قصد مهاجرت به آلمان را دارید بتوانید با اطلاعاتی دقیق تر گامی بهتر به سوی مهاجرت به آلمان داشته باشید. در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان می باشد که افراد می توانند با اقدام از این روش به اقامت و سپس تابعیت آلمان نیز دست یابند. سرمایه گذاری در آلمان به روش های مختلفی انجام می پذیرد و هزینه های متفاوتی برای افراد خواهد داشت به همین دلیل هر فرد با توجه به شرایط خود بهترین سرمایه گذاری در آلمان را انتخاب می نماید.
 

نکات مهم سرمایه گذاری در آلمان

کشور آلمان قوانين و مقررات ويژه‌ای را برای کمک به کسانی که علاقه به سرمايه‌گذاری در آلمان دارند ، وضع کرده است. اين قوانين شامل کمک از جانب دستگاه‌های دولتی و نيز اجازه اقامت در کشور آلمان مي‌باشد. همچنین تجارت و کسب‌وکار در آلمان همواره به‌صورت دائم در حال تغییر است و به سمت رقابتی‌تر شدن می‌رود.

فعالیت تجاری در آلمان می‌بایست با اتکا و اهمیت بر این دو عنصر مردم و جامعه صورت بگیرد که در چنین شرایطی، وقتی می‌خواهید یک کار تجاری را آغاز نمایید شاید در ابتدا فقط به یک برنامه‌ریزی کوتاه و ساده نیاز داشته باشید ولی باید بدانید که مسیری که طی می‌نمایید یک مسیر طولانی است. ۱۰ نکته مفید برای راهنمایی متقاضیان در عرصه فعالیت تجاری در آلمان ارائه می‌شود که عبارت‌اند از:
۱- قبل از هر چیز می‌بایست درباره کسب‌وکاری که می‌خواهید راه بیندازید خوب تحقیق نمایید. همچنین در آلمان همه اطلاعات موردنیاز را می‌توانید به‌صورت آنلاین و یا  در اینترنت پیدا کنید. اداره آمار آلمان، مرکز اطلاعات مختلف درباره آلمان و ویژگی‌های جغرافیایی، جمعیتی، صنعتی، آموزشی و … است. حتی می‌توانید درباره ظرفیت بخش‌های مختلف تجاری این کشور در سایت موردنظر اطلاعات کسب نمایید. می‌توانید از طریق سایت سازمان تجارت آلمان به جمع‌آوری اطلاعات موردنظر در زمینه تجاری، اهداف، تعداد شرکت‌های فعال در آن و مقررات و قوانین در این بخش بپردازید.
۲- یکی از کلیدهای موفقیت در کسب‌وکار این است که یک شبکه کاری ایجاد نمایید . این اصلاً به کشوری که در آن مشغول به کار می‌شوید هیچ ارتباطی ندارد. همچنین می‌بایست بدون در نظر گرفتن مکانی که در آن هستید فقط به ایجاد این شبکه فکر نمایید و نیز شما ممکن است دوستان،همکاران و بستگانی در آلمان داشته باشید که در این صورت می‌توانید با آن‌ها یک شبکه بسازید و دنبال مردمی بگردید که در زمینه فعالیت تجاری با شما ایده‌های مشابه رادارند. از دوستان و آشنایان خود هم برای یافتن افراد دیگر و به‌خصوص مشاوران خوب، نیز کمک بگیرید.
۳- متقاضی برای راه‌اندازی کسب‌وکار در آلمان به مجوز کار نیاز دارد.
۴- متقاضی حتی می‌تواند به‌تنهایی یک فعالیت تجاری را در آلمان راه‌اندازی نماید. گام اول برای کار ثبت‌نام و ارسال درخواست برای مجوز کار از طریق اداره مالیات آلمان شروع می‌شود. آن‌وقت به‌عنوان یک کارآفرین که همه مسئولیت‌های تجارت خود را بر عهده دارد مجوز دریافت می‌نمایید. این کار، بسیار ساده است اما دقت کنید که لازم است این کار را به کمک یک فرد مطلع انجام دهید. اگر زبان آلمانی را  به‌اندازه کافی بلد هستید می‌توانید از کلاس‌های مشاوره رایگان اداره مالیات آلمان نیز بهره‌مند شوید که در آن مراحل دریافت مجوز برای تجارت از آغاز تا انتها آموزش داده می‌شود. توجه کنید که اگر ساکن آلمان نیستید و شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم به شمار نمی‌آیید باید پیش از دریافت مجوز از اداره مالیات، ابتدا برای گرفتن اجازه اقامت در آلمان از طریق اداره مهاجرت این کشور اقدام نمایید. همچنین اگر برای اقامت در آلمان اجازه دائم یا حتی موقت دارید می‌توانید برای دریافت مجوز کار از اداره مالیات اقدام نمایید. نکته‌ی مهم‌تر اینکه بیشتر افرادی که تابه‌حال به‌واسطه ثبت شرکت به آلمان مهاجرت کرده‌اند از مشاور و وکیل کمک گرفته‌اند چراکه تنها یک مشاور خوب می‌تواند راه‌های این مسیر را نشان دهد.
۵- مرحله بعدی این است که متقاضی نام تجاری شرکت خود را به‌عنوان دارنده تمام حق‌وحقوق مادی و معنوی تجارتی که می‌خواهید  آغاز نماید به مرحله ثبت برساند. دقت نمایید که این کار با ثبت شرکت و دریافت مجوز کسب‌وکار فرق می‌کند.
۶- وقتی تصمیم گرفتید چه‌کاری را آغاز نمایید و به تجارتی در آلمان مشغول شوید وقتش می‌رسد که همه این‌ها را روی کاغذ بنویسید و برای انجام آن‌ها برنامه‌ریزی نمایید و نیز یک طرح تجاری خوب بنویسید و اگر این طرح خوب باشد می‌تواند باعث جلب‌توجه شوید. نیازی به یک برنامه تجاری طولانی و پیچیده نیست و طرح فقط باید به‌صورت کامل و ساده بگوید که دقیقاً چه‌کاری می‌خواهید انجام بدهید و چگونه می‌خواهید کار را شروع کنید و ....
۷- کارکنان موردنظر خود را به‌صورت قانونی استخدام نمایید . شاید در مرحله اول پس از دریافت مجوز برای کار احساس خوشایندی داشته باشید که کارفرما هستید و می‌توانید افراد دیگری را برای کار استخدام نمایید. اما بد نیست اول از قوانین استخدام در آلمان آگاه شوید. شرایط استخدام در آلمان بر اساس قانون حفاظت از استخدام تعیین می‌شود و قانون استخدام در آلمان مفاد حقوقی گسترده‌ای در زمینه‌های مرخصی، تعطیلات و حقوق بازنشستگی دارد که بهتر است قبل از آغاز استخدام افرادی برای تجارت، خوب با این قوانین آشنا گردید.
۸- یک حسابدار دقیق استخدام نمایید و فراموش نکنید که در همه مراحل حتی وقتی‌که می‌خواهید یک تجارت را راه‌اندازی کنید حتماً یک حسابدار خوب داشته باشید. برخی از حساب‌وکتاب‌ها جزئی هستند اما اگر بخواهید شخصاً به آن‌ها رسیدگی نمایید وقت زیادی را می‌گیرد. بنابراین شاید بهتر باشد این کار را به یک حسابدار خوب بسپارید و نیز بعضی از شرکت‌ها هستند که این‌کاره‌ای جزئی را برایتان انجام می‌دهند . همچنین یکی از بهترین راه‌های پیدا کردن یک حسابدار خوب این است که از کارفرمایان دیگر سؤال نمایید و پرسو جو کنید و از آن‌ها بخواهید یک حسابدار مطمئن به شما معرفی کنند.
۹- بر اساس بودجه، سرمایه‌گذاری نمایید. همچنین اول مطمئن شوید که می‌توانید صورتحساب‌های شرکت خود را در طول مدت تجارت به‌موقع پرداخت کنید ونیز دقت کنید شاید شما به این زودی‌ها نتوانید درآمدی کسب نمایید و مجبور شوید از پولی که پس‌انداز کرده‌اید استفاده کنید. به‌هرحال اول مطمئن شوید که می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که دارید به‌گونه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که در آرامش مشغول به کار شوید. قابل‌ذکر است که می‌توانید برای گرفتن وام از بانک اقدام نمایید اما بسیاری از تجارت‌ها از ابتدا سودآور نیستند. بنابراین شما باید به‌گونه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که احساس امنیت نیز داشته باشید.
۱۰- مرحله آخر این است که کار روتین تجارت را آغاز نمایید. هرماه برنامه‌های خود را مرور کنید و با مشاوران خود در زمینه‌های مختلف ازجمله فعالیت‌های مالی در تماس باشید.

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و به دنبال بهترین سرمایه گذاری در آلمان هستید می توانید با موسسه مشاوره ای سایت تریپ ویزا تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

 

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.
 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید