ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان و راههای ثبت شرکت در آلمان ۲۰۱۸ ، شرایط ثبت شرکت در آلمان ۲۰۱۸ ، مزیت های ثبت شرکت در آلمان ، مهاجرت به آلمان و  اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت ،قوانین ثبت شرکت در آلمان و نحوۀ ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت دائم آلمان و پاسپورت آلمانی ، شرایط و قوانین در این مقاله به طور مفصل آورده شده است، شما میتوانید پاسخ تمامی سوالات خود در باب ثبت شرکت در آلمان و راههای ثبت شرکت در آلمان ۲۰۱۸ ، شرایط ثبت شرکت در آلمان ۲۰۱۸ ، مزیت های ثبت شرکت در آلمان ، اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان ، قوانین ثبت شرکت در آلمان و نحوۀ ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت دائم آلمان و پاسپورت آلمانی را در این مقاله یافته و یا در صورت سوال بیشتر با مشاوران موسسه ما در دفاتر وین و یا در دفاتر همکار در ایران مشورت بفرمایید . برای اخذ اقامت اروپا و تردد بدون محدودیت در ۱۲۰ کشور جهان چه راه هایی وجود دارد؟بهترین راه اخذ اقامت اروپا چیست؟ آیا ثبت شرکت در کشور آلمان منتج به اخذ اقامت و پاسپورت آلمانی  میشود؟شرایط لازم برای ثبت شرکت در آلمان چیست؟سرمایه ی اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور آلمان چقدر است؟از چه طریق میتوان برای خود و خانواده ی خود اقامت اروپا را دریافت نمود؟چگونه میتوان پس از اخذ اقامت اولیه پاسپورت کشورهای اروپایی را دریافت کرد؟ آیا میتوان با ثبت شرکت در کشور های اروپایی مثل آلمان اقامت این کشورها را اخذ نمود؟بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت کدامن

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

اگر شما هم به فکر یک تجارت بزرگ تر و بدون هیچ دغدغه ای هستید و می خواهید شرکای تجاری از سراسر دنیا داشته باشید، می توانید با ثبت شرکت در آلمان رویای خود را محقق کنید. برای این کار قطعاً نیاز به اندک اطلاعاتی در این زمینه خواهید داشت. پس برای آشنایی بیش تر با شرایط ثبت شرکت در آلمان و نحوه انجام این کار با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

ثبت شرکت در آلمان

ممکن است درحال حاضر در ایران دارای یک شرکت خصوصی باشید. اما علاقه مندید شرکتتان را گسترش دهید که حتما مورد نیاز است اطلاعاتی درباره آلمان کسب کنید. یا بسیار مشتاق هستید اقامت دائم آلمان را راحت تر دریافت کنید. و حتی ممکن است هنوز شرکتی ثبت نکرده اید و می خواهید اولین تجربه مستقل تجاری تان را با ثبت شرکت در آلمان شروع کنید. به هرحال شما برای همه این موارد نیازمند به مجموعه ای از اطلاعات در این زمینه هستید. ما در ادامه تمام آن چه که باید درباره تأسیس شرکت در آلمان بدانید را توضیح خواهیم داد.

دلایل ثبت شرکت در آلمان

دلایل بسیاری وجود دارد که سرمایه گذاران زیادی از سراسر جهان علاقه وافری دارند تا در آلمان سرمایه گذاری کرده و اقدام به ثبت شرکت در آلمان بکنند. آلمان یکی از قدرت های بزرگ اقتصاد دنیاست. این کشور یکی از کشور های پیشرفته در بیش تر علوم و تکنولوژی می باشد. آلمان از سرمایه گذاران و کارآفرینان غیر بومی کشورش بسیار استقبال کرده و موانع پیش رو برای سرمایه گذاران خارجی را تسهیل می بخشد. میزان مالیات در کشور آلمان بسیار معقول و وضعیت معیشتی مردم بسیار عالی است. این ها تنها دلایل اقتصادی بودند. شما پس از ثبت شرکت در آلمان می توانید در حدود ۶ ماه ویزای آلمان را بصورت بلند مدت و یا اقامت دائم بگیرید.

مزایای ثبت شرکت در آلمان

همان طور که گفته شد شما با ثبت شرکت در آلمان می توانید طی مدت حداکثر ۶ ماه اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده تان دریافت کنید. از دیگر مزایای ثبت شرکت در آلمان امکان انجام تجارت مستقل و آزاد با تمام شرکت های دنیا می باشد. شما می توانید در سراسر دنیا حساب تجاری بانکی سراسری داشته باشید و مشکلی در خصوص تجارت با هر کشوری نخواهید داشت. کشور آلمان در صورت ثبت شرکت در آلمان و سرمایه گذاری در این کشور مالیات شما را کاهش داده و امکان استفاده از مزایا و تسهیلات بانکی کشور را در اختیارتان قرار می دهد. شما پس از ثبت شرکت در آلمان و دریافت اقامت دائم می توانید به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنید یا از خدمات درمانی و بهداشتی این کشور به صورت رایگان استفاده کنید. و در کل می توانید مانند یک شهروند آلمانی از تمام حقوق و امتیازات یک شهروند استفاده ببرید.

انواع شرکت های قابل ثبت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان با توجه به وسعت و شرایط خاص آن کشور به چند دسته تبدیل می شوند. انواع شرکت ها شامل شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های با مسئولیت محدود و شراکت محدود، شرکت های شراکت محدود، شرکت های تابعه، شرکت های شراکت کلی، شرکت های شعبه ای و شرکت های سهامی عام می باشد. معمولاً بهترین گزینه ها برای افراد تازه کار یا کسانی که اتباع کشور آلمان نیستند، ثبت شرکت در آلمان با مسئولیت محدودی روبروست. این شرکت ها نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارند. برای مثال شما برای ثبت شرکت در آلمان از نوع شرکت های با مسئولیت محدود به ۲۵۰۰۰ یورو سرمایه اولیه نیاز دارید. اما می توانید اولین شرکتتان را از نوع شرکت های با مسئولیت محدود همراه با شراکت محدود انتخاب کرده و از تسهیلات بانکی که به این نوع شرکت ها پرداخت می شود، بهره ببرید.

مراحل ثبت شرکت

مراحلی که باید برای ثبت شرکت در آلمان طی کنید، شامل مراحل زیر می شود:

درخواست اقامت بلند مدت در آلمان- تحویل طرح اولیه اقتصادی به اداره بازرگانی آلمان- دریافت تأییدیه ثبت شرکت از اداره بازرگانی- انجام مراحل مربوط به ثبت شرکت GmbH یا شرکت با مسئولیت محدود و شراکت محدود- طی مراحل ثبت شرکت در اداره بازرگانی- دریافت تأییدیه نهایی.

دقت فرمایید شما باید طرح اولیه اقتصادیتان کاملاً توجیه پذیر و اصولی نوشته شود، تا بتوانید راحت تر ثبت شرکت در آلمان را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت و اقامت در آلمان

برای ثبت شرکت در آلمان شما می بایست وارد کشور آلمان شوید و مراحل را طی کنید. برای این کار نیاز به یک سری مدارکی است که باید به دو زبان آلمانی و انگلیسی ترجمه شوند. این مدارک به شرح زیر هستند:

فرم ثبت ویزای بلند مدت برای درخواست ثبت شرکت در آلمان- چند قطعه عکس پرسنلی- اصل شناسنامه- اصل گذرنامه که دارای اعتبار باشد.- آخرین مدرک تحصیلی- فرم و طرح کلی شرکت اقتصادی- فیش حقوق ۶ ماه آخر و مدارکی که نشان دهند به زبان های آلمانی و انگلیسی تا حدودی مسلط هستید.

تمام موارد را با دقت و به درستی آماده کرده و تحویل سفارت آلمان دهید چرا که به فرم های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و هر گونه عدم صداقت در ارائه مدارک و درخواست ها عواقبش متوجه شما خواهد بود.

بیمه شرکت

اصولاً بیمه برای کسانی که قصد ثبت شرکت در آلمان را دارند اجباری نیست. اما عقل سلیم حکم می کند، شما شرکتتان را در برابر خطرات، حوادث و تصمیم های اشتباهی که ممکن است زیان چشم گیری به شما وارد کنند بیمه کنید. برای مثال ممکن است با دیگر اشخاص و دیگر شرکت ها قراردادی منعقد کنید که در طی انجام بند های قرارداد خسارتی را به شرکت مذکور وارد نمایید. این جاست که بیمه به یاری تان می شتابد. یا ممکن است تصمیم اقتصادی اشتباهی گرفته باشید. برای ثبت شرکت در آلمان حتما این نکات را دنظر بگیرید. برای مثال تجهیزاتی را به تعداد بالا خریداری کرده اید و حالا مشتری برای آن پیدا نشده است و شرکت شما دچار زیان شده است. به صورت کلی برای هر خطری می توان شرکت و کارکنانتان را بیمه کنید. بیمه همان طور که گفته شد اجباری نیست، اما یک نقطه مثبت و یک دلیل برای اطمینان به شرکت شما محسوب می شود. اگر شما شرکتتان را بیمه کرده باشید، راحتتر می توانید با دیگر شرکت ها و دیگر افراد برای شراکت وارد مذاکره شوید. پس در هنگام ثبت شرکت در آلمان به این موضوع نیز عنایت داشته باشید.

 

پرداخت مالیات شرکت

یک قانون سفت و سخت در آلمان وجود دارد و آن این است که هر کس که در آلمان شاغل است و درآمد سالیانه اش بیش از ۹۰۰۰ یورو باشد، مشمول پرداخت مالیات به دولت می شود. اما اگر شما به صورت مستقل کار و تجارت می کنید و به ثبت شرکت در آلمان بطور مستقل پرداختید، نیز مشمول پرداخت مالیات می شوید که البته این مالیات کمی با مالیات کارکنان عادی تفاوت دارد و به مالیات تجاری معروف است. اگر درآمد سالیانه شرکت تان بیش از ۲۵۰۰۰ یورو باشد باید مالیات تجاری به دولت بپردازید. مالیات بر ارزش افزوده نیز شامل حال کسب و کار های تجاری می شود و اگر درآمد سالیانه تان بیش از ۱۷۰۰۰ یورو باشد، مشمول پرداخت این مالیات خواهید شد. پس پیش از ثبت شرکت در آلمان می بایست به این موارد به خوبی دقت شود.

استخدام کارمند در شرکت

شما می توانید پس از ثبت شرکت در آلمان کارمندانی را نیز استخدام کنید. شما باید اطلاعات کارمندان تان را در سامانه وزارت کار و بیمه اجتماعی آلمان ثبت کنید و در صورتی که این کار را نکنید، شما مرتکب جرم و پرداخت جریمه خواهید شد. علاوه بر این شما می بایست به جزء حقوق پایه باید کارمندان تان را بیمه درمانی و بازنشستگی بکنید. البته پیش از اقدام برای استخدام کارمند شما باید یک آیدی تجاری از اداره کار دریافت نمایید. شما باید در هنگام استخدام کارمند حتما با او قرارداد ببندید چرا که در هنگام پرداخت مالیات، این مورد باید در پرونده مالیاتی شما  لحاظ شود. حداقل دستمزدی که باید بپردازید به ازای هر ساعت کار مفید ۹۰۰ یورو می باشد. عواقب هر گونه تخطی از این قانون جرم محسوب شده و ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد. این جز مهمترین نکات در ارتباط با ثبت شرکت در آلمان میباشد.

 

نتیجه گیری

با توجه به بحث های انجام شده در بالا شما بهتر است برای ثبت شرکت در آلمان از نوع شرکت یا مسئولیت محدود یا شرکت از نوع مسئولیت محدود و شراکت محدود اقدام کنید. چرا که این نوع شرکت ها راحت تر ثبت می شوند و شما مالیات کم تری در ازای برپایی این شرکت ها مجبورید پرداخت کنید. درباره آلمان لازم است بدانید که موضوع دیگر در هنگام ثبت شرکت در آلمان این است که به حداقل هزینه های ثبت شرکت در آلمان توجه داشته باشید. هم چنین حداقل دستمزد استخدام کارمند از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار دهید.

در پایان امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما در ثبت شرکت در آلمان کمکی هر چند ناچیز کرده باشد. آرزومندیم تمام مراحل کار را به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام داده و از ثبت شرکت در آلمان به عنوان اولین تجربه خود لذت برده باشید.

 

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.
 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید