تحصیل پزشکی در خارج از کشور

یکی از پر طرفدارترین رشته ها در ایران و جهان تحصیل در رشته پزشکی می باشد. در آمد رشته های پزشکی در ایران در مقایسه با اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا بسیار متفاوت و قابل تامل است، بطوریکه یک ساعت کار، در بخش خصوصی ایران برابر با 100 ساعت کار پزشکان فوق تخصص به عنوان مثال در کشوری چون آلمان است. به همین دلیل روزانه افراد بسیاری خواستار مشاوره برای تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشوری با امکانات بسیار بالا و رنکینگ دانشگاهی قابل قبول میباشند. پیشنهاد ما در وبسایت تریپ ویزار با داشتن مدیران و مشاورانی با تجربه و کاردان، تحصیل پزشکی در انگلستان است. تحصیل پزشکی در انگلستان که جز سرآمدترین رشته ها میباشد آینده ای بسیار ایده آل را برای شما مهیا خواهد کرد. پزشکی انگلستان فرصتیست استثنایی، برای شما متقاضی عزیز که بدلیل شرایط ورودی کنکور داخلی موفق به قبولی در کنکور پزشکی و دندان پزشکی ایران نشده اید.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل رایگان هند

در هند، دانشجویان بین المللی معمولا شهریه ای زیر ۷۳۰۰ دلار آمریکا در سال پرداخت می کنند، هرچند شرایط برای دانشگاه های آزاد و دوره های پس از لیسانس متفاوت و شهریه ها گران تر است. طبق گزارش Numbeo هزینه های زندگی در هند برای بیشتر دانشجویان بسیار پایین و مناسب هستند به طوری که قیمت برای مصرف کننده ۱۸۷% کمتر از انگلستان و اجاره ی خانه ۳۷۳% کمتر است. در مجموع شما می توانید با مبلغ تنها ۵۰۰۰ دلار آمریکا در سال، زندگی و تحصیل راحتی در هند داشته باشید.

تحصیل رایگان در تایوان

شهریه در کشور تایوان بسیار ارزان است و بهترین دانشگاه های این کشور دوره های آموزشی با قیمت های بسیار مناسبی را ارائه می کنند. به عنوان مثال، دانشگاه ملی تایوان (NTU)، که برترین دانشگاه کشور است و رتبه ی ۶۸م را در بهترین دانشگاه های QS سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ دارد، در سال گذشته شهریه ای تنها برابر با ۱۰۰۹۲۰ تا ۱۲۴۲۰۰ دلار تایوانی (معادل ۳۱۷۵ تا ۳۹۰۰ دلار آمریکا) برای هر سال، وضع کرده است. در لیست ۲۰۱۷ بهترین شهرهای دانشجویی جهان QS، تایپه ۱۶م است و در بین شهرهای ارزان قیمت جهان هم رتبه ی ۱۶م را دارد.

تحصیل پزشکی در لهستان

لهستان که خانه ی جالب ترین غذاها با چغندر و مردمی با ظرفیت بالای نوشیدن است، دوره های تحصیل پزشکی در لهستان ارزان قیمتی دارد که محبوبیت جهانی دارند و این مساله که هرسال دانشجویانی از کشورهای آمریکا، کشورهای اسکاندیناوی و عربستان سعودی و بسیاری کشورهای دیگر، در این دانشگاه ها برای پزشکی لهستان ثبت نام می کنند، این محبوبیت را اثبات می کند.

دلیل علاقه مندی دانشجویان خارجی به دانشگاه های لهستان، آموزش با کیفیت و بسیار گسترده ی پزشکی و در عین حال کمتر بودن قابل توجه هزینه ی تحصیل پزشکی به نسبت سایر کشورهای اروپای غربی، استرالیا و آمریکای شمالی است. مدرکی که در دانشگاه های لهستانی به دانشجویان اعطا می شود و از طرفی برای دانشجویان دیگر  که خواهان کار در لهستان هستند فرایند ثبت و افتتاح شرکت IT در لهستان، در سراسر جهان اعتبار دارد و معمولا این فارغ التحصیلان در تمام کشورهای جهان مشغول به کار می شوند. یک مثال خوب برای اعتبار این دانشگاه ها، دانشگاه علوم پزشکی Poznan است. جایی که پزشکان اولین جراحی پیوند صورت جهان را انجام دادند.

 تحصیل رایگان در سوئد

در سوئد، تحصیل برای دانشجویان عضو اتحادیه ی اروپا رایگان است و اخیرا دانشجویان کشورهای خارج از این اتحادیه ناچار به پرداخت شهریه هستند. بنابراین برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه، نمی توان دانشگاهی را ارزان تر از دانشگاه های سوئد پیدا کرد (هرچند که بهتر است هنگام تقاضای ثبت نام قوانین دانشگاه را چک کنید. زیرا ممکن است برای رشته ی پزشکی قوانین متفاوتی وجود داشته باشد).

در کنار اینها، سیستم آموزشی کشور سوئد یکی از درخشان ترین سیستم های آموزشی جهان است بنابراین شما مدرک خود را با اعتباری فوق العاده کسب خواهید کرد. هزینه ی معمول برای چیزهایی مثل کتب درسی، ابزار لازم و چیزهای شبیه این باید در نظر گرفته شود اما در برابر چیزی که از لحاظ مالی به دست می آوردید، این هزینه بسیار ناچیز است و شرایط و راه های مهاجرت سوئد برای شما هموار میشود.

 

آلمان تحصیل رایگان

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان کیف پول هایتان را کنار بگذارید: رشته ی پزشکی در آلمان رایگان است. به این ترتیب آلمان یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل با بودجه ی اندک است و به درد کسانی می خورد که نمی توانند هر ترم یک چک بزرگ برای دانشگاه بنویسند. در عوض شما می توانید با خوشحالی شروع به تحصیل کنید و از این مطمئن باشید که آموزشی بی نظیر و در کلاس جهانی در یکی از هوشمند ترین و برترین کشورهای جهان کسب می کنید.

با این وجود بهتر است بدانید که احتمالا نیاز به مهارتی بسیار خوب در زبان آلمانی خواهید داشت و باید مجموعه ای از آزمون های آمادگی را هم بگذرانید تا بتوانید وارد یکی از این دوره های آموزش پزشکی شوید. در این دوره ها، داشتن دانش کافی از زبان آلمانی به شما کمک بسیاری خواهد کردتا بتوانید اقامت و ویزای کار آلمان را هم بگیرید.

تحصیل رایگان ایتالیا

شهریه ی دانشگاه های پزشکی در ایتالیا پایین تر از انگلستان و ایالات متحده است اما در مقایسه با آلمان و سوئد نمی توان گفت که پایین ترین شهریه را دارد. با این وجود، هزینه ی نسبتا پایین زندگی در ایتالیا با توجه به قوانین اخذ شهروندی و مهاجرت به اتالیا (بسته به شهری که در آن تحصیل می کنید)، جبران شهریه ی پرداختی را می کند و وارد شدن به دوره های آموزش پزشکی هم چندان دشوار نیست؛ شما باید در آزمون ورودی بیشتر قسمت ها قبول شوید اما آزمون به اندازه ی بقیه ی کشورهای اروپای غربی سخت گیرانه نیست.

تحصیل در بلژیک

معمولا وقتی دانشجوها به دنبال مقصد رویایی خود برای تحصیل در اروپا هستند، بلژیک آرام و متواضع از قلم می افتد، اما لازم نیست همیشه اینجور باشد. هزینه ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک بسته به دانشگاه محل تحصیل و کشور مبدا، می تواند به شدت تغییر کند اما برای دانشجویان کشورهای اتحادیه ی اروپا، شهریه ی تحصیل حدود ۸۰۰ یورو در سال است.

این مبلغ خبر خیلی خوبی برای دانشجویان اروپایی است اما دانشجویان کشورهایی مثل ایالات متحده و استرالیا باید چک کنند که شهریه به مقدار زیادی برایشان افزایش پیدا نکند. با این وجود، پرداخت این شهریه ارزشش را دارد زیرا بلژیک خانه ی بعضی از دانشگاه های بسیار شناخته شده ی پزشکی و خود کشور بلژیک هم مکانی زیبا برای گذراندن سال های دشوار تحصیل پزشکی است. به عنوان مثال می توان به دانشگاه پزشکی Antwerp اشاره کرد کخ در یک شهر زیبا قرار دارد و موسسه ای بسیار معتبر است.

تحصیل رایگان مجارستان

زندگی در مجارستان و اقامت مجارستان با شهرهای تاریخی، مناظر طبیعی زیبا، تفریح گاه های عالی و شراب فوق العاده، کشوری دوست داشتنی برای تحصیل است. بهترین خبر؟ این کشور به یکی از محبوب ترین مقصد ها برای دانشجویان تحصیل پزشکی در کشور مجارستان تبدیل شده است. از بین ۱۲۰۰۰ دانشجوی خارجی که در حال حاضر در مجارستان تحصیل می کنند، اکثریت در حال تحصیل در رشته ی پزشکی اند.

به علاوه، این کشور ۴ دانشگاه در لیست ۲۰۱۷ QS برای ۳۵۰ دانشگاه برتر پزشکی جهان دارد: دانشگاه Semmelweis، دانشگاه Debrecen، دانشگاه Pécs و دانشگاه Szeged. هزینه ی شهریه در مجارستان کمی بالاتر از سایر کشورهای این لیست است (بین ۴۹۰۰ تا ۱۰۵۰۰ یورو بسته به شهر و دانشگاه موردنظر) اما هزینه ی زندگی در مجارستان به شکل قابل توجهی کم است. ظاهرا، اکثر دانشجویان در شهر بوداپست می توانند با حساب اجاره، با ۶۰۰ یورو در ماه زندگی کنند.

تحصیل در خارج از کشور مقصد بسیاری از دانشجویان می باشد که دستیابی بدون اطلاعات اولیه را کمی مشکل می سازد. اما موسسه با تجربه چندین ساله خود برآن است که شما را تا رسیدن به مقصد یاری دهند. با ما در تماس باشید.

 

کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی


پزشکی یکی از رشته های محبوب برای تحصیل در بین افراد میباشد. و بسیاری از افراد علاقه مندند که در رشته پزشکی به ادامه تحصیل بپردازند ودر این بسیاری علاقه مندند که رشته پزشکی را در خارج از کشور تحصیل نمایند.و البته کشوری که هزینه تحصیل پزشکی در آن کمتر باشد بسیار حائز اهمیت میباشد.

موضوع بسیار مهمی که وجود دارد این است که رشته پزشکی معمولا جزو رشته هایی هست که تحصیل در آن از هزینه بسیاری زیادی برخوردار میباشد. در این نوشتار سعی خواهد شد کشورهایی که بتوان در آنها پزشکی را با هزینه پایین تر تحصیل کرد معرفی نماییم ولی در ابتدا لازم هست که چند نکته را یادآور شویم :
نخست این که رشته پزشکی به دلیل ماهیت آن که با زندگی انسانها در ارتباط است اهمیت ویژه ای دارد بدین معنی که ممکن است بسیاری از کشورها مدارک پزشکی سایر کشورها را قبول نداشته باشند . به عنوان مثال وزارت بهداشت ایران مدارک بعضی از دانشگاه ها را به صورت مشروط قبول میکند و این در صورتی است که کسانی که در رشته پزشکی تحصیل کرده اند باید برای طبابت در ایران آزمونهایی را بگذرانند. پس در ابتدا توجه به این مسئله بسیار مهم هست که نه تنها کم هزینه ترین کشور را برای تحصیل پزشکی انتخاب نماییم بلکه توجه نماییم که آیا مدارک صادر شده از آن کشورها مورد تایید هستند یا خیر.
دومین نکته ای که باید به آن توجه نماییم این است که رشته پزشکی در کشور مقصد به چه زبانی تدریس میشود. به عنوان مثال فرض نمایید که شما در کشور فنلاند قصد تحصیل رشته پزشکی را داشته باشید ولی با توجه به این موضوع که رشته پزشکی در فنلاند به زبان فنلاندی تدریس میشود و به طور معمول امکان یادگیری زبان فنلاندی وجود ندارد پس نمیتوان این کشور را برای تحصیل انتخاب نمود.
برخی از کشورها نیز با هزینه بسیار بالایی میتوان در آنها به تحصیل پزشکی مشغول شد مانند کشور  سوئیس  و استرالیا و ...که تحصیل در آن بسیار پر هزینه میباشد.
بنابراین برای این که کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل پزشکی را بیابید باید به نکاتی که ارائه شد توجه داشته باشید.
در بسیاری موارد ممکن است دانشجویان پزشکی که چند ترم از تحصیلاشان گذشته باشد علاقه مند باشند که در کشور دیگری تحصیل کنند و کم هزینه ترین کشور برای ادامه تحصیل پزشکی را انتخاب نمایند. پس باید به شرایط شخص نیز در این مقوله توجه داشت .
از بین کشورهای آسیایی چندین کشور هستند که میتوان در آنها برای تحصیل پزشکی اقدام نمود مانند کشورهای فیلیپین و تایلند که البته ما در این مقاله این کشورها را به دلایل یاد شده در قسمت ابتدایی متن توصیه نمیکنیم .
در نظر داشته باشید کشورهای دیگری نیز در قاره آسیا وجود دارد که میتوان جزو کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل پزشکی در نظر گرفت مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهند و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور مالزی که از نظر هزینه تحصیل، هزینه پایینی را دارند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به مقالاتی که در مورد تحصیل در کشورهای مورد نظرتان میباشد در همین سایت در منوی لیست کشورها مراجعه بفرمایید.
در بین کشورهای اروپایی نیز کشورهایی وجود دارد که با هزینه پایین تر میتوان در آنها به تحصیل پزشکی پرداخت مانند اسلواکی و یا کشورهای مجارستان و ... که البته دوباره یادآور میشویم که تحصیل در این کشورهای ممکن است با محدودیتهایی روبرو باشد شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  از ما بپرسید

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید