تحصیل در استرالیا و نیوزلند

 

دو تا محبوب ترین مناطق دنیا جهت ادامه تحصیلات، کشورهای استرالیا و نیوزلند است. این کشورها سالانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی هستند. افرادی که تحصیل در استرالیا و نیوزلند را انتخاب می کنند علاوه بر سطح علمی دانشگاه های این کشورها، می توانند از طبیعت بسیار زیبای این کشورها نیز بهره مند شوند.

البته زیبای و طبیعت یک کشور طبیعتاً به تنهایی برای انتخاب یک کشور کافی نیست، مزیت دیگر تحصیل در استرالیا و نیوزلند این است که می تواند یک مقصد برای ادامه زندگی و به عبارتی بهتر یک روش مهاجرت به استرالیا و نیوزلند باشد، در سال های اخیر و با توجه به سختی و طولانی بودن مراحل اخذ ویزای کار استرالیا و نیوزلند ، بسیاری افراد روش مهاجرت تحصیلی را به روش های دیگری سرمایه گذاری یا کار در استرالیا ترجیح می دهند.

تحصیل در استرالیا و نیوزلند

۱.آیا تحصیل در خارج از کشور می تواند گزینه مناسبی باشد؟

هر ساله رقابت بسیار تنگاتنگ جوانان درکنکور برای ورود به دانشگاههای مطرح ایران نظیر شریف، تهران، بهشتی … ، و با توجه به محدودیت در ظرفیت پذیرش دانشگاه های مذکور، برای تعداد زیادی از شرکت کننده گان امکان بروز استعدادهایشان را با حسرت مواجه ساخته است و چیزی که آن را مهمتر می سازد داشتن مدرک دانشگاه های با رتبه بالای علمی برتر برای ورود به بازار کار ایران یا سایر نقاط دنیا می باشد. تحصیل در خارج نه تنها فرصتی طلایی برای ارتقای سطح علمی، یادگیری زبان و کسب تجربه است بلکه باعث افزایش قابلیت انعطاف پذیری و وفق با شرایط و محیط های جدید، درک فرهنگهای مختلف و تفکر جهانی شده و همچنین باعث ترویج فرهنگ خود به سایر ملل می گردد. هر شخصی در انتخاب هدف و مسیر رسیدن به آن دلایل مشخصی دارد و چنانچه با آگاهی کامل از آن باشد مسلماً نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت. تحصیل در خارج از کشور نیز از جمله راه های بسیار مناسب برای رسیدن به اهداف مورد نظر است.

[icon name=”icon-help-circled”]  اما نتایج مثبت و منفی این راه برای افراد مختلف با شرایط متفاوت،متغیر بوده و ممکن است سوالات متفاوت را برای فرد بوجود آورد:

چرا تحصیل در خارج از کشور می تواند یک گزینه مناسب باشد؟
آیا با تحصیل در خارج موقعیت بهتری در انتظار من خواهد بود؟
آیا با این اقدام به اهداف کوتاه مدت خود دست خواهم یافت و یا اهداف بلند مدت؟
آیا شرایط تحصیل و زندگی کشور مقصد مناسب است؟
آیا شرایط فرهنگی مناسبی برای من در خارج وجود دارد؟

این سوال ها و ده ها سوال و موضوعات مختلف دیگرکه میتواند مورد بررسی و بحث، تحلیل، نقد و تشویق قرار گرفته و راه گشای افرادی باشد که در حال برداشتن گام های اولیه برای رسیدن به اهدافشان باشد تا  بتوانند ارزیابی مناسبی از شرایط و موقعیت های پیش رو را بررسی نموده و از این مطلب آگاهی یابند که با رفتن به خارج به موفقیت های بیشتری دست می یابند یا اینکه موقعیت های مناسبی رو که ایران دارند را هم از دست خواهند داد؟

[تحصیل در استرالیا و نیوزیلند]

 

۲.تحصیل در استرالیا و نیوزیلند

[icon name=”icon-help-circled”]  چرا تحصیل در استرالیا و نیوزیلند از بین سایر کشورها می تواند گزینه مناسب تری برای انتخاب برای ادامه تحصیل باشد؟

استرالیا کشوری پویا و با محیطی آرام، لذت بخش و امن، با شهرهای زیبا ، فرهنگ های متفاوت و آب و هوای گرم و آفتابی است.
جمعیت نسبتا کم استرالیا و منابع عظیم در گذشته، به آن معنی است که استرالیایی ها از دستمزد بهتر، هزینه زندگی پائین تر و روش زندگی بالاتری نسبت به کشورهای توسعه یافته دیگر برخوردارند.
نرخ دستمزد در استرالیا بالاست.
شرایط کار در استرالیا بهتر ازکشورهای اروپایی است.
استرالیا رهبر علمی جهان در پزشکی و صنایع تکنولوژی است.
دسترسی به مواد غذایی ارگانیک با قیمت پایین تر از کشورهای اروپایی.
دانشگاه ها، کالجها و مدارس کشورهای استرالیا و نیوزیلند همه ساله میزبان بیش از صدها هزار دانشجو و دانش‌آموز از سراسر دنیا برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی هستند.
مدارک اخذ شده از دانشگاه های استرالیا در تمام دنیا شناخته شده است.
از آنجائیکه زبان رسمی استرالیا و نیوزیلند انگلیسی است می تواند یک مزیت نسبت به سایر مراکز آموزشی کشورهای دیگر باشد.
مراکز آموزشی استرالیا و نیوزیلند با توجه به رتبه بندی جهانی از سطح کیفی بالاتری در مقایسه با سایر کشورها دارا می باشد.
هزینه‌های زندگی و تحصیل در استرالیا و نیوزیلند با توجه به کیفیت آن نسبت به سایرکشورهای مشابه نظیر آمریکا و انگلستان بسیار مناسب تر است.
نظام آموزشی کشورهای استرالیا و نیوزیلند همواره به نیازهای مذهبی و فرهنگی دانشجویان و محصلین خود احترام گذاشته و در جهت تطبیق آنان با شرایط محیط جدید یاریشان می‌نماید.
مراکز تحصیلی در استرالیا با ارائه ی طیف گسترده ای از رشته ها ، یافتن رشته ی تحصیلی مورد علاقه شما را برایتان راحت تر کرده اند.
استرالیا در لیست ۱۰ کشور اولی است که برای تحقیق و پیشرفت بیشترین هزینه را صرف می کند و بیش از ۲% از تمام مدارک علمی دنیا از استرالیا صادر می شود و همین موضوع این کشور را در پرچمدار تکنولوژی و نوآوری قرار می دهد.
محیط تحصیلی و زندگی درکشورهای استرالیا و نیوزیلند به اذعان فارغ التحصیلان و کسانی که در آنجا به تحصیل مشغول هستند همواره محیطی امن، آرام و با نشاط در تمام سطوح سنی می باشد.
برنامه ها و رشته‌های مختلف دانشگاهی و مراکز آموزشی استرالیا و نیوزیلند همواره متناسب با نیازهای علمی دانشجویان و دانش‌آموزان خارجی تنظیم و ارائه می گردد.
تمام مراکز آموزشی استرالیا و نیوزیلند مجهز به استانداردهای آموزشی بوده و منطبق با‌ آن محصلین خارجی را پذیرش می نمایند.
در حال حاضر استرالیا از نظر بیشترین تعداد دانشجویان خارجی، پس از آمریکا و انگلیس، در مقام سوم قرار دارد.
کیفیت رشته‌های آموزشی ارایه شده و نیز هزینه‌های دریافتی بابت آنها از محصلین خارجی پیوسته توسط نظام آموزشی استرالیا و نیوزیلند مورد بررسی قرار گرفته و مستمراً بر آن نظارت کامل اعمال می‌شود.
استرالیا و نیوزیلند دارای مردمی خون گرم و صمیمی است و با صمیمیت پذیرای اتباع دیگر کشورها می باشند.
از امکانات خوب برای محصلین خارجی در استرالیا:

امکان کار پاره وقت (۲۰ ساعت کار در هر هفته) در حین تحصیل برای دانشجویان
امکان کار به طور تمام وقت در هنگام تعطیلات میان ترم و پایان ترم برای دانشجویان
امکان کار به مدت ۲ سال بصورت قانونی پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان می باشد.

 

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.
 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید