تحصیل در اروپا

 

سیل دانشجویان برای تحصیل در اروپا طی سالیان اخیر به دلیل کسب رتبه های بالا در سیستم آموزشی ، استانداردهای زندگی و خدمات بهداشتی – درمانی افزایش یافته است .

قاره اروپا با مساحت 10 میلیون کیلومتر مربع و جمعیت 730 میلیون نفرپرجمعیت ترین و در عین حال ثروتمندترین قاره می باشد . این قاره با دارا بودن دانشگاه های قدیمی و رتبه دارجهانی همیشه مورد توجه دانشجویان دنیا بوده است.

تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا حتی برای شهروندان کانادایی ، استرالیایی و آمریکایی نیز بسیار جذاب می باشد و طرفداران چشمگیری دارد .

طبق آمار سالیانه بیش از یک و نیم میلیون دانشجو از سایر نقاط جهان برای تحصیل در اروپا روانه دانشگاه های متفاوت این قاره می شوند و این آمار همواره سیر صعودی دارد.

دلایل انتخاب تحصیل در اروپا
1 – کیفیت سیستم آموزش

دانشگاه های برجسته و به نام زیادی در کشورهای اروپایی وجود دارد به طوری که می توان گفت بیشتر دانشگاه های رتبه زیر پانصد در سیستم رتبه بندی دانشگاه های دنیا ، دانشگاه های اروپایی هستند . در واقع با انتخاب تحصیل در اروپا شانس برخورداری از سیستم آموزشی با کیفیت بسیار بالا را بدست خواهید آورد .

2 – برخورداری از استاندارد های بالای زندگی در زمان تحصیل در اروپا
3 – تحصیل رایگان با انتخاب تحصیل در اروپا

یکی از جاذبه های تحصیل در اروپا امکان تحصیل رایگان در برخی از کشورهای اروپایی است . در بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی نیز شهریه تحصیل نسبت به کشورهایی مانند آمریکا بسیار کمتر می باشد .

4 – کمک هزینه های تحصیلی

یکی از سرمایه گذاری های کشورهای اروپایی در سیستم های تحصیلات عالی و مطالعات پژوهشی است و به همین دلیل سعی می کنند ، آموزش را برای دانشجویان مقرون به صرفه تر کنند . برای مثال تحصیل رایگان در نروژ ، سوئد و اتریش .

در برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز برای جذب دانشجویان فعال و با استعداد ، بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی ارائه می شود .

5 – تنوع زبان

با آنکه 24 زبان رسمی در اتحادیه اروپا وجود دارد ، اکثر کشورهای اروپایی برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند . تدریس با سایر زبان های جهانی مانند اسپانیایی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، پرتغالی ، عربی و غیره نیز وجود دارد .

6 – امکان تحصیل در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی

ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا در بسیاری از کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی میسر است و همین امر علاقه مندان به تحصیل در اروپا را برای این مقاطع افزایش داده است .

7 – تحصیل بدون مدرک زبان

در برخی از کشورها امکان گذراندن دوره زبان همراه با درس اصلی وجود دارد و این امر فرصت بسیار خوبی برای افرادی است که می خواهند مستقیما بدون داشتن مدرک زبان ، تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را شروع کنند .

8 – پیشگام در پژوهش

تحصیل در اروپا فرصت های عالی تحقیقاتی و کار با اساتید به نام را برای علاقه مندان به تحقیقات و پژوهش فراهم می آورد .

9 – امکان گذراندن دوره های کار آموزی در شرکت های معتبر بین المللی
10 – تنوع تحصیل در اروپا

یکی از ویژگی های تحصیل در اروپا ، تنوع رشته ها در مقاطع تحصیلی متفاوت است . بیش از صدها رشته علمی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری همچنین فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت وجود دارد .

11 – امکان کار دانشجویی در حین تحصیل

در بسیاری از کشورهای اروپایی امکان کار نیمه وقت در حین تحصیل وجود دارد . پیدا کردن کار بستگی به دانش ، مهارت های علمی – تخصصی دانشجویان و تسلط آنان به زبان دارد .

12 – امکان همراهی خانواده دانشجو در اغلب کشورها
13 – افزایش جذب در بازار کار جهانی

آیا می خواهید در زندگی حرفه ای خود پیشرفت کنید ؟ بسیاری از کار فرمایان در سراسر جهان در هنگام استخدام در پی افراد با مدارک و تجارب بین المللی هستند . دانشجویان با تحصیل در اروپا دانش ، مهارت و تجربه لازم برای رقابت در جذب بازار کار را بدست خواهند آورد .

 

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.
 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید