تحصیل در اروپا

 

سیل دانشجویان برای تحصیل در اروپا طی سالیان اخیر به دلیل کسب رتبه های بالا در سیستم آموزشی ، استانداردهای زندگی و خدمات بهداشتی – درمانی افزایش یافته است .

قاره اروپا با مساحت 10 میلیون کیلومتر مربع و جمعیت 730 میلیون نفرپرجمعیت ترین و در عین حال ثروتمندترین قاره می باشد . این قاره با دارا بودن دانشگاه های قدیمی و رتبه دارجهانی همیشه مورد توجه دانشجویان دنیا بوده است.

تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا حتی برای شهروندان کانادایی ، استرالیایی و آمریکایی نیز بسیار جذاب می باشد و طرفداران چشمگیری دارد .

طبق آمار سالیانه بیش از یک و نیم میلیون دانشجو از سایر نقاط جهان برای تحصیل در اروپا روانه دانشگاه های متفاوت این قاره می شوند و این آمار همواره سیر صعودی دارد.

دلایل انتخاب تحصیل در اروپا
1 – کیفیت سیستم آموزش

دانشگاه های برجسته و به نام زیادی در کشورهای اروپایی وجود دارد به طوری که می توان گفت بیشتر دانشگاه های رتبه زیر پانصد در سیستم رتبه بندی دانشگاه های دنیا ، دانشگاه های اروپایی هستند . در واقع با انتخاب تحصیل در اروپا شانس برخورداری از سیستم آموزشی با کیفیت بسیار بالا را بدست خواهید آورد .

2 – برخورداری از استاندارد های بالای زندگی در زمان تحصیل در اروپا
3 – تحصیل رایگان با انتخاب تحصیل در اروپا

یکی از جاذبه های تحصیل در اروپا امکان تحصیل رایگان در برخی از کشورهای اروپایی است . در بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی نیز شهریه تحصیل نسبت به کشورهایی مانند آمریکا بسیار کمتر می باشد .

4 – کمک هزینه های تحصیلی

یکی از سرمایه گذاری های کشورهای اروپایی در سیستم های تحصیلات عالی و مطالعات پژوهشی است و به همین دلیل سعی می کنند ، آموزش را برای دانشجویان مقرون به صرفه تر کنند . برای مثال تحصیل رایگان در نروژ ، سوئد و اتریش .

در برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز برای جذب دانشجویان فعال و با استعداد ، بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی ارائه می شود .

5 – تنوع زبان

با آنکه 24 زبان رسمی در اتحادیه اروپا وجود دارد ، اکثر کشورهای اروپایی برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند . تدریس با سایر زبان های جهانی مانند اسپانیایی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، پرتغالی ، عربی و غیره نیز وجود دارد .

6 – امکان تحصیل در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی

ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا در بسیاری از کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی میسر است و همین امر علاقه مندان به تحصیل در اروپا را برای این مقاطع افزایش داده است .

7 – تحصیل بدون مدرک زبان

در برخی از کشورها امکان گذراندن دوره زبان همراه با درس اصلی وجود دارد و این امر فرصت بسیار خوبی برای افرادی است که می خواهند مستقیما بدون داشتن مدرک زبان ، تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را شروع کنند .

8 – پیشگام در پژوهش

تحصیل در اروپا فرصت های عالی تحقیقاتی و کار با اساتید به نام را برای علاقه مندان به تحقیقات و پژوهش فراهم می آورد .

9 – امکان گذراندن دوره های کار آموزی در شرکت های معتبر بین المللی
10 – تنوع تحصیل در اروپا

یکی از ویژگی های تحصیل در اروپا ، تنوع رشته ها در مقاطع تحصیلی متفاوت است . بیش از صدها رشته علمی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری همچنین فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت وجود دارد .

11 – امکان کار دانشجویی در حین تحصیل

در بسیاری از کشورهای اروپایی امکان کار نیمه وقت در حین تحصیل وجود دارد . پیدا کردن کار بستگی به دانش ، مهارت های علمی – تخصصی دانشجویان و تسلط آنان به زبان دارد .

12 – امکان همراهی خانواده دانشجو در اغلب کشورها
13 – افزایش جذب در بازار کار جهانی

آیا می خواهید در زندگی حرفه ای خود پیشرفت کنید ؟ بسیاری از کار فرمایان در سراسر جهان در هنگام استخدام در پی افراد با مدارک و تجارب بین المللی هستند . دانشجویان با تحصیل در اروپا دانش ، مهارت و تجربه لازم برای رقابت در جذب بازار کار را بدست خواهند آورد .

 

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.
 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

گروه واتس اپ پارک تخفیف پیج اینستاگرامکانال تلگرام

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

آدرس دفتر شیراز

خیابان قصرالدشت کوچه 15 پلاک 5

شماره همراه:

09179112533/ 09129177246

شماره تماس دفتر:07132356435
ساعات تماس شنبه تا پنجشنبه - ۹الی ۱۴ و ۱۷ الی ۲۲

www.tripvisa.ir

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید