تحصیل در آمریکای لاتین

بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین برای تحصیل کدامند؟

تحصیل در خارج از کشور

احتمالا شما هم مانند بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل در خارج از کشور وقتی که صحبت از تحصیل در یک کشور اسپانیایی یا پرتغالی زبان است ذهنتان تنها معطوف به کشورهای اسپانیا و پرتغال می‌شود. به نظر می‌رسد این روزها تحصیل در خارج از کشور به هر شکلی، بهتر از تحصیل در داخل باشد اما مساله اینجا است که اروپا و آمریکای شمالی تنها مقصدهای مناسب برای تحصیل در خارج از کشور نیستند. به نظر شما آیا تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین هیجان‌انگیز نیست؟

تحصیل در آمریکای لاتین

 

تجربه بسیاری از کسانی که قبل از شما تحصیل در آمریکای لاتین را امتحان کرده است این است که هیچ‌گاه از دانشجو بودن در آمریکای لاتین به ویژه کشور شیلی خسته نمی‌شوید. اما قبل از این‌که به بررسی بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین بپردازیم بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که اصلا آمریکای لاتین کجا است؟ به جز کشورهای جامائیکا، باهاماس، بلیز، گویانا، سورینام، ترینیداد و توباگو و فالکلند، منطقه آمریکای لاتین از مکزیک تا جنوبی‌ترین نقطه آمریکای جنوبی را شامل می‌شود.

پرو

زبان این قاره هم عمدتا اسپانیایی و پرتغالی است اما زبان‌های دیگری همچون فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و برخی از زبان‌های بومی هم در این قاره متداول است. اما همان زبان اسپانیایی نیز با گویش‌های مختلف تکلم می‌شود. برای مثال، اسپانیایی کشور مکزیک کاملا با اسپانیایی کشور آرژانتین متفاوت است. بنابراین قبل از انتخاب کشور محل تحصیل، از زبان آن کشور اطمینان یابید.

بیشتر بخوانید:

 

بدون شهریه در بهترین دانشگاه های آمریکا تحصیل کنید

 

از آنجایی که این قاره بسیار بزرگ است، بنابراین گزینه‌های انتخابی شما برای تحصیل هم بسیار زیاد می‌شود؛ به طوری که انتخاب دانشگاه، کشور و رشته مناسب از میان این همه گزینه موجود کار سختی خواهد بود. به همن خاطر است که ما در این مقاله می‌خواهیم شما خوانندگان گرامی را با برخی از بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین آشنا کنیم.

بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین برای تحصیل در خارج از کشور در سال ۲۰۱۸

حالا که قدری به تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین ترغیب شده‌اید، پس بهتر است بهترین دانشگاه های آمریکای مرکزی و جنوبی که مشهور به آمریکای لاتین است معرفی شوند.

۱. دانشگاه کاتولیک مقدس شیلی

 

 دانشگاه کاتولیک مقدس شیلی 

 

دانشگاه کاتولیک مقدس شیلی (PUC) که همواره از بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین محسوب شده است، در شهر سانتیاگو شیلی قرار دارد و در سال ۱۸۸۸ میلادی تاسیس شده است. دانشگاه PUC که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور شیلی محسوب می‌شود، تقریبا تمام رشته‌های تحصیلی متداول در جهان را در کالج‌ها و دپارتمان‌های پژوهشی خود ارائه می‌شود. شما قطعا از تحصیل در بهترین دانشگاه آمریکای لاتین در سال ۲۰۱۸ پشیمان نخواهید شد.

مزایا

بیشتر بخوانید:

شهریه دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی چقدر است؟

دانشگاه PUC نزدیک به ۳۰۰۰۰ دانشجو دارد؛ بنابراین از این منظر دانشگاهی بزرگ محسوب می‌شود. اگر واقعا به دنبال تحصیل در یکی از هیجان‌انگیزترین و متفاوت‌ترین دانشگاه‌ها و کشورهای جهان هستید، پس PUC باید اولین انتخاب شما باشد.

 

این مطلب را از دست ندهید:  تحصیل در رشته های مهندسی بدون نیاز به نمره بالا در آزمون آیلتس

 

معایب

دانشگاه کاتولیک مقدس شیلی چهار مجموعه ساختمان جدا از هم دارد که در نقاط مختلف کلان‌شهر سانتیاگو پراکنده شده است. بنابراین ممکن است برخی از کلاس‌های شما در مکانی دیگر نسبت به دوستان و همکلاسی‌هایتان باشد و همچنین هزینه‌های حمل و نقل شما افزایش یابد. البته لزوما اتفاق بدی نیست، شما می‌توانید دوستان جدیدی پیدا کنید!

۲. دانشگاه بوینس آیرس

 

 دانشگاه بوینس آیرس 

 

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین ، دانشگاه بوینس آیرس کشور آرژانتین است. این دانشگاه که بزرگ‌ترین دانشگاه کشور آرژانتین و دومین دانشگاه بزرگ آمریکای لاتین شمرده می‌شود تنها در مقطع کارشناسی بیش از ۳۰۰۰۰۰ دانشجو دارد. با این حجم عظیم از دانشجویان و همچنین شهرت جهانی این دانشگاه (از دانشگاه بوینس آیرس تا کنون ۴ برنده جایزه نوبل معرفی شده است)، شما قطعا با تحصیل در این دانشگاه به اهداف خود خواهید رسید.

مزایا

مهم‌ترین مزیت این دانشگاه رایگان بودن آن حتی برای دانشجویان خارجی است. طبیعتا اگر در یکی از رشته‌های در نظر گرفته شده برای دانشجویان خارجی ثبت نام کنید، باید هزینه‌های آن را بپردازید اما اگر مستقیما و در یک رقابت با دیگر دانشجویان از یکی از برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه پذیرش بگیرید، هزینه‌ای بابت شهریه دانشگاه از شما اخذ نخواهد شد.

معایب

به دلیل فوق‌العاده بزرگ بودن این دانشگاه نمی‌توان یک مجموعه ساختمان مرکزی برای این دانشگاه یافت. کالج‌های و دپارتمان‌های این دانشگاه در سرتاسر کلان‌شهر بوینس آیرس پخش شده است؛ بنابراین همچون PUC ممکن است کلاس‌های شما در نقاط مختلفی از شهر برگزار شود. در هر صورت این گونه قسمت‌های مختلف این شهر زیبا و بزرگ را هم کشف خواهید کرد.

۳. بنیاد آرماندو آلوارز پنتیدو

[بنیاد آرماندو آلوارز پنتیدو]

یکی از مهم‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های کشور برزیل، بنیاد آرماندو آلوارز پنتیدو (FAAP) است که در سال ۱۹۴۷ و در یکی از قدیمی‌ترین محلات شهر سائوپائولو تاسیس شده است. این دانشگاه ۷ کالج مختلف دارد که دانشجویان خارجی می‌توانند رشته مورد علاقه خود را در این ۷ کالج انتخاب کنند.

مزایا

یشتر بخوانید:

ده دانشگاه برتر آمریکا از نظر جذب دانشجویان خارجی کدامند؟

FAAP تنها یک دانشگاه کلاس جهانی نیست بلکه یکی از مراکز فرهنگی مهم شهر به حساب می‌آید. سالن تئاتر FAAP که یکی از بهترین سال‌های تئاتر در شهر سائوپائولو محسوب می‌شود، در کنار موزه هنرهای برزیلی از جمله مراکز مهم فرهنگی کشور آرژانتین است.

معایب

اگر روزی تصمیم به تحصیل یا زندگی در شهر سائوپائولو گرفتید باید از قبل بدانید که وارد چه شهری خواهید شد. سائوپائولو بزرگ‌ترین شهر برزیل، نیم‌کره جنوبی و نیم‌کره غربی است که سیزدهمین شهر بزرگ دنیا محسوب می‌شود. بنابراین خود را برای زندگی در یک شهر بسیار شلوغ آماده کنید.

۴. دانشگاه وریتاس

[دانشگاه وریتاس]

دانشگاه وریتاس در شهر زیبای سن خوزه و در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده است. این دانشگاه به طور تخصصی تمرکز خود را بر هنر، طراحی، معماری، عکاسی، انیمیشن و طراحی مد قرار داده است. این دانشگاه که کار خود را ابتدا به عنوان بخشی از نخستین دانشگاه خصوصی کشور کاستاریکا با نام دانشگاه مستقل آمریکای مرکزی آغاز کرد در حال حاضر یکی از دانشگاه‌های خصوصی و بهترین دانشگاه هنر این کشور محسوب می‌شود.

 

این مطلب را از دست ندهید:  پنج نکته در مورد تحصیل خارج کشور که به شما گفته نمی شود

 

مزایا

یکی از بهترین مزایای دانشگاه وریتاس این است که این دانشگاه با تاسیس مرکز رشته‌های بین‌المللی برای دانشجویان خارجی در واقع این امکان را به وجود آورده است که رشته‌های این دانشگاه در هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی برگزار شود. بنابراین حتی اگر زبان اسپانیایی شما در حد ابتدایی است باز هم می‌توانید برای شرکت در کلاس‌های این دانشگاه ثبت نام کنید.

معایب

این دانشگاه از دانشگاه‌های کوچک فهرستی است که ما از بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین در اختیار شما قرار داده‌ایم. در حال حاضر این دانشگاه نزدیک به ۱۸۵۰ دانشجوی کاستاریکایی و ۳۲۰ دانشجوی خارجی دارد. اگر شما به دنبال فضای صمیمانه‌تری هستید پس این دانشگاه برای شما ایده‌آل است اما اگر علاقه‌مند به دانشگاه‌های بسیار بزرگ هستید، شاید این دانشگاه گزینه خوبی برای شما نباشد.

۵. دانشگاه کاتولیک مقدس پرو

[دانشگاه کاتولیک مقدس پرو]

دانشگاه کاتولیک مقدس پرو (PUCP) که در پایتخت کشور پرو، لیما، در سال ۱۹۱۷ تاسیس شده است اولین دانشگاه غیرانتفاعی این کشور و یکی از بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین محسوب می‌شود. این دانشگاه که در طول این سال‌ها همواره به عنوان رتبه اول یا دوم برترین دانشگاه‌های کشور پرو برگزیده شده است، پردیسی مملو از باغ‌های سرسبز، ساختمان‌های بزرگ و حتی سایت‌های حفاری باستان‌شناسی دارد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ دانشگاه برتر آمریکا برای دریافت کمک هزینه تحصیل

مزایا

PUCP تمرکز خود را عمدتا بر یادگیری مبتنی بر جامعه قرار داده است؛ بنابراین دانشجویان خارجی تجربه بسیار خوبی از یادگیری فرهنگ پرویی خواهند داشت. هیچ راهی برای یادگیری رسم و رسومات یک جامعه بهتر از درگیر شدن مستقیم با آن وجود ندارد.

معایب

شهر لیما سومین شهر بزرگ آمریکای لاتین است که بیش از ۹ میلیون جمعیت دارد. دانشگاه کاتولیک مقدس پرو تنها بیش از ۱۶۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی دارد. بنابراین اگر تصمیم به تحصیل در این دانشگاه گرفتید خود را برای شلوغی‌های این شهر و این دانشگاه آماده کنید.

۶. دانشگاه سان فرانسیسکو کویتو

دانشگاه سان فرانسیسکو کویتو

 

دانشگاه معتبر و خصوصی سان فرانسیسکو کویتو (USFQ) اولین دانشگاه خصوصی کشور اکوادور و همچنین اولین دانشگاه‌ هنرهای آزاد در منطقه آند محسوب می‌شود. این دانشگاه گوناگونی دانشجویی قابل ملاحظه‌ای دارد به طوری که از ۵۵۰۰ دانشجوی این دانشگاه، ۱۰۰۰ دانشجو خارجی و ۱۰۰ دانشجوی از بومیان این کشور هستند. بنابراین شما در این دانشگاه با فرهنگ‌های متفاوتی روبرو خواهید شد.

مزایا

دانشگاه سان فرانسیسکو کویتو تنها دانشگاهی در جهان است که یک پردیس در جزایر زیبای گالاپاگوس در اقیانوس آرام تاسیس کرده است. بنابراین در حین تحصیل در این دانشگاه از سواحل زیبای این جزایر نیز لذت خواهید برد.

معایب

از نکاتی که در رابطه با این دانشگاه به آن توجه کرد این است که شهر کویتو دومین شهر مرتفع جهان محسوب می‌شود که در دامنه کوه‌های آند بنا شده است. بنابراین در حین تحصیل در این شهر باید خود را به زندگی در مکان‌های مرتفع عادت دهید.

 

این مطلب را از دست ندهید:  راهنمای عملی ثبت نام در آزمون GRE با Payment24

 

۷. دانشگاه هاوانا

[دانشگاه هاوانا]

دانشگاه هاوانا که در سال ۱۷۲۸ تاسیس شده است، قدیمی‌ترین دانشگاه کشور کوبا محسوب می‌شود. این دانشگاه که در ابتدا به عنوان یک مدرسه مذهبی و توسط روحانیون دومنیکنی تاسیس شد، امروزه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین کتابخانه های دانشگاهی کشور آمریکا کدام هستند؟

مزایا

معتبرترین دانشگاه کوبا بیش از ۲۵ شاخه تحصیلی گوناگون، ۱۷ دپارتمان آکادمیک و ۱۴ مرکز پژوهشی در اقتصاد، علوم پایه، علوم اجتماعی و علوم انسانی دارد. اگر نتوانید رشته تحصیلی مورد علاقه خود را در این دانشگاه پیدا کنید احتمالا در هیچ جای دیگر هم نخواهید یافت.

معایب

کوبا هنوز در حال بازسازی خود است. بنابراین در حالی کوبا کشوری بسیار زیبا و جذاب برای توریست‌ها است اما خالی از مشکل هم نیست. دانشجویانی که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود در خارج از کشور انتخاب می‌کنند بهتر است از تاریخ آن و کمبود امکانات دانشجویی و همچنین پتانسیل اعتراضات خیابانی آشنا شوند.

اگر قصد ادامه تحصیل در این قاره زیبا را دارید، پیمنت‌۲۴ با فراهم کردن امکان پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی با شما همراه خواهد بود. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها از جمله پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه اپلای را به آسانی انجام دهید.

 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید