تحصیل در آفریقا

 

کشور آفریقای جنوبی در جنوب قاره آفریقا و در سواحل اقیانوس های هند و اطلس واقع شده و دارای 3 پایتخت می باشد که عبارتند از: پرتوریا، کیپ تاون، بلوم فونتین. یکی از پرجمعیت ترین شهرهای آفریقای جنوبی شهر ژوهانسبورگ می باشد و زبان رسمی مردم زبان انگلیسی است. کشور آفریقای جنوبی به دلیل داشتن دانشگاه های بسیار پیشرفته و معتبر در سراسر دنیا و زبان رسمی انگلیسی مقصد بسیاری از افراد ادامه تحصیل در آفریقای جنوبی می باشد.

تحصیل در آفریقا

همکاران و وکلای ما قادرند در مدت زمانی کوتاه و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی را برای متقاضیان عزیز اخذ نمایند. تحصیل و اقامت در آفریقای جنوبی در سال های اخیر بسیار پر تقاضا است. ما در این مطلب به بررسی شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی می پردازیم.

تحصیل در آفریقای جنوبی شامل مقاطع ابتدایی و دبیرستان می شود، مقطع ابتدایی برای سنین 5 تا 6 سال می باشد و حدود 6 سال به طول می انجامد پس از آن دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان می شوند که این مقطع حدود 5 تا 6 سال زمان می برد.

کشور آفریقای جنوبی از جمله کشور های در حال توسعه ای می باشد که با سرعت رشد بسیار بالایی در حرکت است، این کشور و کشور برزیل از جمله کشور های پرطرفدار برای مهاجرت و اخذ اقامت می باشند، اعزام دانشجو یا تحصیل در آفریقای جنوبی از موارد مهاجرت به کشور است، شخص پس از ورود به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت آفریقای جنوبی و در نهایت تابعیت آفریقای جنوبی یا شهروندی این کشور اقدام کند. راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی یا سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی و همچنین تحصیل در آفریقای جنوبی می باشد. این روش ها توسط وکیل مهاجرت آفریقای جنوبی انجام می شود.

 

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در آفریقای جنوبی

از مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی میتوان به انگلیسی زبان بودن ، هزینه های پایین تحصیل و زندگی ، وجود دانشگاه های برتر در جهان و بازار کار خوب اشاره کرد. آن دسته از دانشجویانی که تمایل به اقامت دائم در کشور آفریقای جنوبی دارند میتوانند با گذراندن تحصیلات دانشگاهی خود با موفقیت کار مناسبی پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری آفریقای جنوبی تبدیل کنند. با توجه به شرایط راحت و مناسب اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ، شخص متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی می تواند روال اخذ ویزای تحصیلی خود را از سفارت آفریقای جنوبی در کمترین زمان به اتمام رساند.

 تحصیل در آفریقای جنوبی 

پذیرش از دانشگاه های آفریقای جنوبی 2بار در سال انجام می شود که ترم اول در ماه فوریه و ترم دوم در ماه جولای است. یکی از معروف ترین و بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی دانشگاه کیپ تاون است که از جمله 200 دانشگاه برتر در جهان است؛ در این دانشگاه تمامی رشته های تحصیلی ارائه می شود و تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

افرادی که خواهان ادامه تحصیل در آفریقای جنوبی هستند می بایست مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند البته نمره قابل قبول مدرک زبان برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است؛ برای مقطع لیسانس مدرک زبان آیلتس 6، برای مقطع فوق لیسانی مدرک زبان آیلتس 6.5 و برای مقطع دکترا داشتن مدرک زبان آیلتس 7 الزامی است.

 البته در آفریقای جنوبی برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند نیز قبل از ورود به دانشگاه کلاس های آموزشی زبان برگذار می شود. آفریقای جنوبی یکی از برترین مراکز آموزشی زبان انگلیسی را در سطح جهانی دارد و همه ساله افراد زیادی جهت یادگیری زبان به این کشور مهاجرت می کنند لازم به ذکر است که ویزای مربوط به شرکت در کلاس های یادگیری زبان نیز ویزای تحصیلی به شمار می آید. طول دوره های یادگیری زبان در کالج های زبان آفریقای جنوبی از 2 هفته تا یک سال متغیر است.

برترین دوره های یادگیری زبان انگلیسی در شهر پروتریا و کیپ تاون برگذار می شود. دوره های زبان آکادمیک غیر فشرده در کالج های آفریقای جنوبی معمولا 17 ساعت در هفته و برای دوره های فشرده و دوره های تخصصی آیلتس و تافل 21 ساعت در هفته برگذار می شود. هزینه های تقریبی یادگیری زبان در کالج های زبان آفریقای جنوبی در سال حدود 6000 تا 10000 دلار در سال می باشد.

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی مقطع لیسانس در دانشگاه های آفریقای جنوبی همانند دانشگاه های ایران است و 4 سال به طول می انجامد که دانشجویان در این دوره میبایست هم واحد های تئوری و هم واحدهای عملی را پاس کنند که البته تعداد واحدها با توجه به رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی نسبت به سایر کشورها کمتر است البنه هزینه های تحصیل با توجه به دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر است اما در سال حدود 3000 تا 12000 دلار میباشد.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آفریقای جنوبی حدود 2 تا 3 سال به طول می انجامد و اغلب دانشگاه ها در این مقطع تاکید بر ارائه پایان نامه دارند. هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های آفریقای جنوبی در سال از 8000 دلار به بالا می باشد.

مقطع دکترا در دانشگاه های آفریقای جنوبی حدود 2 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این زمان باید روی موضوع پایان نامه خود کار کنند البته بهتر این است که دانشجو جهت انجام تحقیقات روی پایان نامه خود نظر یک استاد راهنما را جلب کند و در انجام تحقیقات از استاد راهنما، راهنمایی بگیرد. مدت زمان اتمام دوره دکترا با توجه به تلاش و پشتکار دانشجو متغیر است . تحصیل در مقطع دکترا در بعضی از دانشگاه های آفریقای جنوبی رایگان است و در بعضی از دانشگاه ها حدود 2000 تا 8000 دلار در سال هزینه دارد.

 مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تحصیل 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آفریقای جنوبی

University of Stellenbosch
University of Pretoria
University of capetown
North-west university
University of western cape
University of wits business school
University of nelson Mandela ( metropolitan university)
University of Witwatersrand
University of keazulu- natal
University of free- state
University of rhodesuniversity
Technology university of Durban

یکی از بزرگترین دانشگاه های آفریقای جنوبی دانشگاه پرتوریا در شهر پرتوریا است و بیش از 100 سال قدمت دارد. دانشگاه پرتوریا از 12 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده هنر- دانشکده فنی- دانشکده حقوق- دانشکده پزشکی- دانشکده دامپزشکی- دانشکده بیولوژی و کشاورزی- دانشکده اقتصاد- دانشکده آموزش- دانشکده الهیات 1 و2- دانشکده دامپزشکی- دانشکده علوم.

قدیمی ترین دانشگاه آفریقای جنوبی دانشگاه کیپ تاون است که حدود 187 سال قدمت دارد و از 6 دانشکده تشکیل شده: دانشکده پزشکی- دانشکده فنی- دانشکده حقوق- دانشکده علوم- دانشکده تجارت و بازرگانی و دانشکده علوم انسانی.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی :

کپی و اصل شناسنامه
کپی و اصل پاسپورت
معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی
آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات
مدرک زبان آیلتس (مقطع لیسانس آیلتس 6، مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 و مقطع دکترا آیلتس 7)


 

تحصیل در آفریقای جنوبی


۹ دلیل برای انتخاب آفریقای جنوبی

 

۱. آفریقای جنوبی یکی از ده کشور زیبای جهان

کشور آفریقای جنوبی و شهر کیپ تاون همواره از طرف منتقدان صنعت توریست برنده جوایز جهانی بهترین مقصد توریستی برای مسافرت بوده است و از این کشور همیشه بعنوان یکی از ده کشوربرگزیده زیبا در جهان نام برده میشود.

در اینجا فقط چند نمونه از جوایز جهانی کسب شده توسط آفریقای جنوبی را بیان میکنیم

مجموعه نشنال جئوگرافی: ۲۰۰۵،۲۰۰۶،۲۰۰۷ National Geographic Adventure

آفریقای جنوبی از سوی مجموعه نشنال جئوگرافی در رده بندی یکی از ده مکانی که باید دیده شود قرار گرفته است.

شبکه بی بی سی: BBC:Top 50 Places To See Before You Die

کیپ تاون از سوی BBC در رده پنجم رده بندی “۵۰ مکانی که حتما باید پیش از مرگ دید” قرار دارد.

فستیوال جهانی مسافرت: ۲۰۰۹ Word Travel Cities

آفریقای جنوبی در رده هجدهم مسابقات “جوایز مسافرتهای بین المللی” در بین ۲۳ کشور آفریقایی قرار گرفت.بهترین شهرهای جهان ۲۰۰۶، ۲۰۰۷،۲۰۰۸،۲۰۰۹ “Worlds Best Cities “

کیپ تاون بعنوان یکی از ده شهر برتر جهان برای مسافرت و استراحت در رده بندی “بهترین شهرهای جهان” قرار دارد.

مسابقات بهترین مقصد برای مسافرت: ۲۰۰۹ Travel&Leisure for the eighth year running کیپ تاون برنده جایزه بهترین مقصد مسافرت در آفریقا و خاورمیانه از طرف مسابقه بهترین مقصد مسافرت و استراحت برای هشت سال است. مسابقات” جوایز مسافرتهای بین المللی: ۲۰۰۹،۲۰۰۸،۲۰۰۷،۲۰۰۶ World Travel Awards: Africa s Leading Destination در مسابقات “جوایز مسافرتهای بین المللی”کیپ تاون برنده جایزه” مقصد پیشتاز آفریقا” میباشد.

۲. کشور انگلیسی زبان

انگلیسی زبان بودن یک کشور از دیدگاه جهانی شاید موردی عادی باشد اما بسیار با اهمیت است آفریقای جنوبی کشوری با حدود ۱۱ زبان مختلف است و یکی از این زبانها انگلیسی است که تقریبا تمامی مردم این کشور به این زبان صحبت میکنند اگر شما تا حدی انگلیسی بلد باشید به راحتی میتوانید با افراد محلی ارتباط برقرار کنید و با اطمینان هیچگونه مشکلی برای یافتن مسیر، رفتن به رستوران یا مکانهای دیگر و بطور کلی برطرف کردن نیازهای خود نخواهید داشت و تمام این موارد بیانگر آنست که در این کشور اقامتی بدون دردسر و خاطره انگیز خواهید داشت.

۳. کیفیت بسیار بالای آموزشی

موسسات آموزشی در آفریقای جنوبی از بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه ها و کالج های جهان میباشند بطور نمونه دانشگاه کیپ تاون یکی از دانشگاههای برتر جهان می باشد و در رده بندی جهانی در سال های گذشته بوده و در طول این سالها رشد چشمگیری از لحاظ سطح آموزش و معیارهای رفاهی و … داشته بطوری که در سال های اخیر به مرز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در رده بندی های سایت ها و شبکه های مختلف قرار گرفته و همچنین کالجهای آموزش زبان انگلیسی مانند کالج EC که از سرتاسر جهان افراد زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی در این کالج به آفریقای جنوبی سفر میکنند از مزایای یادگیری زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی آن است که با توجه به انگلیسی زبان بودن مردم این کشور و برخورد داشتن با زبان انگلیسی در طول مدت اقامت یادگیری این زبان هم ساده تر خواهد بود و هم اینکه چون در هنگام یادگیری همزمان از زبان انگلیسی در زندگی روزمره استفاده می شود این زبان در ذهن دانشجو نهادینه خواهد شد.

۴. هزینه مناسب تحصیل و زندگی

یکی از مهمترین مواردی که باعث میشود آفریقای جنوبی محل مناسبی برای اهداف مختلف از جمله تحصیل، مسافرت و استراحت باشد آنست که واحد پول این کشور در مقایسه با دلار آمریکا و پوند انگلستان ویورو بسیار ارزانتر است و به عنون نمونه هر دلا آمریکا بطور متوسط معادل ۸تا۹ رند آفریقا می باشد که این امر باعث ارزان بودن مخارج نسبت به هر کشور دیگر می باشد هم هزینه تحصیل و هم مخارج زندگی در آفریقای جنوبی به مراتب بسیار پایینتر از کشورهای دیگراست. با چنین توان مالی، ناشی از تبدیل ارز رایج آفریقا نسبت به دلار شما میتوانید انتظار بهترینها را نسبت به هر کشور دیگر در دنیا داشته باشید.

مطلب جالب توجه دیگر آنست که آفریقای جنوبی کشوری با شالوده مالی مدرن می باشد و این بدان معنا است که شما میتوانید از روشهای مختلف و به راحتی پول خود را تبدیل کنید. در سرتاسر کیپ تاون و به طور کلی آفریقا دستگاههای خودپردازی به همین منظور وجود دارد و جالبتر آنکه افرادی که دارای کارتهای بانکی کشورهای دیگر مثل آمریکا هستند میتوانند از طریق این دستگاهها پول مورد نیاز خود را تامین کنند و تنها در حالی که از دستگاه بانک دیگری که مرتبط با کارت شما نیست پول دریافت کنید مبلغ بسیار کمی به عنوان کارمزد دریافت میگردد.

۵. ویزای آسان به همره خانواده

از دیگر مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی آنست که سفارت این کشور (با ضوابط خاص) به راحتی به دانشجویان برای تحصیل و اقامت ویزا ارائه میکند و جالب تر آنکه به خانواده این افراد هم برای تحصیل و اقامت ویزا ارائه میگردد و همین امر باعث شده تا تعداد زیادی از مردم به همراه خانواده به این کشور سفر کنند و تجربه ای بسیار لذت بخش از سفر، تحصیل، استراحت و تفریح در کنار خانواده خود داشته باشند.

۶. استانداردهای فوق العاده زندگی

یکی از مهمترین امتیازات تحصیل در آفریقای جنوبی امکانات و استانداردهای جهانی این کشور است. هماهنگونه که پیش از این نیز اشاره شد در آفریقای جنوبی ارتباط به دلیل انگلیسی زبان بودن این کشور بسیار راحت می باشد و در ضمن با توجه به تفاوت واحد پول آفریقا با دلار و یورو، تحصیل وسفر به این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان از نظر اقتصادی فوق العاده توجیه پذیر است و فراتر از تمام موارد ذکر شده می توان این اطمینان را داد که در آفریقای جنوبی تمامی امکانات و استانداردهای روز دنیا برای زندگی آسان فراهم شده ،ساختمانهای زیبا با استانداردهای اروپایی، فروشگاههای بزرگ و در دسترس، دانشگاه ها و کالج های تراز اول در سطح جهانی، امکانات تفریحی فوق العاده و در دسترس و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

۷. وجود ناب ترین حیاط وحش جهان

اگر یکی از آرزوهای شما قرار گرفتن در میان طبیعت وحشی و حیاواناتی مانند شیر، فیل، پرندگان زیبا و انواع خزندگان و حیواناتی که تنها در قاره آفریقا یاف میشوند باشد آفریقای جنوبی تنها مکانی است که میتواند شما را به این آرزو برساند. شاید نیازی به توضیح نباشد که از جاذبه سافاری یا گردش در حیاط وحش می باشد تمام انسانهایی که به حیاط وحش علاقه مند هستند برای لذت بردن از این “های چهانی گردشگری جاذبه هیجان برانگیز به این کشور سفر میکنند آفریقای جنوبی دارای بسیاری از پارکهای حفاظت شده حیات وحش می باشد. پارک ملی کروگر در شمال این کشور یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین آنهاست وسعت این پارک در حدود ۲۱۰۰۰ کیلومتر مربع میباشد و انواع و اقسام گونه های جانوری و گیاهی را شامل میشود (۱۴۷ گونه پستانداران، ۵۰۷ گونه از پرندگان، ۱۱۴ گونه از خزندگان گوناگون، ۳۳۶ گونه از درختان، ۳۴ گونه مختلف از دو زیستان و ۴۹ نوع ماهی) همگی در این پارک زندگی میکنند و این همان علی است که تمامی انسانها را در جای خود مبهوت میکند. وجود این پارک به تنهایی دلیل مناسبی است که حتما باید به آفریقای جنوبی سفر کرد… و نهایتا یکی از جاذبه های فوق العاده پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی غروب زیبای خورشید در آسمان غربی این پارک خواهد بود که پایین رفتن و آرام خورشید در کنار صداهای جنگلهای آفریقا که یکی از فراموش نشدنی ترین خاطرات زندگی هر انسان را شکل خواهد داد.

۸. آب و هوای معتدل و مطبوع

از خصوصیات آب و هوای معتدل و لطافت و تناسب آن است. آفریقای جنوبی به همین دلیل دارای تابستانهای نه چندان گرم و زمستانهای نه چندان سرد است و همین امر خود باعث شده که زندگی در این کشور راحت تر و آرامش بخش باشد و مهمتر آنکه این بخش از خاک زمین با پوشش گیاهی فراوان خود دارای آب و هوایی بسیارپاکیزه و سرشار از اکسیژن می باشد

۹. مجموعه ای از بهترین ها

آفریقای جنوبی مجموعه ای از فرهنگ و طبیعت وحشی و چشم اندازهای فوق العاده را همزمان به شما ارائه میدهد همچنانکه آفریقای جنوبی کشوری مدرن است اما سرشار از جاذبه هایی است که هر انسانی را به این کشور جذب خواهد کرد، فرهنگ پوایی این کشور با پوشش گیاهی و حیات وحش خارق العاده در کنار دنیای مدرن داخل شهر تمام این موارد باعث شده که آفریقای جنوبی تبدیل به مکانی خاص و ویژه روی کره زمین شود. شاید تصور کنید با توجه به اینکه آفریقای جنوبی کمتر از ۱۰درصد از سطح زمین را اشغال کرده بنابراین نباید گنجایش تنوع زیستی گسترده ای را داشته باشد. اما این کشور شامل ۶درصد از کل گون های پستاندار و همچنین بیش از ۱۰درصد گونه های گیاهی، ماهیها و خزندگان شناخته شده در جهان میباشد. در مجموع بیش از ۱۶ درصد از تنوع زیستی سراسر کره زمین در آفریقای جنوبی گرد هم آمده اند.

اگر هنوز متقاعد نشده اید این حقیقت قابل توجه است که در سرتاسر جهان ۶ قلمرو پوشیده از گلها و گیاهان متفاوت Floral Kingdom شناخته شده که یکی از آنها آفریقای جنوبی است.به گفته دیگر بیشترین بخش از این قلمرو ها به نام قلمرو مناطق حاره Paleotropical Flora kingdom در منطقه بسیار وسیعی در بین آسیا، آفریقا و اقیانوس آرام قرار دارد. استان کیپ تاون غربی در آفریقا به تنهایی قسمت بزرگی از این قلمرو را شامل میشود که دارای ۹۶۰۰ گونه مختلف گیاهی است و تقریبا ۷۰درصد از آنها در هیچ کجای دیگر زمین رشد نمیکنند. تنها کوهستان تیبل در قلب آفریقای جنوبی به تنهایی شامل ۱۵۰۰ گونه گیاهی مختلف است که از بسیار بیشتر از آن چیزی است که شما در سرتاسر بریتانیا بتوانید پیدا کنید. یکی از معروفترین این گیاهان پرتئای غول پیکر (King Protea) یا شاه پروتئا (Giant Protea) میباشد که به عنوان گل ملی آفریقای جنوبی شناخته شده اما متاسفانه با پیشرفت تکنولوژی و حرکت جامعه به سوی مدرنیته شدن بسیاری از این گیاهان رو به نابودی میروند. اکنون به بیان یکی از خارق العاده ترین تنوعات زیستی آفریقای میپردازیم شاید هیچ یک از موارد گفته شده به اندازه این مورد جالب توجه نباشد. درباره تنوعات زیستی آفریقای جنوبی همه چیز امکان دارد وجود حیوانات مثل شیر، فیل، کرگدن، انواع گیاهان، ماهیهای گوناگون و بسیاری دیگر اما آنچه که اثبات دیدنی و جالب توجه بودن این کشور فوق العاده است این است که یکی از گونه های زیستی آفریقای جنوبی پنگوئن است. پنگوئن های جکاس (Jackass Penguin) درست در خارج از شهر کیپ تاون و در طول نوار ساحلی سنگی زندگی میکنند. این گونه از پنگوئن مختص آفریقای جنوبی است.

نکات کلیدی تحصیل در آفریقا جنوبی 

۱. تحصیل در کشوری انگلیسی زبان (آفریقا جنوبی یک کشور انگلیسی زبان است)

۲. تکمیل سطح زبان انگلیسی در دوره های کوتاه مدت و بلند مدت بدون نیاز به آیلتس

۳. هزینه مناسب تحصیل و زندگی در مقایسه در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان

۴.  تطبیق واحد در دانشگاه ها و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر

۵.  شرایط مناسب اخذ ویزا برای دانشجو و اعضای خانواده

۶.  امکان دریافت اجازه کار در حین تحصیل

۷.  ایجاد فرصتی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکا شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید