تابعیت و اقامت سوئیس

کسب تابعیت سوئیس از طریق تولد فرزند ، ازدواج در سوئیس و یا تقاضا بدست می آید. د.

قانون تابعیت و اقامت سوئیس

قانون تابعیت سوئیس براساس اصول ذیل بنا شده است:

قانون تابعیت کنفدراسیون، شوراهای کانتون و شوراهای محلی.
تابعیت کسب شده از طریق تولد در سوئیس ، ازدواج با سوئیسی (یعنی از طریق اصل خون )
برای جلوگیری از بی تابعیتی

زمانی یک شخص به عنوان تبعه سوئیس محسوب می گردد که شهورند وی در شهرداری (قسمت اداره ثبت احوال) به ثبت رسیده شده باشد. و خانواده ی وی نیز در آنجا تابعیتشان ثبت شده باشد.

راه ها و شرایط تحصیل یا اخذ تابعیت و اقامت سوئیس

طفلی که از پدر و مادر سوئیسی متولد بشود ولو آن که سوئیس متولد نشده باشد و یا این که پدر و مادر وی رسماً ازدواج کرده باشند یا خیر این طفل سوئیسی محسوب می شود.

تابعیت و اقامت سوئیس

اصل خاک (یعنی تولد فرزند در خاک سوئیس )

اصل خاک در قانون تابعیت سوئیس مورد پذریش واقع نشده است و تولد در خاک سوئیس به تنهایی موجب تحصیل تابعیت نمی گردد. پس باید توجه داشت تولد فرزند و یا بچه دار شدن در سوئیس موجب اخذ تابعیت و اقامت سوئیس برای فرزند نمی شود و البته کمکی هم برای والدین آنها نمی کند.

[تابعیت و اقامت در سوئیس]

قانون ازدواج در سوئیس

هر شخصی که با یکی از اتباع سوئیس ازدواج نماید می تواند برای تحصیل یا اخذ تابعیت و اقامت سوئیس تقاضا نموده مشروط بر اینکه پنج سال در سوئیس اقامت نموده و حداقل 3 سال از ازدواج آن ها نیز سپری شده باشد.و نیازی به امتحان (آزمایش) زبان سوئیسی ندارد ولی باید شرائط زیر را داشته باشد.

به نحوه ی زندگی کردن در سوئیس عادت کرده باشد.
مطیع قانون سوئیس باشد.
برای امنیت داخلی و خارجی سوئیس خطرناک نباشد.

شخصی که با تبعه ی سوئیسی ازدواج نموده ولی در خارج از سوئیس اقامت دارد بایستی از ازدواج آن ها حداقل 6 سال گذشته باشد و علاقمند به تابعیت سوئیس باشد.

اخذ تابعیت و اقامت سوئیس از طریق تقاضای تابعیت

یکی دیگر از راه های تحصیل تابعیت سوئیس ، سکونت دائم شخصی است که 12 سال در سوئیس زندگی کرده است. (هر سالی مع بین 10 تا 20 سال اقامت در سوئیس سپری شود دو برابر محسوب می گردد) و زمانی مشخص می تواند تقاضای تابعیت نماید که حداقل 3 سال از 5 سال را قبل از اقدام برای تابعیت سوئیس در آنجا زندگی کرده باشد. و همچنین یکی دیگر از شرایط تحصیل تابعیت تسلط به یکی از زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، و یا یونانی می باشد (البته تسلط به هر یک از زبان ها بستگی به آن محل یا منطقه ای داد که شخص قصد زندگی در آنجا را داشته باشد).

علاوه بر شرایط فوق،  متقاضی می بایستی دارای شرایط زیر نیز باشد؛ ( شرایط اخذ تابعیت و اقامت سوئیس )

با نحوه ی زندگی کردن در سوئیس عادت کرده باشد.
آشنایی با عف، آداب و رسوم مردم سوئیس داشته باشد.
مطیع قانون سوئیس باشد.
برای امنیت داخلی و خارجی سوئیس خطرنام نباشد.

لازم به توضیح است که ممکن است در هر یک از کانتونها (ایالتها) علاوه بر شرایط فوق، شرایط دیگری را نیز برای خود داشته باشند.

درخواست کسب تابعیت سوئیس

گروه های غیر سوئیسی زیر می توانند برای تحصیل تابعیت سوئیس اقدام نمایند:

زن هایی که بر اثر ازدواج با غیر تبعه ی سوئیس، تابعیت سوئیسی خود را از دست داده اند.
فرزندانی که از مادران سوئیسی که قبل از ازدواج درخواست تابعیت سوئیس را داده اند متولد شده باشند.
افرادی که قبل از اول جولای 1985 از مادرانی که درخواست تابعیت در سوئیس را از طریق نسب و فرزندخواندگی یا تقاضای تابعیت نموده اند متولد شده باشند.
کودکانی که مادرشان از طریق ازدواج تابعیت سوئیس را کسب کرده باشند.

تابعیت مضاعف در سوئیس

براساس قانون تابعیت سوئیس ، هیچ محدودیتی برای داشتن تابعیت مضاعف از اول ژانویه 1992 وجود ندارد. این بدان معنی است که خارجیانی که تابعیت سوئیس را قبلاً تحصیل نموده اند نیازی به از دست دادن تابعیت قبلی خود ندارند و خودبخود تابعیت قبلی خود را از دست نخواهند داد.

در خیلی از قوانین تابعیت کشورها اجازه ی انتقال تابعیت از پدر و مادر به فرزندان وجود دارد و به همین جهت بسیاری از بچه هایی که متولد می شوند و پدر و مادرشان تابعیت های مختلفی را دارند بچه های آن ها نیز چند تابعیتی خواهند شد.

حقوق و وظایف افرادی که تابعیت سوئیس را دارند:

همه اتباع سوئیس:

می توانند در انتخابات رأی بدهند مشروط بر اینکه دارای 18 سال سن به بالا باشند.
می توانند در انتخابات کاندیدا یا نامزد بشوند.
حق شرکت در رفراندوم را خواهند داشت.
قادر به اخذ پاسپورت هستند و ارزش پاسپورت سوئیس استفاده کنند
حق دارند از اخراج شدن خود از تابعیت سوئیس دفاع و جلوگیری نمایند. (در دادگاه های سوئیس طرح دعوا نمایند.)
موظف به انجام خدمت نظام وظیفه هستند. (فقط مردان)

مقاله تابعیت و اقامت سوئیس از منابع اصلی برگرفته شده است. سوئیس از برترین کیفیت زندگی در بین کشورهای اروپایی برخوردار است و همین مسئله سبب شده سالانه افراد زیادی به دنبال راه ها و شرایط مهاجرت به سوئیس هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط و قوانین جدید مهاجرت به سوئیس می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به سوئیس ؛ کشوری با معیارهای عالی برای زندگی

مهاجرت به سوئیس ؛ کشوری با معیارهای عالی برای زندگی

ویزا و مهاجرت

مهاجرت به سوئیس و اقامت در این کشور شرایط خاص خود را دارد اما غیر ممکن نیست. اگرچه دریافت پاسپورت سوییس سختی‌های زیادی به دنبال دارد اما این پاسپورت قادر است دسترسی به ۱۵۵ کشور را بدون نیاز به ویزا فراهم کند.

شرایط دریافت اقامت دائم یا شهروندی در کشور سوئیس

دریافت اقامت دائم در سوئیس برای خارجی‌ها نیازمند ۱۲ سال زندگی یا در شرایط خاص کمتر از این زمان در این کشور است. البته ملیت متقاضیان برای اقامت در سوئیس تاثیر زیادی در روند اقامت خواهد داشت به این صورت که اقامت اتباع اروپایی بسیار آسان‌تر به دست خواهد آمد. با این حال افراد ثروتمند هم با چند سال زندگی کردن در سوئیس قادر به دریافت اقامت دائم این کشور خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به سوئد ؛ یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در دنیا

در این میان برای مهاجران خارجی شرایط متفاوتی وجود دارد؛ به این صورت که اگرچه لازم است اتباع خارجی مقیم در سوئیس مدت ۱۲ سال برای دریافت اقامت خود با زندگی کردن در این کشور صبر کنند اما در شرایط مختلفی، از قبیل ازدواج با شهروندان سوئیسی یا تولد در این کشور می‌توانند راه‌های کوتاه‌تری برای اقامت در این کشور برای خود فراهم کنند.

۱۲ سال زندگی برای کسب اقامت سوئیس

[کسب اقامت سوئیس]

چنانچه بیش از ۱۲ سال از مهاجرت شما به کشور سوئیس گذشته است و در این مدت در سوئیس زندگی کرده‌اید می‌توانید برای اخذ اقامت دائم خود در این کشور اقدام کنید. ممکن است در شرایط خاص این مدت زمان از دوازده سال به ده سال کاهش پیدا کند. اما لازم به ذکر است که شما باید در طول این مدت ۱۰ الی ۱۲ سال، ثابت کنید که به قوانین و مقررات این کشور متعهد بوده و در این مدت مرتکب جرم نشده و توانسته‌اید به درستی از عهده زندگی در این کشور بربیاید. علاوه بر این باید توانایی و مهارت خود را در زبان سوئیسی به اثبات برسانید.

کسب اقامت استانی

[زندگی در سوئیس]

شرایط کسب اقامت به استانی که در آن زندگی کرده‌اید بستگی دارد؛ چون هر استان شرایط مختلفی را برای ارائه اقامت در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. به همین دلیل می‌توانید برای کسب اقامت خود از طریق مقامات استانی اقدام کنید. به طور مثال چنانچه برای مدت کوتاهی بدون وقفه در یک استان اقامت داشته باشید می‌توانید بدون محدودیت در آن استان زندگی کنید؛ به این شرط که به قوانین جدید پایبند باشید. این پروسه تا ۱۰ سال یا بیشتر برای شما رقم خواهد خورد.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به کانادا، هفتمین کشور زیبای دنیا

شما می‌توانید در سه سطح مختلف استانی، کنفدراسیون، ایالات و کمون برای اقامت خود درخواست بدهید. همین طور باید در تمام جلسات مصاحبه حضور داشته باشید و از جزئیات فرآیند درخواست خود اطلاعات کسب کنید. همچنین لازم است از نظر فرهنگی و اجتماعی با سنت و فرهنگ سوئیسی‌ها منطبق باشید.

در ادامه می‌توانید با بررسی شرایط زندگی این کشور و مطالعه راه‌های مختلف برای مهاجرت به سوئیس بیشتر آشنا شوید و در این میان مناسب‌ترین روش را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

شرح حالی بر کشور سوئیس

[مهاجرت به سوئیس]

اولین استانی که به کنفدراسیون سوئیس پیوست سوئیس نام داشت. به همین دلیل این کشور را با توجه به نام همان استان نام‌گذاری کردند. جمعیت کشور سوئیس چیزی بالغ بر هفت و نیم میلیون نفر است. البته لازم به ذکر است با توجه به مهاجرت ایتالیایی‌ها، پرتغالی‌ها، ترک‌ها و اتباع یوگوسلاوی سابق، بیست درصد از جمعیت سوئیس را مهاجران خارجی تشکیل داده‌اند. کشور سوئیس به جای استان دارای کانتون است. به همین دلیل است که سوئیس را  یک کشور ایالتی می‌دانند. در واقع هر کانتون یه ایالت کوچک نسبتا خودمختار است.

۲۶ کانتون در ایالت سوئیس وجود دارد. ۲۰ کانتون سوئیس به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. ۵ کانتون دیگر فرانسوی و یک کانتون ایتالیایی سخن می‌گویند. همین موضوع باعث شده که سوئیس تنها کشوری باشد که سه زبان رسمی دنیا در آن وجود دارد. با این حال در برخی از کانتون‌ها مانند فریبورگ یا گرابوندن بیش از یک زبان رواج دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  مهاجرت به مجارستان فکر و تصمیمی درست است ؟

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به هلند ؛ روش‌های دریافت اقامت کشور گل‌ها

سوئیس دارای قوه قانون‌گذاری به نام مجمع فدرال است؛ همچینین یک اجرایی به نام شورای فدرال و قوه قضایی به نام دادگاه عالی فدرال دارد که از سال ۱۸۴۸ به اجرا درآمده و کشور سوئیس را در بین ۲۳ کشور با سیستم فدرالی مشابه قرار داده است.

اقتصاد کشور سوئیس در چه حالی است؟

[اقتصاد سوئیس]

واحد پول رایج در کشور سوئیس فرانک است. اقتصاد این کشور به نوبه خود درخور توجه است. با وجود این که به وجود آمدن واحد پول اروپایی تورم زیادی در این کشور به وجود آورد اما سوئیس توانست پس از مدتی به تعادلی در اقتصاد خود دست پیدا کند.

درآمد سالیانه مردم سوئیس ۴۳۰۰۰ دلار آمریکا‌ است. دولت هر سال مبلغ ۴ میلیارد دلار برای حق بیمه بیکاری مقرر کرده است. اقتصاد این کشور بر فعالیت‌های صنعتی، تجاری و بازار آزاد استوار است و مواردی از قبیل توریسم، بانکداری، کشاورزی و صنعت منابع اقتصادی این کشور را تامین می‌کنند.

وضعیت آب‌ و هوا و جاذبه‌های کشور سوئیس

[مهاجرت به سوئیس]

بیشتر بخوانید:

ویزای تاجیکستان را به راحتی و در کمتر از نصف روز دریافت کنید

با توجه به این که سوئیس در دامنه‌ کوه‌های آلپ جا دارد اما سرمای‌ سخت و آزاردهنده‌‌ زمستان در آن کمتر به چشم می‌خورد. طبیعت بکر و زیبا و شگفتی‌های بی‌نظیری که دامنه‌های آلپ در این کشور برقرار کرده جذابیت ویژه‌ای به سوئیس داده است؛ همینطور تفاوت آب و هوای این کشور در شمال و جنوب کاملا قابل لمس است.

این کشور از نظر مرز جغرافیایی هم مرز با کشورهای‌ آلمان، فرانسه، لیختن اشتاین، اتریش و ایتالیا است. پایتخت این کشور برن نام دارد و دو شهر زوریخ و ژنو از شهرهای مهم اقتصادی این کشور به شمار می‌روند.

دین مردم سوئیس چیست؟

[دین مردم سوئیس]

۴۶ درصد از کل جمعیت سوئیس پیرو کاتولیک هستند بعد از این تعداد آمار ۴۰ درصدی از مردم سوئیس را پروتستان‌ها تشکیل می‌دهند. جمعیت چهارصد هزار نفری مسلمانان در سومین جایگاه دینی سوئیس قرار دارند. این تعداد از مسلمانان در واقع ۲۰ درصد از مهاجران به کشور سوئیس هستند و ۴ درصد از شهروندان اصلی سوئیس در این میان مسلمان هستند. ۱۴ درصد باقی‌مانده از مردم سوئیس در واقع ۷ درصد به هیچ دینی پایبند نیستند و هفت درصد دیگر به مذاهب مختلف رو آورده‌اند.

سطح امنیت در کشور سوئیس

[امنیت در کشور سوئیس]

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به اسپانیا؛ کشوری مملو از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری

مردم سوئیس بسیار تابع قوانین و مقررات وضع شده در کشور هستند و به هیچ عنوان نقض این قوانین برایشان خوشایند نیست و بی‌قانونی را به هیچ عنوان قبول نمی‌کنند. همین موضوع باعث شده آمار جرم و جنایت در کشور سوئیس به مراتب بسیار پایین باشد. اما این موضوع دلیل خوبی برای این نیست که افراد در قبال وسایل خود احتیاط لازم را به عمل نیاورند. چرا که در هر جایی جرائمی از قبیل سرقت در هتل‌ها و رستوران‌ها گزارش داده می‌شود.

روش های مهاجرت به سوئیس

[روش های مهاجرت به سوئیس]

علاقه‌‌مندان به مهاجرت به سوئیس باید توجه داشته باشند که اخذ اقامت سوئیس برای افراد خارج از اتحادیه اروپا چندان کار آسانی نیست. این قضیه در رابطه با افراد آمریکایی هم صدق می‌کند. با این حال اقامت در این کشور مزایای ویژه‌ای را به دنبال دارد. با توجه به این که این کشور از لحاظ اقتصادی در جایگاه مناسبی قرار دارد مهاجرت به سوئیس می‌تواند آینده‌ای بدون دغدغه در مسائل مادی را برای شما رقم بزند. در ادامه همین مطلب می‌توانید با راه‌های قانونی مهاجرت به سوئیس آشنا شوید.

مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای تحصیلی

[تحصیل در سوئیس]

موضوع قابل توجهی که کشور سوئیس را در میان کشورهای اروپایی حائز اهمیت می‌کند، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی رتبه این کشور است. این کشور از لحاظ فرهنگی و اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد و تنوع زبان‌های رسمی این کشور باعث شده که بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  با ۵ واقعیت در مورد مهاجرت به انگلستان آشنا شوید

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به آلمان؛ روش‌هایی موثر برای ورود به کشوری با فرهنگ و نظم بالا

تحصیل در سوئیس بدون شک در رسیدن به یک زندگی ایده‌آل و دسترسی به اهدافتان نقش به سزایی خواهد داشت. تحصیلات پیش از دانشگاه در این کشور در سه مقطع تحصیلی از سنین شش الی هشت سال تشکیل می‌شود که دوره اول آن شامل یک الی دو سال تحصیل است.

دوره دوم آن که همان دوره ابتدایی است، چهار الی شش سال طول می کشد؛ مقطع آخر یعنی دبیرستان از سه تا پنج سال به طول می انجامد. پس از آن دوره تحصیلی دانشگاه شروع خواهد شد. البته باید توجه داشت که برای ورود به دانشگاه لازم است مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را همراه با ریز نمرات ارائه دهید.

برای دوره چهار ساله لیسانس هم در این کشور داشتن مدرک زبان آلمانی و فرانسوی الزامی است. از مزایای تحصیل در این کشور می‌توان به ۱۰ ساعت کار هفتگی با حقوق ۱۳ فرانک در هر ساعت اشاره کرد.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

[مهاجرت به سوئیس]

مهاجرت به سوئیس گرچه دردسرهای خود را به دنبال دارد اما کسب اقامت در این کشور غیر ممکن نیست و همیشه راه‌هایی قانونی برای اخذ اقامت پیدا می‌شود. یکی از این راه‌ها سرمایه‌گذاری در سوئیس است. گرچه مبلغی که در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنید اهمیت چندانی ندارد اما باید با این مبلغ قادر به ثبت یک شرکت به نام خود در کشور سوئیس باشید و ده نفر را برای کار در این شرکت استخدام کنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورهای اروپایی برای کار و اقامت

در نظر داشته باشید که حقوق مقرر برای هر نفر در سوئیس ۳۵۰۰ فرانک است. همین طور لازم است که در طول یک سال بازدهی شرکت از لحاظ اقتصادی به مبلغ صد هزار فرانک برسد که دولت این شرکت را به رسمیت بشناسد. پس از این می‌توانید برای دریافت کارت B اقدام کنید، این کارت‌ به شما امکان اقامت به مدت یک سال را خواهد داد. به همین منوال پس از گذشت ۳۳ سال شما می‌توانید با دریافت کارت C اقامت دائم خود را از این کشور دریافت کنید.

کسب اقامت از طریق ازدواج، والدین یا فرزند

 

از دیگر راه‌های کسب اقامت سوئیس می‌توان به اقامت از طریق ازدواج اشاره کرد. اگر شما با یک شهروند سوئیسی ازدواج کنید، مدت زمانی که برای دریافت اقامت در این کشور نیاز دارید به مراتب کمتر خواهد بود و فرزند شما در این کشور اقامت دائم را خواهد داشت.

چنانچه شما به مدت ۵ سال در سوئیس زندگی کرده باشید و ۳ سال از ازدواج شما با یک شهروند سوئیسی گذشته باشد نیازی به داشتن مدرک زبان سوئیسی برای کسب اقامت خود نخواهید داشت؛ با این حال باید تابع قوانین این کشور باشید و برای امنیت کشور و مردم خطری نداشته باشید. اما اگر خارج از کشور سوئیس هستید و با یک تبعه سوئیسی ازدواج کرده‌اید باید مدت ۶ سال از ازدواج شما بگذرد تا اقامت این کشور را به شما بدهند.

نحوه گرفتن تابعیت سوئیس توسط فرزندان

 

اگر قصد دارید با تولد فرزند در کشور سوئیس تابعیت خود و فرزندتان را در این کشور به دست بیاورید لازم است بدانید که کشور سوئیس برخلاف بسیاری از کشورها به نوزادان متولد شده در خاک سوئیس که پدر و مادر خارجی دارند اقامت نخواهد داد.

از موارد دیگری از این قبل می‌توان به مادرانی که با ازدواج با یک شخص غیر سوئیسی تابعیت خود را از دست داده‌اند اشاره کرد؛ این افراد قادر به درخواست مهاجرت به سوئیس خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به اتریش؛ یکی از زیباترین کشورهای اروپایی

تابعیت فرزندان در سوئیس هم ملزم به داشتن شرایط خاص خود است. فرزندانی که مادرشان تابعیت کشور سوئیس را داشته باشند می‌توانند برای مهاجرت به سوئیس و کسب اقامت خود درخواست دهند.

همین طور کودکان خارجی زیر ۲۲ سال که از طریق والدین تابعیت سوئیس را نداشته باشند و به مدت ۵ سال در سوئیس زندگی کرده باشد و فرزندانی که والدینشان تابعیت کشور سوئیس را از دست داده باشند اما بتواند روابط نزدیک خود به سوئیس را ثابت کند هم قادر به درخواست تابعیت خواهند بود.

این مطلب را از دست ندهید:  ویزای شینگن چیست و شرایط درخواست آن به چه صورت است؟

 

درخواست تابعیت سوئیس از طریق بازنشتگی

 

این گزینه برای افراد بالای ۵۵ سال امکان پذیر است. چنانچه بازنشسته شده‌اید و قصد مهاجرت به سوئیس را دارید لازم است درآمدی معادل صد هزار فرانک در سال داشته باشید، بیست و پنج هزار فرانک از این درآمد را به عنوان مالیات به کشور سوئیس بپردازید، فعالیت‌های اقتصادی در داخل یا خارج از کشور در این دوره بازنشستگی نداشته باشید و برای اقامت سابقه ارتباطات خود را با کشور سوئیس ثابت کنید.

به این صورت که یکی از فرزندان شما سابقه تحصیل در سوئیس را داشته باشد یا تجارتی در این کشور انجام داده باشید یا این که کشور سوئیس یکی از مقاصد تفریحی شما در گذشته باشد. به همین صورت می‌توانید برای خود و همسر و فرزندانتان کارت B دریافت کنید.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به فنلاند؛ فرصت اقامت در یکی از امن‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا

یکی دیگر از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت، مهاجرت از طریق کار و تخصص است. تخصص شما می‌تواند راهی برای اقامت شما در سوئیس را فراهم کند. هر سال شرکت‌های مختلفی در کشور سوئیس برای تامین کادر شرکت متقاضیان خارجی متخصص را به خود جذب می‌کنند.

چنانچه توانایی شما در حد بالایی باشد و یکی از شرکت‌های کشور سوئیس خواهان استخدام شما شود می‌توانید کارت اقامت B خود را از این طریق دریافت کنید و در این کشور مشغول به فعالیت شوید.

مزایای اقامت دائم در سوئیس

 

گرچه مهاجرت به سوئیس دردسرهای خاص خود را به دنبال دارد و زمان زیادی برای اخذ اقامت این کشور سپری خواهد شد، اما مجوز اقامت شما پس از مهاجرت به سوئیس امتیازات ویژه‌ای را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما پس از دریافت اقامت این کشور می‌توانید مشغول به کار شوید و با توجه به توانایی‌هایی که کسب کرده‌اید و به اثبات رسانده‌اید استخدام شوید. همین طور می‌توانید با توجه به زمینه فعالیت و ایده‌های خود جهت راه اندازی شرکت خود اقدام کنید. می‌توانید در هر نقطه از کشور سوئیس زندگی کنید و از مزایای رفاهی و کمک‌های اجتماعی این کشور بهره‌مند شوید. بدون محدودیت قادر خواهید بود که دست به خرید املاک و مستغلات بزنید. علاوه بر این حق آموزش دارید و مدارک تحصیلی شما به رسمیت شناخته خواهد شد و می‌توانید کمک‌های مالی دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به ایتالیا ؛ مهد تاریخ، فرهنگ و هنر در قلب مدیترانه

از دیگر مزایایی که با اقامت در سوئیس دریافت خواهید کرد حفظ تابعیت دوگانه شما است که به شما این امکان را می‌دهد علاوه بر شهروندی کشور سوئیس، ملیت اصلی خود را حفظ کنید. داشتن حق رای و استخدام شدن در مراکز دولتی هم از دیگر امتیازات اقامت در کشور سوئیس است. اما در عین حال مردان سوئیسی در سن ۱۸ الی ۳۴ سال باید خدمت سربازی خود را در این کشور سپری کنند.

اما این نکته قابل توجه است که با اخذ تابعیت خود در کشور سوئیس قادر خواهید بود در هنگام خارج شدن از سوئیس تابعیت و گذرنامه‌ی خود را حفظ کنید.

پس از آشنایی با روش های مهاجرت به سوئیس ، در صورتی که مایل به سفر یا مهاجرت به این کشور باشید، پیمنت‌۲۴ با فراهم کردن امکان پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی برای ویزای تحصیلی و کاری با شما همراه خواهد بود. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت را به آسانی انجام دهید. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  از ما بپرسید

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید