تابعیت و اقامت در اکوادور

اکوادور کشوری است که در شمال غربی آمریکای جنوبی واقع شده است. پایتخت آن کیتو و بزرگ‌ترین شهر این کشور گوایاکیول است. در شمال آن کلمبیا، در شرق و جنوب آن پرو و در غرب آن اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور همچنین شامل جزایر گالاپاگس در اقیانوس آرام در حدود 965 کیلومتری غرب کشور می‌باشد. اکوادور دارای مساحتی برابر با 256.370 کیلومتر مربع می‌باشد. قانون تابعیت و اقامت در اکوادور بر مبنای قانون اساسی مصوب سال 1998 استوار شده است.

قانون تابعیت و اقامت اکوادور راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی اکوادور چگونه است ؟ ایا کودک با تولد در کشور اکوادور، از اتباع کشور اکوادور محسوب می شود و میتواند اقامت اکوادور کسب کند ؟ چه مدت ماندن در کشور اکوادور موجب اخذ اقامت اکوادور می شود؟ آیا با ازدواج هم می توان اقامت اکوادور را به دست آورد؟

در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه های مهاجرت به اکوادور ، نحوه مهاجرت به اکوادور ، شرایط اقامت اکوادور بعد از تحصیل، شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند در اکوادور، شرایط مهاجرت به اکوادور از طریق تخصص، شرایط مهاجرت به اکوادور از طریق خرید ملک، اخذ اقامت اکوادور از طریق ازدواج آشنا خواهید شد.
تابعیت و اقامت در اکوادور

 

اقامت دائم کشور ارام و زیبای جمهوری اکوادور در امریکای لاتین

اقامت دائم  کشور زیبای  امریکای لاتین اکوادور ظرف مدت ۴ ماه 


از طریق ویزای اقامت تخصص برای پزشکان ، مهندسین ، و افراد دارای حداقل مدارک کارشناسی ✅ از طریق ویزای اقامت تخصص برای پزشکان ، مهندسین ، و افراد دارای مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به همراه اعضای خانواده 
✅امکان اخذ پاسپورت و تابعیت دائم کشور اکوادور بعد از سه سال برای کلیه اعضای خانواده 

✅امکان ثبت شرکت ، باز گشایی رستوران و مغازه و افتتاح حساب بانکی بین المللی مستر کارت و ویزا کارت 

✅اخذ کارت ملی اکوادور هنگام اخذ اقامت و امکان سفر بدون نیاز به ویزا به کل کشورهای امریکای لاتین

✅روش مهاجرتی ۱۰۰٪ قانونی و مطمئن به نحوی که تمام کارها در سفارت اکوادور در تهران انجام می شود.  

✅چنانچه فرزند شما در اکوادور متولد شود به وی پاسپورت و تابعیت اکوادور داده می شود

✅زندگی ارام و بی دغدغه و بدون ترافیک و مشکلات شهری ،ازاد و هزینه ارزان تر زندگی نسبت به ایران و اروپا 

✅کشوری خوش اب و هوا و معتدل در تمام سال و سرسبز بدون الودگی هوا و توریستی با داشتن سواحل زیبا 

✅اکوادور دارای اقتصادی پویا و امریکایی است و از سال ۲۰۰۰ میلادی واحد پول ان به دلار امریکا تغییر یافته

✅امکان اخذ ویزای توریستی امریکا و اروپا با داشتن اقامت دائم اکوادور

✅امکان افتتاح مطب خصوصی برای پزشکان ایرانی


اگر مدرک شما پایین تَر از لیسانس است…..

اگر مدرک تحصیلی شما پایین تر از لیسانس ( کارشناسی ) است نگران نباشید !

شما ۲ راه دارید :

اگر مدرک لیسانس به بالا ندارید می توانید از طریق ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی  و یا ویزای سرمایه گزاری برای اقامت دائم اکوادور اقدام کنید


متقاضیانی که مدرک تحصیلی انها از کارشناسی پایین تر است می توانند از طریق ۲ روش دیگر برای اقامت دائم اکوادور اقدام کنند :
١-روش اول  ـ ویزای تجاری  : در این روش ابتدا برای شما باید ویزای بیزنس  ـ تجاری اخذ شود که مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه است . از طریق این ویزا شما باید به کشور اکوادور سفر کنید و در انجا یک بیزنس ـ کار و فعالیت اقتصادی راه اندازی کنید . مانند تاسیس یک رستوران - کافی شاپ - سوپر ـ ارایشگاه و سپس ویزای شما را وکلای ما تبدیل به ویزای اقامت دائم می کنند .
 ٢- روش دوم ـ سرمایه گزاری  :  در این روش شما می توانید اقامت دائم خود را از طریق واریز مبلغ ۲۵ هزار دلار به عنوان قرض به دولت جمهوری اکوادور دریافت کنید .
در روش اقامت سرمایه گزاری شما فورا اقامت دائم خود را می گیرید و تا زمان اخذ پاسپورت و تابعیت خود حق دست زدن و برداشت این پول را ندارید . در صورت برداشت این پول اقامت شما کنسل می شود.

 

 

راه‌های تحصیل تابعیت و اقامت در اکوادور

تحصیل تابعیت از طریق تولد

چنانچه طفلی در قلمرو حاکمیت جمهوری اکوادور متولد شود بدون توجه به تابعیت والدین وی آن طفل تبعه اکوادور محسوب می‌گردد یعنی اصل خاک در اکوادور در مورد این اشخاص اعمال خواهد شد.

تحصیل تابعیت از طریق اصل خون (نسب)

– چنانچه طفلی از والدین اکوادوری خارج از اکوادور متولد گردد آن طفل بر اساس اصل خون تبعه این کشور محسوب می‌گردد.

– چنانچه طفلی از والدین (پدر و مادر) اکوادوری در خارج از خاک اکوادور متولد شود و پدر و مادر وی به واسطه مسائل سیاسی در تبعید باشند و یا اینکه طفلی از مأموران (دیپلمات‌های) سیاسی در خارج از اکوادور متولد بشود آن طفل اکوادوری محسوب خواهد شد.

– کلیه اتباع جمهوری اکوادور برای اینکه اکوادوری محسوب گردند می‌بایستی صراحتاً علاقه خود را به شهروند بودن اکوادور نشان بدهند.

پذیرش به تابعیت و اقامت در اکوادور

تابعیت و اقامت در اکوادور ممکن است به یکی از طرق ذیل اعطاء گردد:

شخصی که تابعیت و اقامت در اکوادور را طبق قانون تابعیت تحصیل کرده باشد.
ازدواج با اتباع اکوادور به خودی خود موجب کسب تابعیت نمی‌گردد ولی دلیلی برای تسریع در تحصیل تابعیت می‌باشد.
مجلس یا کنگره می‌تواند به اشخاصی که خدمات مهمی به اکوادور نموده‌اند تابعیت و اقامت در اکوادور را اعطاء نمایند.

قانون تابعیت مضاعف اکوادور

در قانون تابعیت و اقامت در اکوادور، تابعیت مضاعف به رسمیت شناخته نشده است. تنها استثنائی که در این مورد وجود دارد اینست که بر اساس معاهده‌ای که بین دولت اکوادور و اسپانیا منعقد گردیده برای اتباع این دو کشور تابعیت مضاعف مورد شناسایی قرار گرفته است.

از دست دادن تابعیت

از دست دادن تابعیت و اقامت در اکوادور ممکن است به صورت ارادی یا غیر ارادی باشد.

از دست دادن ارادی

تابعیت ممکن است یک تبعه اکوادور با مراجعه به سفارت اکوادور در خارج، تقاضای ترک تابعیت و اقامت در اکوادور را بنماید. در این صورت سفارت اکوادور گزارشی مبنی بر تقاضای ترک تابعیت شخص را به وزارت خارجه اعلام خواهد نمود و وزارت خارجه نیز ترک تابعیت شخص را ثبت خواهد کرد و از آن به بعد شخص تبعه اکوادور محسوب نخواهد شد.

از دست دادن غیر ارادی تابعیت

هر تبعه اکوادوری که تابعیت کشور دیگری را به غیر از اسپانیا کسب نماید به صورت غیر ارادی تابعیت و اقامت در اکوادور را از دست خواهد داد.


-----------------------------------------------------------------------------


روشهای مختلف دریافت اقامت اکوادور :


1-      سرمایه گذاری
2-      داشتن درآمد ماهانه قابل قبول دولت اکوادور برای بازنشستگان
3-      مدرک دانشگاهی معتبراز نظر دولت اکوادور
4-      داشتن شغل در اکوادور
5-      دانشجویی
6-      ازدواج
7-      تولد فرزند
برای بازنشستگانی که قصد اقدام دارند ،می بایست مدارک کافی مبنی بر بازنشستگی خود با حداقل حقوق معادل ۸۰۰ دلار از ارگانهای دولتی در ایران دریافت نمایند .در صورتیکه متقاضی به همراه خانواده اقدام می نماید،حداقل حقوق مکفی بابت هرعضو وابسته در خانواده می بایست معادل ۱۰۰ دلار به صورت جداگانه در نظر گرفته شود . متقاضیان دارای این شرایط ظرف مدت کوتاهی پس از اولین ورود به این کشورمیتوانند به همراه خانواده اقامت دائم خود را دریافت نمایند .
برای کسانی که مدرک تحصیلی لیسانس به بالا دارند (در صورتی که رشته آنها مورد نیاز این کشور باشد )،میتوانند از طریق مدارک تحصیلی خود Professional Visa دریافت نمایند.متقاضیان دارای شرایط ،می توانند بین۳ تا ۶ ماه پس از اولین ورود به این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمایند.
متقاضیانی که توان سرمایه گزاری در این کشور به میزان ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار در ماه را دارند ،می توانند این مبلغ را در این کشور به مدت ۳ سال بلوکه نمایند،و ظرف مدت کوتاهی پس از اولین ورود به این کشور اقامت دائم خود را به همراه خانواده دریافت نمایند .
شرط گرفتن پاسپورت اکوادوری برای کسانی که اقامت دائم دریافت نموده اند،حداقل ۳ سال اقامت در این کشور می باشدو متقاضیان در طول این ۳ سال اجازه خروج از این کشور را در مدت زمان بیش از ۳ ماه ندارند ! بدیهیست در صورت عدم احراز این شرط ،متقاضی ممکن است پاسپورت دریافت نکند ولی اقامت دائم در پاسپورت ایرانی به قوت خویش باقی خواهد ماند.
با داشتن پاسپورت این کشور،ویزای ۵ تا ۱۰ ساله امریکا را می توان به راحتی اخذ نمودو تسهیلات زیادی برای دریافت ویزای شینگن وجود خواهد داشت.با داشتن پاسپورت اکوادور،برای سفر به ۸۰ کشور دنیا نیازی به ویزا نخواهید داشت و متقاضی از تمام حقوق شهروندی یک اکوادوری بهره مند می باشد.


شهر کیتو  پایتخت اکوادور برای سومین سال متوالی «جایزه جهانی سفر» (World Travel Awards) در گروه «بهترین مقصد گردشگری آمریکای جنوبی» را به خود اختصاص داد.  
این انتخاب، پایتخت اکوادور را در بین جذاب‌ترین شهرها برای گردشگران جهان قرار داده است.


کارشناسان معتقدند این انتخاب می‌تواند تاثیر فراوانی بر افزایش سفر گردشگران به کیتو داشته باشد. در این راستا، فراهم آوردن امکانات بیشتر در مرکز تاریخی کیتو برای گردشگران خارجی، از جمله برنامه‌های شهرداری پایتخت در همسویی با افزایش اقبال به این شهر است.  پایتخت اکوادور
بر اساس آمار موسسه «توریسم کیتو»، در سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ششصد هزار گردشگر خارجی از این شهر دیدن کردند که در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۲ میلادی، رشد ۱۸ درصدی داشته است. همچنین در هشت ماه نخست سال جاری، حدود پانصد هزار گردشگر خارجی از کیتو دیدن کرده‌اند که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۱۴، شش درصد رشد داشته است.  

«مائوریسیو روداس»، شهردار کیتو، در رابطه با اهدای جایزه اسکار بهترین مقصد سفر آمریکای جنوبی به این شهر اظهار داشت: این جایزه می تواند ابزاری در جهت ادامه روند پیشرفت کیتو به عنوان یک مقصد گردشگری با کیفیت باشد.
در حال حاضر کیتو در رقابت با ۱۶ شهر دیگر برای دریافت عنوان «بهترین مقصد گردشگری جهان» است. این رقابت تا ۸ نوامبر سال ۲۰۱۵ ادامه خواهد داشت
 شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید. 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید