تابعیت و اقامت برزیل

اقامت برزیل

اقامت برزیل ، مهاجرت به برزیل و اخذ اقامت و تابعیت برزیل در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. به مانند سایر کشورها مهاجرت به برزیل و اخذ اقامت برزیل از ۶ طریق معمول قابل انجام است. ما در این نوشتار سعی می کنیم که این طرق را به صورت کلی برای شما بیان کنیم. اگر شما هم متقاضی اخذ اقامت برزیل هستید با ما همراه باشید تا راه های اخذ اقامت و تابعیت برزیل را که به شرح زیر هستند برای شما بیان کنیم.

اخذ اقامت برزیل از طریق کار
اخذ اقامت برزیل از طریق تحصیل 
اخذ اقامت برزیل از طریق سرمایه گذاری
اقامت و تابعیت برزیل از طریق تولد
اقامت و تابعیت برزیل از طریق ازدواج 
اقامت برزیل از طریق پناهندگی

تابعیت و اقامت برزیل

کشور برزیل در آمریکای جنوبی واقع شده است و ۲۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی این کشور پرتغالی است و از ۲۷ ایالت فدرال تشکیل شده است. صنعت کشاورزی و توریسم در این کشور نسبت به دیگر مشاغل از رونق بیشتری برخوردار است.

اخذ اقامت برزیل از طریق کار

بنابر آمار نرخ بیکاری این کشور معادل ۱۳٫۱ درصد است و برای اقامت کشور برزیل از طریق کار این نکته باید در نظر گرفته شود. اگر شما از برزیل پیشنهاد کاری داشته باشید معمولا پروسه اقامت برزیل از طریق کار راحت تر انجام می گیرد. به مانند هر کشور دیگری مدرک کار در برزیل شامل پاسپورت معتبر، سابقه شغلی و پیشنهاد شغلی و … است. معمولا برای کار در برزیل دو نوع ویزا در نظر گرفته شده است.

ویزای کار موقت برزیل

در صورت داشتن شرایط مناسب و کارفرمای معتبر در برزیل این ویزا برای بار اول دو ساله صادر شده و بعد از دو سال به مدت دو سال دیگر تمدید می شود و بعد از پایان این دوره می توان برای اقامت دائم برزیل اقدام کرد.

ویزای کار دائم برزیل

این ویزا معمولا به کسانی که برای اقامت دائم برزیل ثبت نام کرده اند اهدا می شود. همچنین شرایطی در نظر گرفته شده است که دانشمندان و متخصصان با دو سال سابقه کار و سرمایه گذاران با مبلغ سرمایه گذاری فردی بیشتر از ۵۰ هزار دلار و کمپانی های ۲۰۰ هزار بتوانند برای این ویزا اقدام کنند.

اخذ اقامت برزیل از طریق تحصیل 

تحصیل در برزیل در تمامی مقاطع امکان پذیر است اما با توجه به کمبود اطلاعات در مورد آن متقضایان کمی از ایران برای آن اقدام می کنند. با توجه به جمعیت ۲۱۰ میلیونی این کشور باید امکانات تحصیل فراهم شود، متقاضیان خارجی نیز می توانند از طریق ویزای دانش آموزی برای تحصیل در برزیل اقدام کنند. کسانی که نامه پذیرش از موسسات آموزشی این کشور را دارند بعد از رسیدن به برزیل ۳۰ روز وقت دارند که درخواست ویزا را به تایید اداره مهاجرت برزیل برسانند.

برخی از نکات تحصیل در برزیل را به صورت کلی در زیر برای شما بیان می کنیم.

کسانی که قصد تحصیل در برزیل برای مدت بیشتر از ۳ ماه را دارند حتما باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.
متقاضی قبل از ورود به برزیل باید برای ویزا اقدام کند.
دانش آموزان ۱۸ سال باید مجوز و تایید مهاجرت را از کشور مبدا داشته باشند.
پروسه صدور ویزا می تواند یک سال یا بیشتر طول بکشد
معمولا ویزای مشاور و همراه برای دانش آموز در نظر گرفته می شود.
دانش آموزان اجازه کار ندارند.

زبان تحصیل در این کشور پرتغالی می باشد و به اکثر دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه تعلق می گیرد.

اخذ اقامت برزیل از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

یکی از راه های اخذ اقامت برزیل از طریق برنامه های اقتصادی این کشور است. بنابر آمار برزیل ششمین اقتصاد دنیا می باشد و همین موضوع می توانید بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را به سمت این کشور بکشاند. سرمایه گذاری معمولا می تواند به هر صورتی باشد چه از طریق ثبت شرکت و چه از طریق خرید ملک. با سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار دلاری در این کشور می توان همسر و فرزندان وابسته به خود را نیز در فرم درخواست ویزا اقدام کرد. این ویزا معمولا برای مدت ۴ سال صادر می شود. تمام مراحل ویزا را می توان از راه دور انجام داد و نیاز به مراجعه حضوری نیست.

مراحل اقدام برای ویزای سرمایه گذاری در برزیل و اخذ اقامت دائم برزیل

پر کردن فرم ویزا
افتتاح حساب بانکی و امور حقوقی
انتقال سرمایه به حساب برزیل ( امور بانکی با کمک دولت برزیل هرچه سریع تر برای شما انجام می شود )
ثبت درخواست در اداره کار برزیل
درخواست ویزا سرمایه گذاری
دریافت کار اقامت دائم برزیل ( کارت زرد برزیل )
پاسپورت برزیل

شما می توانید سرمایه خود را برای خرید ملک ، درآمد ثابت و سهام استفاده کنید.

تابعیت و اقامت برزیل از طریق تولد

افراد متولد شده در برزیل صرف نظر از ملیت والدین تابیعت برزیل را دریافت می کنند و این نشان دهنده این است که برزیل قانون خاک را برای اعطای تابیعت و اقامت قبول کرده است. کودکان متولد شده در خارج از برزیل که حداقل یکی از والدین آن ها برزیلی است هم می توانند تابعیت و اقامت برزیل را کسب کنند و این موضوع هم نشان می دهد که برزیل قانون خون را نیز به نحوی پذیرفته است.

معمولا تابعیت برزیل با اقامت ۴ ساله در این کشور و توانایی ارتباط با زبان پرتغالی انجام می پذیرد. همچنین عدم سو پیشینه نیز یکی از شروط اصلی است. همچنین این مدت اقامت در شرایط خاص تا دو سال در صورت داشتن توانایی خاص و تا یک سال در صورت داشتن نامزد و فرزند برزیلی کاهش می باید. از تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۶ میلادی برزیل تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد.

اقامت و تابعیت برزیل از طریق ازدواج 

همانطور که در بالا اشاره شد ازدواج با شخصه تبعه برزیل به صورت به صورت اتوماتیک منجر به اهدای تابعیت برزیل نمی شود، اما تعداد سال های لازم برای اعطای اقامت دائم را به دو سال کاهش می دهد.

اقامت برزیل از طریق پناهندگی

در برزیل قوانینی وضع شده است که به پناهندگان اعطای اقامت می کند. با توجه به شرایط و سختی های که در این راه وجود دارد پیشنهاد می شود که از طریق قانونی مهاجرت به برزیل استفاده کنید. حقوق پناهندگان همیشه در خطر بوده و تا زمان رسیدن به وضعیت پایدار سال های بسیاری زیاد و مهمی از زندگی تلف می شود.

اقامت برزیل به صورت موقت

برای مهاجرت به برزیل و اقامت کوتاه مدت نیز ویزاهای خاصلی در نظر گرفته شده است. لیست این ویزاها را در زیر می توانید مشاهده کنید.

ویزای توریستی

شخص متقاضی این ویزا باید نشان دهند که توانایی پوشش هزینه ها را در مدت اقامت در برزیل دارد و باید بلیط برگشت را نیز همراه داشته باشد، همچنین با ویزای توریستی امکان کار در برزیل وجود ندارد.

ویزای همکاری

این ویزا برای کسانی است که قصد شرکت در یک موضوع بین المللی در برزیل را دارند. کنفرانس ها، آموزش های حرفه ای ، ورزشکاران و متقاضیان درمان در برزیل صرف نظر از ملیت باید برای این ویزا اقدام کنند.

ویزای تجارت

این ویزا مشابه ویزای توریستی است و برای سفرهای تجاری می باشد. متقاضی باید فرم مربوط را پر کرده و نامه هدف سفر و مدت آن را به همراه داشته باشد.

راه های فراوانی برای مهاجرت به برزیل وجود دارد که باید با توجه به شرایط مناسب ترین آن ها را انتخاب کرد. اگر شما هم متقاضی اخذ اقامت برزیل هستید می توانید با دفتار همکار ما در ایران و یا دفتر مرکزی وین تماس گرفته و به صورت رایگان از در مورد مهاجرت به برزیل ، اخذ تابعیت و اقامت برزیل مشاوره بگیرید. شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد اقامت برزیل در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کرده تا هم ما و هم کسانی که تجربه مهاجرت به برزیل را دارند پاسخگویی سوالات شما باشند. امیدوار است که نوشتار اقامت برزیل مورد توجه شما قرار گرفته باشد

شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  از ما بپرسید

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید