اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس

ابتدا شرایط کشور سوئیس را بررسی می نماییم و شما را با این کشور آشنا می نماییم.

سوئیس نام رسمی کنفدراسیون سوئیس و برگرفته از تلفظ فرانسوی این کلمه میباشد.از آنجاییکه در سال ۱۲۹۱ اولین استانی که به کنفدراسیون سوئیس پیوست ، سوئیس نام داشت این نام برای این کشوربه یادگار ماند . جمعیت این کشور در حال حاضر بالغ بر ۷٫۵ میلیون نفر میباشد که بیست درصد این جمعیت را خارجیان تشکیل میدهند . ایتالیایی ها ، اتباع  یوگوسلاوی سابق و سپس پرتغالی ها و ترکها  پرتعداد ترین  تیره خارجیها محسوب میشوند  . این کشور متشکل از ۲۶ استان میباشد که اصطلاحاً کانتون نامیده میشود و هر کانتون در امور داخلی خود از خودمختاری نسبی برخوردار هست . زبان رسمی در ۲۰ کانتون آلمانی ، ۵ کانتون فرانسوی و ۱ کانتون ایتالیایی میباشد و لیکن در بعضی از کانتونها مثل فریبورگ ویا گرابوندن بیش از یک زبان رایج است و در کل سوئیس از هر سه زبان به عنوان زبان رسمی نام برده میشود. سوئیس تنها کشور دنیا میباشد که از سه زبان رسمی برخوردار است  . آب و هوای این کشور در سالهای اخیر رو به تعادل نهاده و از زمستانهای سرد و سخت کمتر اثری به چشم میخورد  . این کشور به طرز با شکوهی در دامنه کوه آلپ قرار گرفته و این مساله باعث پیدایش جذابیتهای خارق العاده ای در این کشور گردیده به طوریکه تفاوت آب و هوا در شمال و جنوب این کشور کاملا محسوس میباشد . این کشور به کشور دریاچه ها نیز مشهور است به طوریکه تعدد و فراوانی دریاچه ها در این کشور کوچک توجه هر بیننده ای را به خود جلب میکند . اقتصاد این کشور نیز به نوبه خود در خور توجه میباشد . در حالیکه پس از به وجود آمدن پول واحد اروپایی ، کشور های این منطقه تورم سرسام آوری را تجربه کردند ولیکن این کشور توانست بدور از هرگونه دغدغه خاطری از این پدیده مستثنی بماند .در آمد سرانه مردمان این کشور در حال حاضر ۴۳۰۰۰ دلار آمریکا در سال میباشد و حجم مبادلات تجاری این کشور بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار در سال گذشته بوده بطوریکه از میزان ۳٫۵ میلیارد دلارسهم صادرات به ایران و تنها ۲۰ میلیون دلار واردات از ایران بوده است .

کشور سوئیس دارای یکی از بالاترین میزان در آمد سرانه در جهان (بالغ بر ۶۰ هزار فرانک) میباشد. دولت این کشور سالیانه حدود ۴ میلیارد دلار را به منظور پرداخت حق بیمه بیکاری هزینه می کند. بطور کلی اقتصاد سوئیس بر مبنای فعالیت های متنوع صنعتی، تجاری و سیستم اقتصاد بازار آزاد استوار است. منابع اقتصادی این کشور، صنعت، کشاورزی، توریسم، بانکداری و بیمه میباشد. چنانچه قصد سرمایه گذاری در کشور سوئیس را دارید در سایت تریپ ویزا با ارائه ی مشاوره ی تخصصی شما را در این امر راهنمایی می نمایند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس

اصولا مهاجرت به سوئیس از پیچیدگی بسیار خاصی برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا برخوردار میباشد و این شرایط حتی برای اتباع کشور آمریکا نیز اعمال میگردد . سرمایه گذاری در کشور سوئیس به صورت ثبت و راه اندازی شرکت می باشد بدین صورت که ابتدا یک شرکت حقوقی در کشور سوئیس ثبت نمائید ، سپس باید یک فعالیت اقتصادی را راه اندازی بنمائید به طوریکه برای حداقل ۱۰ نفر شغل ایجاد کنید. مبلغ سرمایه گذاری شده چندان مورد توجه مقامات محلی قرار ندارد ولیکن توجه داشته باشید که حقوق یک کارگر عادی در ماه دست کم ۳۵۰۰ فرانک میباشد . پس از گذشت یکسال و در صورتیکه فعالیت اقتصادی قابل قبولی داشته باشید و میران سود آوری خالص شرکت شما بالای ۰۰۰ ۱۰۰ فرانک باشد میتوانید برای دریافت اقامت سالیانه سوئیس که به کارت اقامت B  معروف میباشد  اقدام نمائید که این اقامت پس از گذشت ۵ سال به اقامت نوع  دائم که به کارت اقامت  C معروف میباشد تبدیل خواهد گردید. مطابق با قانون جدید مهاجرت که اکنون در پارلمان این کشور در دست بررسی میباشد دارندگان اقامت دائم  C  بعد از گذشت ۳ سال میتوانند برای اخذ تابعیت سوئیس اقدام بنمایند . سایت تریپ ویزا برترین ارائه دهنده مشاوره در زمینه ی حقوق داخلی و بین الملل آماده ی همراهی شما عزیزان در مسیر سرمایه گذاری در کشور سوئیس می باشد.

شرکت هایی که بیشتر توسط افراد خارجی در سوئیس ثبت میشوند دو نوع هستند که این دو نوع شرکت عبارتند از:

– شرکت مسئولیت محدود Sarl

– شرکت متخصص SA

هزینه ثبت شرکت در سوئیس

برای ثبت شرکت در سوئیس باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

– محدودیتی در مالکیت خارجی نیست

– حداقل یکی از مدیران باید مقیم سوئیس باشد

– حداقل سرمایه اولیه شرکت ۲۰۰۰۰ فرانک سوئیس در حدود ۱۳۰۰۰ یورو است.
اسناد و مدارک مورد نیاز

برای ثبت شرکت در سوئیس باید مدارک و اسناد زیر را مهیا سازید:

– نام شرکت

– نام مدیر، ملیت، تاریخ تولد و آدرس کامل وی

– نام و نام خانوادگی به همراه آدرس کامل سهامداران

– مدرک اثبات هویت شامل اسکن گذرنامه، ترجمه رسمی از کارت ملی و گواهینامه

– مدرک اثبات آدرس شامل ترجمه رسمی از قبض گاز یا برق و یا کارت اعتباری شما و یا صورت حساب ۳ ماهه بانکی
سرمایه اولیه

سرمایه اولیه بیست هزار فرانک سوئیس است که لازم است در ابتدا تمام آن پرداخت شود، این پول باید در یکی از بانک های سوئیس قرار داده شود، هنگامی که شرکت به صورت کامل ثبت شد میتوان از این سرمایه به صورت کامل استفاده کرد، ارزش هر سهم در سوئیس حداقل ۱۰۰ فرانک تعیین شده است.

شرایط سرمایه گذاری در سوئیس را میتوان به این موارد بستگی داد که شما به دنبال چه کاری هستید ؟ آیا به دنبال دریافت اقامت هستید ؟ یا آیا فقط به دنبال کسب در آمد یا استارت یک بیزینس هستید ؟ شرایط سرمایه گذاری در سوئیس کاملا ویژه به شمار میرود و دارای مزایای بسیاری نیز است ولی باید از تمامی موارد آن مطلع باشید سپس از این راه برای مهاجرت به سوئیس استفاده نمایید . مهاجرت به سوئیس نیز در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است و تعداد زیادی از مهاجرین این کشور زیبا را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند .

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های ورود به کشور سوئیس است.از میان روش های مختلف در خصوص اخذ اقامت سوئیس و مهاجرت به کشور سوئیس می توان به اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور سوئیس که یکی از روش های جذاب اخذ اقامت سوئیس محسوب می شود ، اشاره کرد.

بالاترین میزان درآمد سالانه در جهان به کشور سوئیس تعلق دارد.افرادی که در کشور سوئیس بدون کار هستند، از دولت حقوق بیکاری دریافت می نمایند.دولت کشور سوئیس سالانه در حدود ۴ میلیارد دلار برای این امر هزینه می کند.کشور سوئیس از نظر اقتصادی کشوری بسیار قدرتمند است.فعالیت های کشور سوئیس از تنوع زیادی برخوردار است.منابع اقتصادی این کشور، صنعت، کشاورزی، توریسم، بانکداری و بیمه میباشد.

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری – راه های سرمایه گذاری در کشور سوئیس :

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری حتی برای اتباع آمریکایی نیز دارای پیچیدگی های زیادی است.برای مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری، می توانید شرکتی را در کشور سوئیس احداث نمایید.شرایط ثبت شرکت برای کسب اقامت کشور سوئیس نیاز به استخدام حداقل ۱۰ نفر دارد.به زبان ساده تر شما برای ۱۰ نفر باید شغل ایجاد نمایید.این موضوع که شما چه مقدار سرمایه گذاری انجام می دهید برای کشور سوئیس حائز اهمیت نخواهد بود.نکته ای که بسیار قابل توجه است، حداقل حقوق کارگران است.کشور سوئیس ماهانه در حدود ۳۵۰۰ فرانک حقوق را برای کارگران خود در نظر گرفته است.

برای اخذ اقامت کشور سوئیس نیاز است تا بعد از گذشت یک سال از ثبت شرکت، در حدود ۱۰۰ هزار فرانک سود خالص کسب کرده باشید. در این صورت کارت اقامت B که یک سال اعتبار دارد به شما تعلق خواهد گرفت.پس از آن به صورت متوالی ۵ سال باید اقامت خود را تمدید نموده تا کارت اقامت دائم کشور سوئیس به شما تعلق گیرد.

قانون مهاجرت کشور سوئیس بدین شکل است که بعد از گذشت ۳ سال از دریافت اقامت دائم می توانید برای اخذ تابعیت سوئیس اقدام نمایید.

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری – هزینه ثبت شرکت در کشور سوئیس :

برای ثبت شرکت در کشور سوئیس محدودیتی در مالکیت خارجی نیست.ولی نیاز است تا یکی از مدیران شرکت مقیم کشور سوئیس باشد.برای ثبت شرکت در کشور سوئیس نیاز است تا مبلغی در حدود ۲۰ هزار فرانک به این کشور سرمایه اولیه وارد کنید.

سرمایه گذاری در کشور سوئیس

 

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری – مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور سوئیس :

– نام شرکت

– نام مدیر، ملیت، تاریخ تولد و آدرس کامل

– نام و نام خانوادگی به همراه آدرس کامل سهامداران

– مدرک اثبات هویت شامل اسکن گذرنامه، ترجمه رسمی از کارت ملی و گواهینامه

– مدرک اثبات آدرس شامل ترجمه رسمی از قبض گاز یا برق و یا کارت اعتباری شما و یا در صورت عدم موجودیت موارد ذکر شده صورت حساب ۳ ماهه بانکی ارائه نمایید.
-سرمایه اولیه مورد نیاز کشور سوئیس: این سرمایه باید در یکی از بانک های کشور سوئیس باشد.

این نکته نیز قابل ذکر است که بعد از اخذ ویزا و ثبت شرکت می توانید از این سرمایه اولیه استفاده نمایید. شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  در سایت تریپ ویزا از ما بپرسید.
 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید