اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا

 

مطالب مرتبط با مهاجرت و اقامت آمریکا:

یکی از راه های هوشمندانه ای که بسیاری از افراد تاملی بر آن داشته اند اخذ اقامت یا تابعیت یک کشور به واسطه ی تولد فرزند نوزاد یا بچه دار شدن در آن کشور است. همچنین اخذ اقامت کشورهایی چون آمریکا، استرالیا و کانادا از طریق تولد فرزند ، یکی از مسائل جذابیست که امروزه هموطنان بسیاری به آن توجه دارند. البته ناگفته نماند که بسیاری از افراد نگران اقامت تحصیلی در آمریکا هستند که این نگرانی ها طبیعی می باشد. در نوشتار زیر سعی بر آن است که کشور ایالات متحده آمریکا مورد بررسی قرارگیرد. آیا فرزندی که در کشور آمریکا به دنیا بیاید آمریکائی محسوب میشود؟

آیا تولد فرزند در آمریکا ، سرعت اخذ تابعیت آمریکا را برای والدین وی را تسهیل می کند؟ هر کشور قوانین خاص خودش را دارد لذا متقاضیان قبل از هر گونه اقدام می بایست قوانین جدید مهاجرت به آمریکا را بدانند. البته مهاجرت به آمریکا از طرق مختلفی صورت می گیرد، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل از دیگر را های مورد بحث و مهم می باشد.

اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید و چنانچه سوالاتی پیرامون مهاجرت به آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی، روش های اخذ اقامت این کشور، اخذ تابعیت از طریق قانون تولد فرزند در آمریکا ، اصل تابعیت خاک در آمریکا را دارید،

ایالات متحده آمریکا کشوری بزرگ در آمریکای شمالی که اغلب با اسامی ” USA”, ,”US” ” America”خطاب می شود. این کشور بعد از روسیه و کانادا پرجمعیت ترین و پهناورترین کشور جهان می باشد. آمریکا 25 برابر بزرگتر از استرالیا و 35 برابر بزرگتر از کشور انگلستان است. این کشور از شمال با کانادا ، از جنوب با کشور مکزیک ، از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام همسایگی دارد
اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا.

تولد فرزند در آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزندهزینه نگهداری کودک در آمریکا

تولد فرزند در آمریکا دارای هزینه های متفاوتی است. .کسانی که ارزش زمان و مزیت هدایت حرفه ای را دارند، از خدمات درخواست ویزای تولد فرزند در آمریکا استفاده می کنند و همچنین به متقاضی ویزای تولد فرزند در آمریکا این راهنمایی را می دهد که چگونه شهروندی کودک خود را در آمریکا به شکل سریع  و به شکل رسمی تشکیل دهد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزندمزایای تولد فرزند در آمریکا

 • صرف نظر از وضعیت پدر و مادر همه نورادارن از لحظه تولد در آمریکا شهروند آمریکایی هستند .
 • با گواهینامه تولد می توانند یک گذرنامه برای نوزاد در آمریکا دریافت کنند.
 • شهروندی کودک برای زندگی است مگر اینکه در سن ۲۱ سالگی تصمصم بگیرد از آن رد شود در این صورت تابعیت آمریکایی شخص متولد شده در آمریکا باطل می شود.
 • حتی اگر بعداز چند روز تولد کودک به خانه برگردد کودک همیشه آمریکایی خواهد بود.


شرایط و قانون تولد فرزند در آمریکا

آیا شما هم شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص را دارید؟ آیا به دنبال آگاهی از شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خرید ملک هستید؟ ایالات متحده آمریکا کشوری پر از جذابیت و فرصت نامحدود، که علاقمندان بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان را به سمت خود جذب کرده است. مطمئناً شما علاقمند به کسب اطلاعات کاملی نسبت به نحوه مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت در این کشور و به دنبال وکیل مهاجرت به آمریکا و یا تولد فرزند در آمریکا هستید.

.

 

راه های مهاجرت به آمریکا

 1. مهاجرت به آمریکا از طریق کار
 2. مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 3. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل
 4. ازدواج با شخصی که خود تبعه کشور آمریکا باشد
 5. تولد فرزند در آمریکا
 6. برنده شدن در لاتاری
 7. اخذ ویزای توریستی آمریکا

حال سوال مطرح شده آن است که تولد فرزند در آمریکا سبب اخذ اقامت و تابعیت برای کودک و والدین وی می شود؟

لازم به ذکر است که اقامت مفهومی متفاوت از تابعیت دارد. در باب تابعیت بحث ها و مطالب بسیاری مطرح است و در کل نظر واحدی ارائه نشده است ولی ساده ترین تعریف درمورد تابعیت این است که تابعیت رابطه ی سیاسی ، حقوقی، معنوی فی ما بین شخص و دولتی معین است که بواسطه این رابطه، آن ها را به هم مرتبط و حقوقی را در قبال یکدیگر ایجاد میکند. ولی اقامت تنها اجازه سکونت و زندگی در خاک یک کشور را به فرد میدهد. بنابراین اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیل و … می باشد.

تابعیت از طریق قانون یا اصل خون و خاک در آمریکا

اصل خاک (Jussoli ) : در این روش فرد در قلمرو و خاک هر کشوری که متولد شود تابعیت یا شهروندی آن کشور را اخذ میکند. لذا اخذ شهروندی از طریق خاک بسیار مهم می باشد. اصل خاک به افرادی که در کشتی، هواپیما یا محدوده هوایی آن کشور متولد شده باشند حق تابعیت را اعطا می کند و حقوقی که فرد بواسطه ی این تابعیت دریافت می کند ربطی به نوع اقامت والدین وی ندارد. پس بحث اصلی تولد فرزند در آمریکا مرتبط با اصل خاک است.

اصل خون(Jus sanguinis) : در این روش توجهی به محل تولد کودک نمیشود بلکه ملاک آن است که والدین تابعیت کدام دولت یا کشور را دارند و در واقع تولد فرزند آمریکا و در این کشور ها کمکی به تابعیت پدر و مادر نمی کند. البته کشورهای دارای اصل خاک در شرایطی خاص، تابعیت خون را می پذیرند و این مطلب حالت عکس هم دارد.

متذکر می شوم اصل خاک بیشتر در قاره های آمریکای شمالی و جنوبی دیده می شود و از سال 2004 میلادی تمام کشورهای اروپایی برای مقابله با هجوم پناهندگان و مهاجرت غیر قانونی افراد به کشورشان از قانون اصل خاک تبعیت نمی کنند.

 

نگاهی به اسامی تعدادی از کشورهایی که از اصل خاک پیروی می کنند :

کانادا ایالات متحده آمریکا – آرژانتین – برزیل – شیلی – کلمبیا – کاستاریکادومینیکا – اکوادور – هندوراس – جامائیکا – مکزیک – پاناما – پاکستانپاراگوئه – پرو – اروگوئه – ونزوئلا – سنت لوسیا – کامبوج – بولیویگواتمالا .

در سیستم تولد فرزند در آمریکا ، کودک بدنیا آمده در ایالات متحده آمریکا یک شهروند آمریکایی(citizen) محسوب می شود حتی اگر از پدر و مادری غیر آمریکایی متولد شود. اما تا زمانی که این فرزند 21 ساله نشود هیچ سود و مزیتی در روند اخذ گرین کارت و تابعیت کشور آمریکا برای والدین خود نخواهد داشت. حتی برندگان لاتاری نیز در صورت تولد کودکی در این کشور باید روال قانونی را طی کنند. در ضمن متولدین آمریکا که بعد از تولد در این کشور، آنجا را ترک کرده اند و پدر و مادرشان در آن زمان ویزای موقت کشور آمریکا را داشته اند خود میتوانند به این کشور برگردند و برای اقامت پدر و مادرشان اقدامات لازم را پیگیری کنند.

یک شهروند آمریکایی به فردی اطلاق می شود که از مزایا، امکانات و امتیازهای یک کشور که شامل حق زندگی، حق کار، دریافت خدمات دولتی است بهره مند می شود.

تفاوت که بین اقامت دائم و تابعیت آمریکا وجود دارد این است که در اقامت دائم Green card)) شما به لحاظ زمانی اجازه زندگی، کار و تحصیل بصورت نامحدود را درکشور آمریکا خواهید داشت ولی همچنان دارای تابعیت و پاسپورت ایرانی خواهید بود و همچنین برای تحصیل بایستی در برخی از دانشگاه های آمریکا شهریه بپردازید.

مزایای تابعیت و شهروندی در آمریکا :

 • شما به عنوان یک شهروند آمریکایی حق رای در انتخابات فدرال ، انتخابات ایالتی و محلی را دارید.
 • اخذ تابعیت آمریکا به شما کمک می کند که برای ورود به برخی کشورها، نیاز به دریافت روادید نداشته باشید.
 • با داشتن تابعیت آمریکا شما به راحتی با نرخ شهریه دولتی در کالج ها و دانشگاه های این کشور به تحصیل می پردازید.
 • امکان داشتن پیشنهاد های شغلی و مزایای بهتر که در راس آنها مشاغل فدرال و استخدام در سازمان های دولتی است.
 • شما با داشتن والدینی که خود تبعه ایالات متحده آمریکا می باشند حتی اگر در خارج از خاک این کشور هم متولد شده باشید، باز یک شهروند آمریکایی خواهید بود.
 • نکته بسیارحائز اهمیت آن است که شما به عنوان شهروند ایالات متحده آمریکا راحت تر و سریع تر می توانید اقدام جهت مهاجرت اعضای خانواده خود، برای ورود به خاک این کشور داشته باشید.

از نکات قابل توجه در کشور آمریکا اشاره به این مطلب است که آمریکا فرزند مهاجرانی که در کشورشان پیرو اصل خون میباشند ; هم زمان بجز تابعیتی که از والدینشان به آن ها تحمیل می شود تبعه آمریکا نیز به حساب می آیند و این از مزایای کشور ایالات متحده آمریکا است که تابعیت دو گانه شهروندان را می پذیرد، که این مسئله هم می تواند به تولد فرزند در آمریکا کمک کند.

کشور آمریکا همیشه قدمتی طولانی در زمینه جذب مهاجر داشته است. افراد برای دریافت شهروندی این کشور میبایست ارزش ها و قوانین اساسی کشور آمریکا را بپذیرند، تا در ازای تعهد به این قوانین از مزایای یک شهروند ایالات متحده آمریکا بهره مند شوند. حال موارد این تعهد شامل سوگند وفاداری به کشور آمریکا- در هنگام نیاز، به این کشور خدمت و از آن دفاع کند، از قوانین اساسی و دیگر قانونهای کشورآمریکا پشتیبانی نماید، همچنین شما موظف به پرداخت تمام مالیات های ایالتی و فدرال دراین کشور می باشید.

حال شما برای ورود به این کشور یا حتی کانادا و تولد فرزند در آمریکا ، نیازمند ویزا می باشید که داشتن این ویزا خود به مراتب مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کند، که در متن بالا اشاراتی به راه های ورود به کشور آمریکا شد، شخص شما با علم به اینکه این پروسه زمان بر بوده و سختی هایی را برای ویزا شدن در سفارت آمریکا پیش روی شما قرار می دهد، یکی از این راه ها را انتخاب کرده و پس از ورود جهت تولد فرزند در آمریکا اقدام می کنید.


اخذ تابعیت به کودک متولد شده در آمریکا به معنای تضمین تابعیت برای والدین نمی باشد و گرفتن این تابعیت طی فرآیند طولانی مدت و وقت گیر می باشد و به والدین او فقط اجازه اقامت در آمریکا داده می شود.

درباره ویزای اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا مفهومی جدا از تابعیت را داراست زیرا اقامت تنها اجازه سکونت در خاک کشور است و تبعیت رابطه ای حقوقی، سیاسی و معنوی میان یک فرد و یک کشور است که حتی به حضور شخص در خاک آن کشور محدود نمی شود.

به دلیل مشکلات در خصوص ویزای اخذ تابعیت از طریق تولد در آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق تولد فرزند بوده است و قانون گذاران آمریکایی به فکر تغییر قوانین افتاده اند و مانند بیشتر کشورها از سیستم خون پیروی کنند
شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  از ما بپرسید.

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید