بررسی دقیق و کامل شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری


 تابعیت و اقامت اسپانیا

 

اگر درباره اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری پرسش هایی در ذهن دارید، این مقاله برای شما کاملا مفید خواهد بود.

با خواندن کامل این مقاله، از اطلاعات به روز درباره دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، آگاه می شوید.

در بخش های مختلف این مطلب، به پرسش های اساسی درباره انواع سرمایه گذاری در اسپانیا، فرآیند سرمایه گذاری و دریافت اقامت از این طریق، مزایا و محدودیت ها، میزان سرمایه لازم، شرایط تمدید و … پاسخ داده می شود.

اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری از چه راه هایی ممکن است؟

دریافت اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری، از روش های مختلفی امکان پذیر است که در زیر به پنج روش اصلی آن اشاره می کنیم.

سرمایه گذاری حداقل دو میلیون یورویی به صورت خرید اوراق قرضه دولتی
سرمایه گذاری حداقل یک میلیون یورویی به صورت سهام در یک شرکت اسپانیایی
داشتن سپرده بانکی به مبلغ حداقل یک میلیون یورو در یکی از بانک های اسپانیا
ثبت شرکت و یا راه اندازی یک کسب کار و سرمایه گذاری در آن
دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

از تمامی روش های ذکر شده ابتدا ویزای طلایی اسپانیا Spain Golden Visa (ویزای سرمایه گذاری) دریافت کرده و پس از یک سال، در صورت داشتن شرایط لازم اقامت موقت اسپانیا را دریافت نمود.

آیا به دنبال اخذ تابعیت و اقامت اسپانیا هستید؟ آیا به دنبال وکیل مهاجرت به اسپانیا هستید؟ آیا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را مد نظر دارید؟ آیا شما هم شرایط مهاجرت به اسپانیا را دارید؟ بله درست انتخاب کرده اید. امروزه بسیاری از افراد خواهان اخذ شهروندی اسپانیا هستند. به دلیل سطح علمی و آموزش عالی این کشور و شرایط اقامت اسپانیا بعد از تحصیل هر سال افراد بسیاری از سراسر جهان متقاضی ادامه تحصیل و زندگی در اسپانیا هستند، چرا که سطح علمی بالا و هزینه زندگی در اسپانیا در حد متوسط می باشد. هر کشور قوانین خاص خودش را دارد لذا افراد برای آگاهی از شرایط اخذ تابعیت در اسپانیا میبایست قوانین جدید مهاجرت به اسپانیا را بدانند. قواعد و مقررات مربوط به تابعیت و اقامت اسپانیا در قانون مدنی این کشور آمده اند. که این مقررات در سال 1990 و 1995 میلادی، تغییر یافت. اگر شما هم خواهان ادامه تحصیل ، زندگی و اقامت در اسپانیا هستید و شرایط تحصیل در اسپانیا را داری با مشاوران زبده و با تجربه ما شما عزیزان را در این راستا یاری نمایند.

  تابعیت و اقامت اسپانیا


راه های مهاجرت به اسپانیا :

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یا تخصص
مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

 

شرایط اخذ تابعیت و اقامت اسپانیا

 

گفتار اول) راه های تحصیل یا اخذ تابعیت و اقامت اسپانیا

تابعیت و اقامت اسپانیا

راه های تحصیل تابعیت در اسپانیا عبارتند از :

 از طریق تولد فرزند در اسپانیا

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند از مسائل بسیار مهم می باشد لذا تولد در قلمرو حاکمیت (سرزمین) اسپانیا باعث تحصیل تابعیت اسپانیا نمی شود، مگر برای اطفالی که از والدین نامعلوم و یا بدون تابعیت متولد شده باشند. 

از طریق اعمال اصل خون در اسپانیا

قانون خون و خاک از مسائل مهم در تابعیت و اقامت اسپانیا می باشد، اشخاص ذیل از طریق اعمال خون دارای تابعیت اسپانیا می شوند :

طفلی که یکی از والدین وی تبعه اسپانیا می باشد صرفنظر از محل تولد وی اسپانیایی محسوب می گردد.
طفلی که از والدین غیراسپانیایی، که یکی از آن ها در اسپانیا متولد شده باشد.

گفتار دوم) تحصیل یا اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تقاضا

تابعیت اسپانیا ممکن است در صورت وجود شرایط زیر بدست آید :

کسانی که تابعیت اسپانیا را ندارند در صورتی می توانند تابعیت این کشور را تحصیل نمایند که حداقل ده سال در این کشور اقامت داشته باشند.
افرادی که تبعه کشورهایی مانند فیلیپین یا آمریکای شمالی که سابقا جزو مستمرات اسپانیا بوده اند بعد از دو سال اقامت در اسپانیا می توانند تابعیت این کشور را تحصیل نمایند.
کلیه کسانی که در اسپانیا متولد شده اند.
کسی که با تبعه اسپانیایی ازدواج نماید (چنانچه یک نفر با یک فرد اسپانیایی ازدواج کند می تواند جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج اقدام نماید).
افرادی که در خارج از اسپانیا از پدر و یا مادر اسپانیایی الاصل متولد شود او فقط نیاز به یکسال اقامت دارد.

گفتار سوم) تابعیت مضاعف در اسپانیا

در قوانین و مقررات تابعیت و اقامت اسپانیا ، تابعیت مضاعف به رسمیت شناخته نشده است، مگر تحت شرایط زیر :

دولت اسپانیا با برخی کشورها مانند شیلی ، بولیوی ، اکوادور ، کاستاریکا ، گواتمالا ، نیکاراگوئه ، پاراگوئه ، پرو ، جمهوری دو مینکین ، آرژانتین و هندوراس معاهده ای تنظیم نموده که چنانچه اتباع این کشورها در اسپانیا اقامت نمایند و تابعیت اسپانیا را کسب نمایند نیازی به از دست دادن تابعیت اصلی خود نیستند همچنین در مورد اتباع اسپانیا نیز که قصد تحصیل تابعیت یکی از این کشورها را داشته باشند نیازی به ترک تابعیت اسپانیا ندارند.

لازم به ذکر است که اتباع کشورهای دیگر بغیر از کشورهای فوق چنانچه قصد اخذ یا تحصیل تابعیت اسپانیا را داشته باشند می بایستی تابعیت اصلی خود را ترک نموده تا بتوانند تابعیت اسپانیا را تحصیل نمایند.

گفتار چهارم) از دست دادن تابعیت اسپانیا

تابعیت اسپانیا ممکن است به دو طریق زیر ترک شود :

الف) ترک ارادی تابعیت

ترک ارادی تابعیت اسپانیا در قانون اجازه داده شده است. برای ترک تابعیت این کشور متقاضی باید از دولت تقاضای ترک تابعیت نموده و پاسپورت اسپانیایی خود را تحویل مقامات صلاحیت دار دهد.

ب) سلب تابعیت اسپانیا

هرگاه تبعه اسپانیایی به صورت اختیاری تابعیت کشور دیگری را بغیر از کشورهایی که دولت اسپانیا با آن ها معاهده منعقد نموده تحصیل نماید تابعیت اسپانیایی وی سلب خواهد شد.

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت در اسپانیا با خرید ملک امکان پذیر بود، ولی هم اکنون این قانون برداشته شده و خرید ملک در اسپانیا موجب اخذ تابعیت و اقامت اسپانیا نمی شود.

 

با توجه متغیر بودن شرایط روش های اول تا چهارم، در این مقاله تنها به توضیح روش پنجم می پردازیم.

در ادامه پاسخ پرسش های زیر را خواهید یافت.

دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات چیست؟
ارزش ملک یا املاک خریداری شده حداقل باید چقدر باشد؟
آیا ملک خریداری شده باید ویژگی های خاصی داشته باشد؟
فرآیند دریافت اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در املاک چیست؟
آیا به اعضای خانواده نیز اجازه اقامت در اسپانیا تعلق می گیرد؟
شرایط تمدید ویزای طلایی اسپانیا چیست؟
آیا داشتن ویزای طلایی اسپانیا، منجر به دریافت اقامت اسپانیا می شود؟
شرایط لازم برای دریافت پاسپورت (تابعیت) اسپانیا چیست؟
شرایط اشتغال برای کسانی که ویزای سرمایه گذاری اسپانیا و یا اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک دریافت نموده اند به چه صورت است؟
مزایای خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا از این طریق چیست؟
محدودیت ها و معایب دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک چیست؟
مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا، چیست؟
فرآیند اخذ اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در املاک چه مدت طول می کشد؟

 

 

دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات چیست؟

طبق قوانین کشور اسپانیا، هر فرد خارجی می تواند با خرید ملک یا املاک در اسپانیا به عنوان سرمایه گذار، ویزای سرمایه گذاری (ویزای طلایی اسپانیا) و سپس کارت اقامت موقت اسپانیا دریافت نماید.

ارزش ملک یا املاک خریداری شده حداقل باید چقدر باشد؟

برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، حداقل سرمایه لازم ۵۰۰٫۰۰۰ یورو در نظر گرفته شده است.

 آیا ملک خریداری شده باید ویژگی های خاصی داشته باشد؟

به طور کلی خیر، نوع ملک خریداری شده مهم نیست. ملک یا املاک خریداری شده می توانند مسکونی، تجاری، زمین و یا ترکیبی از چند ملک به ارزش مجموع حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ یورو باشد. البته اگر به قصد زندگی در اسپانیا اقدام به خرید ملک مسکونی کرده اید، در نظر داشته باشید که ملک خریداری شده باید برای زندگی خانوده شما مناسب باشد. برای مثال، برای یک خانواده ۴ نفره، ملک مسکونی مورد نظر باید دو اتاق خواب با اندازه استاندارد داشته باشد.

فرآیند دریافت اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در املاک چیست؟

ابتدا با دریافت ویزای توریستی سه ماهه به اسپانیا سفر کرده و طی این مدت اقدام به خرید ملک در این کشور می نمایید. پس از عقد قرارداد خرید ملک، از یک دفتر اسناد رسمی نوبت دریافت می شود. شما باید پیش از موعد مقرر، کدشناسایی موسوم به nie را از اداره پلیس و همچنین استعلام های مورد نیاز همانند استعلام اداره دارایی، شهرداری، اداره آب، اداره برق و … را دریافت نمایید و در روز مقرر تمامی این مدارک را به همراه قرارداد خرید ملک، به دفتر اسناد رسمی ارائه دهید تا سند ملک مورد نظر به نام شما ثبت گردد. پس از انجام مراحل ذکر شده، باید مدارک لازم جهت درخواست اقامت را به همراه سند ملک خریداری شده به سفارت اسپانیا در ایران، ارائه دهید. طی ۳ الی ۶ ماه آتی، به شما اجازه اقامت یکساله یا همان ویزای طلایی اسپانیا اعطا می شود.

آیا به اعضای خانواده نیز اجازه اقامت در اسپانیا تعلق می گیرد؟

بله. پس از یک سال در هنگام تمدید ویزای خود می توانید برای افراد تحت تکفل خود نیز ویزا دریافت کنید.

به طور معمول، افراد تحت تکفل تنها همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را شامل می شود. اما برای دارندگان ویزای طلایی، فرزندان مجرد بدون هیچ محدودیت سنی، جزء اعضای تحت تکفل قلمداد شده و می توانند اجازه اقامت در اسپانیا را دریافت نمایند.

شرایط تمدید ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

برای تمدید ویزای طلایی، حفظ ملک یا املاک خریداری شده و حداقل یک سفر به اسپانیا در هر سال، تنها شروط لازم هستند.

با دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا (ویزای طلایی اسپانیا) می توانید اقامت موقت و سپس دائم اسپانیا را دریافت نمایید. در ادامه به توضیح شرایط تبدیل ویزای سرمایه گذاری به کارت اقامت می پردازیم.

آیا داشتن ویزای طلایی اسپانیا، منجر به دریافت اقامت اسپانیا می شود؟

بله، در صورتی که در سال اول حداقل ۱۸۳ روز را در اسپانیا زندگی کنید، می توانید کارت اقامت موقت دریافت نمایید و چنانچه پنج سال متوالی این روند ادامه پیدا کند، می توانید اقامت دائم دریافت نمایید.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که، شما در هیچ برهه ای نباید بیش از ۹۰ روز متوالی خارج از اسپانیا باشید.

پس از دریافت اقامت دائم، در صورت داشتن شرایط لازم می توانید پاسپورت (تابعیت) اسپانیایی دریافت نمایید.

شرایط لازم برای دریافت پاسپورت (تابعیت) اسپانیا چیست؟

پنج سال پس از دریافت اقامت دائم، در صورتی که با زبان اسپانیایی و همچنین کشور اسپانیا آشنایی کافی داشته باشید، واجد شرایط دریافت پاسپورت (تابعیت) هستید.

اگر با درخواست شما برای دریافت پاسپورت موافقت نشد، نگران نباشید؛ شما می توانید بارها و بارها این فرآیند را تکرار کنید تا در نهایت پاسپورت دریافت نمایید.

شرایط اشتغال برای کسانی که ویزای سرمایه گذاری و یا اقامت اسپانیا را از طریق سرمایه گذاری در املاک دریافت نموده اند، به چه صورت است؟

این افراد می توانند با ثبت شرکت به فعالیت اقتصادی بپردازند. البته به هیچ عنوان الزامی به اشتغال و یا هرگونه فعالیت اقتصادی برای این افراد وجود ندارد.

همانطور که پیشتر گفته شد، دارندگان ویزای طلایی اسپانیا، در صورت زندگی در این کشور، می توانند کارت اقامت دریافت نمایند. در ادامه به توضیح مزایا و محدودیت های دریاقت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می پردازیم.

مزایای خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت از این طریق چیست؟

داشتن حق سکونت در کشور اسپانیا
امکان سفر نامحدود به کشورهای حوزه شنگن
امکان دریافت اقامت برای تمامی افراد خانواده
امکان افتتاح حساب بانک های اروپایی
عدم الزام به اشتغال و یا راه اندازی کسب کار در اسپانیا
معاف بودن از پرداخت مالیات سالانه
امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا، بلافاصله پس از اقامت در اسپانیا
سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها
امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از ۵ سال اقامت بدون وقفه در این کشور
امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از مدت ۱۰ سال اقامت قانونی بدون وقفه در این کشور

محدودیت ها و معایب دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک چیست؟

هزینه بسیار زیاد برای خرید ملک
عدم امکان به همراه بردن خانواده در سال اول
الزام به زندگی در اسپانیا حداقل ۱۸۳ روز در هر سال (۹۰ روز در هر ۱۸۰ روز)
الزام تحصیل فرزندان در اسپانیا (با توجه به اجباری بود تحصیل در سنین بین ۶ الی ۱۶ سال، فرزندانی که در سن تحصیل باشند، می بایست در اسپانیا به تحصیل بپردازند.)

مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا، چیست؟

پاسپورت معتبر (با حداقل ۱۸ ماه اعتبار)
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی موجودی معادل ۵۰۰٫۰۰۰ یورو
کدشناسایی موسوم به nie
سند ملک خریداری شده
گواهی آزمایش های پزشکی

تمامی مدارک باید به زبان اسپانیایی ترجمه رسمی شوند و به تایید سفارت اسپانیا برسند.

فرآیند اخذ اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در املاک چه مدت طول می کشد؟

کل پروسه دریافت ویزای طلایی معمولا بین ۱۰ الی ۱۵ ماه طول می کشد و تبدیل آن به کارت اقامت پس از یک سال و با احراز حضور فرد به مدت حداقل ۱۸۳ روز در اسپانیا امکان پذیر خواهد بود.

شما می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و یا سوالات خود را بصورت در فرم  از ما بپرسید
 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید