اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

ویزای D7 پرتغال

یکی از این خدمات ویزای برای اکثر کشور های اروپایی گرفتن ویزا از طریق تمکن مالی پرتغال یا همان ویزای D7 پرتغال استویزای تمکن مالی پرتغال صرفا  برای افرادی که عمدتا بازنشسته هستند و حقوق بازنشستگی دریافت می دارند و یا کسانی که از محل املاک و سرمایه ها ، درآمد مداوم دارند ، مناسب می باشد. در برنامه ویزای تمکن مالی پرتغال  یا همان ویزای D7 پرتغال   باید اثبات شود که شخص متقاضی ویزا درآمد کافی برای زندگی در کشور پرتغال را دارد بدون اینکه نیاز  به کار کردن داشته باشد.

در مورد بحث برنامه ویزای دی ۷ پرتغال  یا همان ویزای تمکن مالی پرتغال ) در ماده ۵۸ قانون ۲۳/۲۰۰۷ و ماده ۲۴ قانون ۸۴/۲۰۰۷  کشور پرتغال قانون گذاری شده است.  به طور مختصر  ویزای تمکن مالی پرتغال به خارجیان اجازه می دهد که به برای اخذ مجوز اقامت پرتغال به این کشور وارد شوند. صدور مجوز اقامت پرتغال در این حالت به اثبات لوازم و ابزار امرار معاش متقاضی ویزای D7 پرتغالدارد.

در این روش کافیست متقاضی ثابت کند مبلغ اجاره ملک، هزینه‌های زندگی وی و اعضای خانواده اش را در کشور پرتغال پوشش می‌دهد. در روش اقامت با ویزای ویژه صاحبان املاک پرتغال، اولین فرد بزرگسال خانواده (متقاضی) باید از طریق ارائه مدارک به اداره مهاجرت پرتغال ثابت کند حداقل تمکن مالی برای تامین هزینه‌های یکسال زندگی خود و خانواده‌اش در پرتغال را از طریق اجاره بهای ملک دارد.

مدت زمان برای دریافت ویزای تکن مالی پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال یا ویزای D7 پرتغال  بایستی حتما  در خارج  ازخاک اکشور پرتغال از سفارت یا همان کنسولگری این کشور درخواست صورت گیرد و برای مدت زمان ۴ ماه اعتبار دارد. در این مدت ۴ چهار ماه اعتبار   شخص دارنده ویزای تمکن مالی  یا ویزای D7 می تواند به منظور دریافت مجوز اقامت پرتغال وارد کشور پرتغال شود و  درخواست بدهد. این مجوز اقامت در پرتغال برای مدت زمان یک سال صادر خواهد شد.

ویزای تمکن مالی پرتغال در حقیقت استفاده ابزاری دارد . به این معنی که این ویزا صادر می شود تا از طریق آن متقاضی اقامت پرتغال بتواند وارد خاک این کشور شود و متعاقبا درخواست مجوز اقامت نماید. به عبارت دیگر ویزای تمکن مالی پرتغال که توسط کنسولگری این کشور صادر می شود ، به دارنده اجازه می دهد ظرف ۴ ماه ، دو بار به کشور پرتغال وارد شود ( یا اینکه ۴ ماه در پرتغال بماند ) و در مدت اقامت تمکن  خود درخواست مجوز اقامت کند. دقت کنید فقط ظرف مدت ۴ ماه امکان پذیر می باشد. و ویزای تمکن ممالی به معنای اقامت دائم نمی باشد.
در ضمن بعد از دریافت اقامت یکساله می توانید اقامت خود را تا ۵ سال تمدید نمایید.

میزان درآمد در ویزای تمکن مالی پرتغال
 

سوال مهم دیگر برای اکثر متقاضیان این می باشد که چه مقدار سرمایه و در آمد جهت دریافت این ویزا لازم می باشد؟؟؟!
میزان درآمد برای دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال مشخص شده است . به موجب قوانین و مقرارت کشور  پرتغال هر خانواده باید در هر ۱۲ ماه  سال یا همان ( یک سال ) مقادیر هزینه های زیر را داشته باشد

 • بزرگسال درخواست دهنده (سرپرست) ۱۲۰۰ یورو /  در ماه  در آمد داشته باشد
 • بزرگسالان وابسته ۷۲۰به خانواده  یورو / ماه
 • بچه های زیر ۱۸ سال و بچه های بزرگتر که زیر نظر سرپرست خانواده محسوب می شوند : ۳۶۰ یورو / در ماه

 چه کسی ویزای D7 یا همان تمکن مالی را صادر میکند؟؟؟ 

همانطور که در مطالب قبل توضیح داده شد این ویزا توسط کنسولگری و تحت اختیارات مقامات سفارت کشور پرتغال می باشد.
و مدت زمان  اعلام سفارت و تصمیم آنها حداکثر ۶۰ روز می باشد.

 و پروسه کاری آن به شرح زیر می باشد.

مقام کنسولی در زمان تصمیم گیری باید در خواست شما  را از « سازمان بیگانگان و مرزهای پرتغال » ( SEF )  استعلام بگیرد حال این سازمان باید نظر خود را ظرف ۲۰ بیست روز صادر و کند. اگر پاسخ در خواست منفی بود ، با صدور ویزای شما مخالفت صورت میگیرد توسط سفارت یا همان کنسولگری و اگر ظرف مدت زمان ۲۰ روزه پاسخی دریافت نشد به عنوان پاسخ مثبت در نظر گرفته می شود. که در صورت در یافت پاسخ مثبت تصمیم نهایی با کنسولگری می باشد جهت صدور ویزا.

 

چگونه ویزای تمکن مالی را به ویزای دائم تبدیل نماییم

ویزای تمکن مالی پرتغال  متقاضی را قادر می سازد که در خاک پرتغال یک ویزای اقامت یک ساله دریافت کند.  در پایان سال اول مجوز اقامت برای مدت ۲ سال تمدید می شود و سپس برای دو سال دیگر نیز قابل تمدید است و پس از ۵ سال این مجوز به مجوز اقامت دائم پرتغال تبدیل خواهد شد .

باید در نظر داشت که دارنده ویزای تمکن مالی برای اینکه واجد شرایط تمدید ویزا باشد نباید بیشتر از ۶ ماه متوالی یا ۸ ماه متناوب خارج از پرتغال باشد. به عبارت دیگر دارنده ویزای D7 پرتغال باید حداقل ۶ ماه در پرتغال سکونت داشته باشد.

پیوستن اعضای خانواده به دارنده ویزای D7

اعضای خانواده دارنده ویزای تمکن مالی پرتغال ( ویزای D7  پرتغال ) می توانند به تبعیت سرپرست خود مجوز اقامت بگیرند. این مجوز اقامت بر اساس اصل Family Reunification  انجام خواهد شد.

حقوق دارنده ویزای D7 پرتغال

دارنده ویزای تمکن مالی پرتغال ، بدون اینکه نیاز به اخذ مجوز بعدی داشته باشد ، از حقوق زیر برخوردار خواهد بود :

 • حق تحصیل در مدارس
 • کار کردن و اشتغال در قالب قرارداد کارگر و کافرما
 • کار کردن و اشتغال به عنوان متخصص مستقل
 • شرکت در دوره های آموزشی و حرفه ای در خاک پرتغال
 • دسترسی به بیمه سلامت و تامین اجتماعی
 • دسترسی به حمایت قوانین و استفاده ازمراجع قضایی برای احقاق حق

چگونه می توانم ویزای تمکن مالی پرتغال را بگیرم ؟

حال شما هم شاید تا اینجا این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه می توانم ویزای تمکن مالی پرتغال را بگیرم ؟ در مقام پاسخ به این سوال باید خدمت شما عرض کنیم که برای اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال شرایط زیر باید وجود داشته باشد :

 • شخص متقاضی باید حتما در کشور خودش تقاضا ویزا  کند
 • متقاضی باید اثبات کند که در امد ثابت مشخص شده را در طول ماه داشته باشد
 • اگر متقاضی می خواهد ویزای کاری هم دریافت کند باید قرارداد کار خود در پرتغال را ارائه دهد.

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

وبسایت تریپ ویزا در زمینه مهاجرت سعی بر آن دارد که آخرین و بروز ترین قوانین مهاجرتی از جمله سرمایه گذاری /تحصیل/خرید ملک /و شرایط زندگی در کشورهای مختلف دنیا را با بروز ترین اطلاعات مهاجرتی ار در خدمت شما عزیزان قرار می دهد.

 

این وبسیات به فروش می  رسد خدماتی ارائه نمی دهد.

جهت خرید سایت پیام ارسال نمایید.

www.tripvisa.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید